طرز تهیه حلوا کاسه 

طرز تهیه حلوا کاسه

 

حلوا یکی از انواع دسرهای شیرین و خوشمزه است که انواع مختلفی دارد از جمله حلوا مرمری، حلوا زرده همدانی،حلوای بگل، حلوای خرما، حلوا کاسه و .... که هر کدام به روشهای متفاوتی تهیه می شوند. در این مطلب طرز تهیه حلوا کاسه آموزش داده شده است با بیتوته همراه باشید.

 

مواد لازم برای تهیه حلوا کاسه :

آرد برنج اعلا 1 پیمانه 
شکر  2 پیمانه 
گلاب  1/5 پیمانه 
 زعفران دم کرده نصف پیمانه 
روغن نصف پیمانه
آب 2 لیوان 

 

طرز تهیه حلوا کاسه:

ابتدا آرد برنج را با دقت و حوصله بو بدهید طوری که رنگ آرد تغییر نکند. اجازه بدهید آرد کاملا خنک شود. در یک ظرف مناسب به آرد بو داده و خنک شده گلاب را اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا حالت کرم مانند شود.

 

در قابلمه ای دو لیوان آب بریزید و شکر را در آب حل کنید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود و نباید بجوشد میزان آب در اثر تبخیر نباید کم شود. فقط در حدی که شکر حل شود. زعفران را به آب و شکر اضافه کنید و بعد آرد برنجی که در گلاب مخلوط کردیم را آرام آرام اضافه کنید و هم بزنید. تا کاملا با آب و شکر و زعفران مخلوط شود.

 

در این مرحله حرارت را کم کنید و مدام هم بزنید تا مواد به غلظت برسد. این پروسه حدودا یک ساعت زمان می برد. زمانی که به غلظت رسید روغن را اضافه کنید.

 

ابتدا روغن روی مواد می آید اما بعد از مخلوط کردن و مدام هم زدن جذب می شود و مواد حباب می زند. تمام  مراحل باید روی حرارت خیلی ملایم انجام شود و با حوصله هم بزنید. در نهایت می بینید که حلوا به غلظت مطلوب رسیده و عطر خوشی که دارد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------