پنیرک؛ ضددرد، ضدالتهاب و ضدعفونی کنندهعکس گیاه پنیرک, جوشانده پنیرک, گل پنیرک در طب سنتی

خاصیت گل پنیرک

 

مهم ترین خواص پنیرک و طبع پنیرک که نمی دانستید!  

برخی از چشمگیرترین مزایای سلامتی پنیرک شامل توانایی آن در تسریع بهبود زخم، محافظت در برابر عفونت، کاهش التهاب، کاهش علائم پیری، بهبود سلامت تنفسی، بهینه سازی عملکردهای گوارشی، بهبود خواب و درمان سردرد باشد.

نام علمی، Malva sylvestris، به اندازه این گیاه گلدار در جنس Malva دوست‌داشتنی است و بیشتر به عنوان گل خطمی یا خطمی معمولی شناخته می‌شود. این گیاه اغلب در مزارع و پرچین ها یافت می شود و دارای گل بنفش است و ارتفاع آن بین 3-4 فوت است. بومی اروپای غربی است، اما در بخش‌هایی از مدیترانه و شمال آفریقا گسترش یافته و به بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان وارد شده است.

 

به اندازه کافی عجیب و یکی از ویژگی های تعیین کننده جنس Malva، مغزها و دانه ها هستند (که به دلیل شکل آنها پنیرک نامیده می شود). گل و برگ این گیاه منحصر به فرد برای اهداف دارویی استفاده می شود که می تواند اثرات قدرتمندی بر بدن داشته باشد.

 

همچنین می توان برگ ها را در چای خیسانده، دانه ها را می توان خورد و آن دسته از برگ هایی که به بیماری زنگ زدگی مبتلا نشده اند (یک مشکل رایج برای گونه ها) را نیز می توان مصرف کرد یا به صورت موضعی از فواید آن استفاده کرد. شکل ضماد. این گیاه حاوی تعدادی مواد فعال است که بر سلامت انسان تأثیر می‌گذارد، بنابراین بیایید نگاهی دقیق‌تر به فواید سلامتی فراوان گل پنیرک بیندازیم.

 

عکس گیاه پنیرک, جوشانده پنیرک, گل پنیرک در طب سنتی

فواید گل پنیرک در طب سنتی

 

مزایای سلامتی گل پنیرک

مزایای سلامتی گل پنیرک عبارتند از:

تسکین درد 

یکی از موارد استفاده رایج از گل پنیرک می تواند به عنوان مسکن درد، به ویژه به صورت موضعی باشد. اگر زخمی بر روی پوست خود ایجاد شده، می‌توانید برگ‌های گل پنیرک را به صورت ضماد روی ناحیه آسیب دیده بمالید. نه تنها مواد شیمیایی موجود در برگ ها به دلیل داشتن ویتامین غنی به بهبودی سریع کمک می کند، بلکه ممکن است خواص ضد درد خاصی را نیز به آن ناحیه ارائه دهد و درد و ناراحتی را کاهش دهد. این توانایی ضد درد گل پنیرک معمولی را می توان به طرق مختلف در سراسر بدن، هم در داخل و هم به صورت خارجی مورد استفاده قرار داد. 

 

محافظت از سیستم ایمنی بدن

با تکیه بر اولین فواید سلامتی، گل پنیرک می‌تواند سیستم ایمنی بدن را با جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی و سایر عوامل خارجی برای تأثیرگذاری بر نواحی زخمی تقویت کند. این را می‌توان از طریق مصرف برگ‌ها، دانه‌ها و مکمل‌های گل پنیرک نیز به دست آورد.

 

ضد التهابی

اگر هر گونه نیش حشره، کبودی بزرگ ، آفتاب سوختگی یا بثورات پوستی را تجربه کرده اید، ژل یا ضماد ساخته شده از گل پنیرک می تواند برای کاهش التهاب و تورم بسیار موثر باشد و همچنین احتمالاً باعث تحریک سریع تر بهبودی می شود.

 

خواص گل پنیرک, خاصیت گل پنیرک, گل پنیرک

درمان بیماری های تنفسی با گل پنیرک

 

درمان علائم بیماری تنفسی

اگر از احتقان قفسه سینه یا بیماری تنفسی رنج می برید، استفاده از گل پنیرک ایده خوبی است. نه تنها می تواند خلط را افزایش دهد، که ممکن است مجاری تنفسی را پاک کند، بلکه ممکن است گلو و غدد را به دلیل جنبه های ضد التهابی خود تسکین دهد، در حالی که باعث تسکین و بهبودی سریع تر می شود.

 

اثرات بالقوه ضد پیری

تاثیری که استفاده موضعی از گل پنیرک می تواند بر بدن داشته باشد چشمگیر است. در واقع، برای کسانی که نگران پیری خیلی سریع هستند، یا هر روز برای دیدن چین و چروک به آینه مراجعه می کنند، از یک ژل یا کرم با گل پنیرک استفاده کنید و پوست خود را جوان و شاداب نگه دارید!

 

ممکن است مشکلات گوارشی را بهبود بخشد

برای آن دسته از افرادی که یبوست دارند، این می تواند یک احساس ناراحت کننده باشد. استفاده از ملین های قوی می تواند طیف وسیعی از اثرات دیگر را بر بدن داشته باشد، اما با خیساندن مقداری دانه یا برگ های خشک شده گل پنیرک در چای، می توانید یک نوشیدنی ملین ملایم ایجاد کنید که ممکن است سیستم گوارش شما را تنظیم کند و هرگونه فشاری را بر روی آن سیستم اندام کاهش دهد.

 

درمان برای مشکلات خواب 

بسیاری از مردم برای به خواب رفتن تلاش می کنند ، اما می توانید برای آرام کردن ذهن و بدن، از اسانس گل پنیرک یا یک فنجان چای گل پنیرک آرامش بخش استفاده کنید و شما را   به خوابی آرام سوق می دهد.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------