با این گیاهان از قند خود بکاهید ! ( درمان قند خون)درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

درمان قند خون در طب سنتی

 

درمان گیاهی قند خون بالا

دیابت به "قاتل خاموش" معروف است. در دیابت ، قند خون بالا می رود. از آنجا که این یک بیماری مزمن است ، فرد باید در تمام طول زندگی به داروهای تجویزی وابسته باشد و این می تواند رنج بزرگی در امور مالی فرد ایجاد کند و حتی از نظر سلامت نیز خوب نیست. بیشتر این داروها عوارض جانبی دارند و با استفاده طولانی مدت برای سایر اندام ها مضر هستند.

درمان قند خون در طب سنتی

بسیاری از روش های درمانی جایگزین گزینه های خوبی برای داروهای دیابت هستند. طب فشاری ، طب سوزنی و طبیعت درمانی از روش های درمانی جایگزین، گزینه های خوبی برای داروهای دیابت هستند. در طبیعت درمانی از بسیاری از گیاهان به عنوان بخشی از درمان قند خون بالا استفاده می شود. در اینجا چند گیاه برای کاهش قند خون آورده شده است :

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

درمان قند خون

 

رزماری

رزماری نه تنها باعث کاهش وزن می شود بلکه باعث تعادل سطح قند خون می شود. رزماری همچنین مسئول کاهش کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) است.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

بهترین داروی درمان قند خون

 

جینسینگ

به عنوان بخشی از طب شرقی ، جینسینگ قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت تقویت کننده ایمنی فوق العاده ای دارد و ضد دیابت است. جینسینگ میزان جذب کربوهیدرات در بدن را کاهش می دهد. جینسینگ همچنین تولید انسولین توسط پانکراس را تسریع می کند.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

درمان گیاهی قند خون بالا

 

مریم گلی 

تحقیقات نشان داده است که مریم گلی میزان قند خون را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد. افزودن مریم گلی به رژیم غذایی ترشح انسولین را افزایش می دهد و به مدیریت بهتر دیابت کمک می کند. بهتر است به صورت چای مصرف شود.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

بهترین داروی درمان قند خون

 

پونه کوهی

این گیاه تأثیر دو جانبه ای بر قند خون بالا دارد. این فعالیت در لوزالمعده را برای ایجاد انسولین بیشتر افزایش می دهد و با مهار ولع مصرف شیرینی جات سطح قند خون را کاهش می دهد. گلوکز موجود در سلول ها به دلیل ترکیبات خاصی که در پونه کوهی وجود دارد ، مجهز می شود. جدا از تقویت سلامت سیستم ایمنی ، باعث کاهش تشکیل کربوهیدرات در بدن می شود.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

داروی گیاهی برای قند خون

 

آلوئه ورا

این گیاه گوشتی بخشی اساسی از داروهای جایگزین را در هند ، مکزیک ، استرالیا و آمریکای جنوبی تشکیل می دهد. التهاب در بدن را کاهش می دهد و سوءهاضمه را درمان می کند. التهاب در بدن مسئول بسیاری از بیماری های مزمن مانند دیابت است. درباره فواید آلوئه ورا بیشتر بخوانید.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

داروی قند خون

 

زنجبیل

از زنجبیل در غذاهای چینی و هندی بسیار استفاده می شود. از این گیاه معطر برای مقابله با دیابت استفاده شده است. زنجبیل حساسیت بدن به انسولین را افزایش می دهد و به افزایش ترشح انسولین کمک می کند.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

درمان قند خون در طب سنتی

 

شنبلیله

از شنبلیله برای درمان مشکلات پوستی و گوارشی استفاده شده است. این گیاه با اختلالات متابولیکی نیز مبارزه می کند. شنبلیله به کاهش سطح گلوکز خون کمک می کند و با دیابت مقابله می کند.

 

درمان قند خون بالا, درمان خانگی قند خون

درمان گیاهی قند خون بالا

 

ژیمناما

ژیمناما حاوی موادی است که باعث کاهش جذب قند از روده می شود ، عملکرد دقیق آن مشخص نیست. این می تواند شامل یک یا چند مکانیزم باشد.

ژیمناما همچنین ممکن است مقدار انسولین را در بدن افزایش دهد و رشد سلولهای پانکراس را که محلی از بدن در ساخت انسولین است ، افزایش دهد. انسولین با علامت گذاری به کبد و ماهیچه ها و سلول های چربی برای دریافت قند از خون به کنترل سطح قند خون کمک می کند. 

 

خط آخر

برای مدیریت بهتر سطح قند خون ، رعایت رفتارهای سالم در زندگی از جمله رژیم غذایی غنی از فیبر و سبزیجات ، ورزش منظم و کنترل سطح استرس مهم است.

گیاهان زیادی وجود دارند که به کنترل قند خون کمک می کنند ، با این حال ، باید در نظر داشته باشید که بسیاری از این ترکیبات طبیعی از نظر پزشکی برای مدیریت قند خون تأیید نشده اند.

 

قبل از استفاده از گیاهان دارویی یا ادویه جات برای کاهش سطح قند خون ، با پزشک خود مشورت کنید تا از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کنید. این خطر وجود دارد که قند خون شما خیلی کم شود ، به خصوص هنگامی که در کنار داروهای تجویز شده دیابت مصرف می شود.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------