ترشحات سفید و غلیظ واژنترشح سفید در دختر نشانه چیست,ترشحات سفید روی شورت,ترشح سفید

علت ترشحات سفید واژن چیست؟

 

ترشحات سفید کشدار نشانه چیست؟

داشتن ترشح بی­رنگ و یا سفید طبیعی است. میزان ترشحات واژینال در طول دوره ی قاعدگی تغییر می کند. ترشحات طبیعی بوی شدید یا رنگ ندارند. شاید احساس رطوبت و خیسی ناراحت­ کننده ای کنید، اما نباید هیچ خارش و یا آزردگی در اطراف واژنتان داشته باشید.

ترشحات سفید روی شورت نشانه ی چیست؟

ترشحات واژن، بخشی سالم از سلامت واژن است. نوع ترشحات واژینال شما ممکن است در طول چرخه قاعدگی تغییر کند، اما تقریباً در همه موارد، نشانه این است که همه چیز به خوبی کار می کند. نکته ی مهمتر این است که، ترشحات می تواند به معنای سالم بودن واژن شما باشد.

 

ترشح سفید در دختر نشانه چیست؟

در بالا به جواب این سوال پاسخ داده ایم که علت ترشح سفید در دختران و زنان برای چیست، با این حال، گاهی اوقات، ترشحات سفید واژن ممکن است نشانه یک مشکل اساسی باشد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که با داشتن چه ترشحاتی باید به پزشک مراجعه کنید.

 

چه عواملی باعث ترشح سفید غلیظ می شود ؟

ترشحات غلیظ و سفید می تواند در تمام دوره قاعدگی شما اتفاق بیفتد. این ترشحات به لكوره معروف است و كاملاً طبیعی است.

 

ترشحات ممکن است در روزهای منتهی به تخمک گذاری یا هنگام آزاد شدن تخمک، رقیق تر شروع شود. در طی تخمک گذاری، ترشحات یا مخاط ممکن است بسیار غلیظ و مانند موکوس شود.

 

دلیل ترشحات سفید واژن تخمک گذاری است و برخی از خانم ها از این به عنوان نشانه طبیعی باروری استفاده می کنند. اگر می خواستید باردار شوید، دیدن این ترشحات سفید و غلیظ ممکن است به شما نشان دهد که زمان رابطه جنسی فرا رسیده است.

 

از ترشحات واژن برای کمک به مرطوب و روان شدن بافت های واژن استفاده می شود. تحت تأثیر هورمون های تولید مثل شما است، به همین دلیل در کل چرخه قاعدگی و در بارداری تغییر می کند.

 

به همین ترتیب، ترشحات واژن نیز برای حفظ تعادل pH واژن است. مایعات به عنوان روانکاری طبیعی برای انتقال باکتری ها، آلودگی ها و میکروب ها از حفره واژن شما عمل می کنند.

 

تا زمانی که ترشحات بوی بدی نداشته باشد و علائم دیگری را تجربه نکنید، این نوع ترشحات طبیعی و سالم هستند. در حقیقت، بیشتر خانم ها هر روز حدود یک قاشق چایخوری ترشح تولید می کنند.

 

بعد از تخمک گذاری، این مقدار می تواند تا 30 برابر افزایش یابد. این مایعات اضافی ممکن است شما را ملزم به پوشیدن پدهای بهداشتی کند، اما نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

 

ترشح سفید غلیظ,ترشحات سفید واژن,علت ترشحات سفید واژن

ترشح سفید نشانه چیست ؟

 

چه عواملی باعث ترشحات سفید شیری می شود؟

در روزهای اول چرخه قاعدگی، ممکن است ترشحات واژن سفید و شیری داشته باشید. برخی از افراد این ترشحات را به عنوان یک قوام "سفید تخم مرغ" توصیف می کنند.

 

این ترشحات رقیق تر، علامت آماده شدن شما برای تخمک گذاری است. کاملاً طبیعی است. هرچه به پریود خود نزدیک می شوید، ممکن است ترشحات غلیظ و مات تر شوند.

 

این ترشحات سفید شیری، ممکن است نشانه بارداری شما باشد. در مراحل اولیه بارداری، برخی از افراد ترشحات رقیق و سفید شیری ایجاد می کنند. این ترشحات ناشی از تغییرات هورمونی است که بدن را برای 9 ماه بارداری آماده می کند.

 

ترشحات می تواند به پاک سازی باکتری ها، میکروب ها و آلودگی کمک کند. همچنین به تشکیل پلاگین مخاط در دهانه رحم کمک می کند. این باعث حفظ سلامت دهانه رحم و جلوگیری از انتشار باکتری در رحم، در دوران بارداری می شود.

 

تا زمانی که ترشحات سفید شیری بو نداشته باشد، به احتمال زیاد نشانه سلامت معمول واژن است. با این حال، اگر رنگ ترشحات سایه ای خاکستری سفید و بوی شدید ماهی ایجاد کند، ممکن است ترشحات نشانه عفونت باشد.

 

علائم رایج واژینوز باکتریایی شامل ترشحات سفید شیری و خاکستری با بوی بد است.

 

چه عواملی باعث ترشحات غلیظ، سفید و کدر می شود؟

اگر شما ترشحات غلیظ و سفید رنگی دارید که می توان آن را لخته لخته توصیف کرد، ممکن است ترشحات ناشی از عفونت مخمری را تجربه کنید.

 

واژن شما کار فوق العاده ای در حفظ تعادل pH و همچنین برای تعادل کل طیف باکتری ها و قارچ هایی که در آن زندگی می کنند، انجام می دهد. هر از گاهی، این تعادل بر هم می خورد و به برخی از باکتری های بد یا قارچ ها اجازه رشد می دهد.

 

این مورد در مورد عفونت مخمر است. قارچی به نام کاندیدا آلبیکانس می تواند به سرعت شکوفا شده و به یک عفونت تبدیل شود.

 

افراد مبتلا به عفونت مخمر ممکن است موارد زیر را تجربه کنند :

− ترشحات غلیظ با قوام پنیر خامه ای

− ترشحات سفید واژن که ممکن است زرد یا سبز شوند

− بوی بدی که از واژن می آید

− خارش روی فرج یا واژن

− تورم یا قرمزی در اطراف فرج

− احساس سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن

− درد هنگام مقاربت

 

اگر فکر می کنید به عفونت مخمر مبتلا هستید، گزینه های درمانی بدون نسخه در دسترس شما است. داروهای تجویزی در موارد متوسط ​​یا شدید استفاده می شوند.

 

در حالیکه تحت معالجه عفونت هستید باید از آمیزش خودداری کنید. برای درمان عفونت های مخمر واژن، درمان همسر لازم نیست زیرا این یک بیماری مقاربتی محسوب نمی شود. با این حال، در برخی از عفونت های مکرر زنانه، ممکن است لازم باشد همسر آن هم درمان شود.

 

اگر در طول یک سال بیش از دو مورد عفونت مخمر را تجربه کرده اید، قرار ملاقات با پزشک خود بگذارید. ممکن است موارد اساسی وجود داشته باشد که منجر به عفونت مکرر واژن شما شود.

 

 

چه عواملی باعث ترشحات غلیظ، سفید و چسبنده می شود؟

وقتی تخمک گذاری نکنید، بدن مایعات واژن غلیظ و چسبنده تولید می کند. این ترشحات واژن به عنوان مانعی برای جلوگیری از عبور اسپرم از دهانه رحم و داخل رحم شما عمل می کند.

 

گرچه ضد عفونی نیست، اما دفاع طبیعی بدن (ترشحات) می تواند از ورود میکروب و باکتری به دهانه رحم شما جلوگیری کند.

 

این می تواند به شما کمک کند که از عفونت کردن در چند روز پس از پریود جلوگیری شود، زمانی که واژن مایعات کمتری نسبت به سایر دوران تولید می کند. افزایش مایعات به شستن هر گونه باکتری یا میکروب کمک می کند که می تواند سلامتی و تعادل واژن شما را به خطر بیندازد.

 

ترشح سفید نشانه چیست,علت ترشح سفید,ترشحات سفید کشدار نشانه چیست

ترشحات سفید کشدار نشانه چیست ؟

 

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم ؟

تقریباً در هر مورد، ترشحات ضخیم و سفید واژن نشانه سلامت و سلامتی اندام های تولید مثل شماست. با این حال، از زمان به زمان، ترشحات می تواند نشانه ای از یک مسئله اساسی در سلامتی باشد.

 

در صورت مشاهده علائم زیر همراه با ترشحات غیرمعمول واژن مراجعه به پزشک مهم است:

 

− درد

− خارش

− درد و ناراحتی

− خونریزی

− عقب انداختن پریود

− بثورات یا زخم همراه با ناراحتی واژن

− احساس سوزش هنگام ادرار کردن یا مقاربت

− بوی شدید و مداومی که از واژن می آید

 

تا زمانی که ترشحاتی که تجربه می کنید با این معیارها مطابقت نداشته باشد، مایعات اضافی که از واژن خارج می شوند نشانه سلامت کلی است. به عبارت دیگر، این یک چیز خوب است.

 

با کنار گذاشتن صابون ها، مواد شستشوی معطر، دوش، یا هر نوع محصول دیگری که واژن را از رطوبت طبیعی و سیستم های دفاعی ساخته شده خارج می کند، از برهم زدن تعادل pH در واژن خود جلوگیری کنید. این شامل ترشحات واژن است.

 

واژن برای مراقبت از خود و جلوگیری از عفونت های بعدی طراحی شده است. ترشحات طبیعی و سالم واژن نقش مهمی در این امر دارد.

 

دختران جوان و خانم ها پس از سن یائسگی

داشتن ترشح واژینال غیرطبیعی در دختران جوان قبل از رسیدن به سن بلوغ غیرمعمول است. اگر این اتفاق بیافتد، باید یک پزشک را ببینند. ممکن است یک شیئی مثل تامپون را در داخل واژن جا گذاشته باشند.

 

ترشح غیرطبیعی در زنان مسن هم غیرعادی است. اگر به سن یائسگی رسیده­ اید و ناگهان متوجه ترشح واژینال غیرطبیعی شده ­اید، بلافاصله با پزشکتان برای رد سرطان سرویکس (دهانه رحم) یا آندومتر (مخاط رحم) مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 آنچه بانوان باید بدانند

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------