آنچه باید در مورد پیرسینگ واژن بدانیدانواع مختلف پیرسینگ واژن, عوارض پیرسینگ واژن, عکس پیرسینگ واژن

پیرسینگ واژن یا پیرسینگ ژنیتال 

 

پیرسینگ واژن چیست؟روش انجام و عوارض 

پیرسینگ به معنای سوراخ کردن قسمتی از بدن است. سوراخ کردن گوش، بینی، ابرو و... در میان مردم متداول است، آمارها نشان می دهد که ۸۵ درصد زنان پیرسینگ گوش را انجام داده اند اما پیرسینگ واژن که اخیرا در کشورهای غربی دیده می شود؛ تنها در بین خوانندگان راک رواج نداشته، بلکه بسیاری از مردم عادی و افراد مشهور جواهرات خود را در لباس زیر خود پنهان کرده اند.

پیرسینگ واژن چیست؟

پیرسینگ واژن یا پیرسینگ ناحیه ژنیتال به معنای سوراخ کردن پوست این ناحیه است. این عمل در میان مردم رواج زیادی ندارد و تنها ۲ تا ۸ درصد افراد هستند که این عمل را انجام داده اند. این نوع از پیرسینگ کاملا مخفی است.

 

مورخان معتقد هستند این عمل از روم باستان آغاز شده است و رومیان این عمل را نه تنها به منظور زیبایی بلکه برای بردگان خود نیز استفاده می کردند. گروهی از افراد طرفدار این اقدام زیبایی هستند و برخی کاملا آن را رد می کنند و یا در برابر آن واکنش منفی نشان می دهند.

 

دلیل انجام پیرسینگ واژن چیست؟

علارغم تصور بسیاری از مردم، زنانی که پیرسینگ واژن را انجام می دهند معتقد هستند این عمل نه تنها منجر به زیبایی واژن آنها می شود بلکه می تواند اعتماد به نفس آنها را در رابطه ی جنسی افزایش دهد و در عملکرد جنسی آنها موثر باشد، در این میان گروهی نیز معتقد هستند این عمل زیبایی می تواند سبب افزایش میل جنسی فرد شود.

 

عده ای از زنان که پیرسینگ واژن را امتحان کرده اند، می گویند این عمل توانسته در رسیدن به اولین ارگاسم آنها کمک کننده باشد و عده ای دیگر می گویند با این کار نیاز به کنجکاوی، خطرپذیری و شیطنت آنها ارضاء شده.

 

پیرسینگ واژن, پیرسینگ ژنیتال, پیرسینگ واژن چیست

انواع پیرسینگ واژن

 

انواع مختلف پیرسینگ واژن

لازم به ذکر است که این اقدام نادرست است و می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. پیرسینگ و نصب جواهرات داخل خود واژن صورت نمی گیرد. سوراخ کردن قسمتی از دستگاه تناسلی که مربوط به قسمت خارجی کلیتوریس در زنان است، انجام می شود. بهتر است بدانید بیشتر پیرسینگ در لبه های ماژور و مینور انجام می شود و بیشتر جنبه ی زیبایی دارد.

 

پیرسینگ کلیت

این ناحیه سوراخ نمی شود در واقع کلاهک اطراف کلیتوریس خارجی از اطراف احاطه می شود، که قسمت بالایی فرج است.

 

سوراخ کردن کلیتوریس (غلفه)

این ناحیه یکی از نواحی محبوب جهت سوراخ کردن واژن است و طرفداران زیادی دارد. تصور می شود پیرسینگ در این ناحیه می تواند باعث افزایش لذت در طول رابطه جنسی شود زیرا سبب تحریک بیشتر بافت کلیتوریس در حین فعالیت جنسی می شود. اما در این ناحیه عصب های زیادی وجود دارد به همین جهت؛ پیرسینگ در آن می تواند دردناک باشد و آسیب عصبی را به دنبال داشته باشد.

 

سوراخ کردن غفله؛ طرفداران بیشتری نسبت به سوراخ کردن کلیتوریس دارد. برای این کار می توان از بی حسی خارجی و یا داخلی استفاده کرد، باید توجه کرد ضخامت لبه ها در این قسمت به اندازه ای است که نمی تواند بیشتر از یک قطعه جواهر را در خود جای دهد.

 

قسمت خارجی یا داخلی لابیا

این قسمت بافت ضخیمی دارد و می تواند بیشتر از یک قطعه جواهر و یا جواهرات سنگین را در خود جای دهد. البته باید این ناحیه پوست کافی را برای سوراخ کردن داشته باشد.

 

شاهزاد آلبرت

این عمل برابر همان عمل پرنس آلبرت در مردان است. این اتفاق به ندرت رخ می دهد زیرا عمل سختی دارد.

در هر صورت سوراخ کردن واژن و نواحی بالایی آن به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. بسیاری از زنان آناتومی مناسبی برای پیرسینگ واژن ندارند، حتی اگر شجاعت سوراخ کردن واژن را داشته باشند اما ممکن است کلیتوریس آنها به اندازه کافی بزرگ نباشد تا بتوانند آن را سوراخ کنند.

 

, پیرسینگ واژن چیست, دلیل انجام پیرسینگ واژن, پیرسینگ اندام های جنسی زن

نحوه عمل پیرسینگ واژن

 

پیرسینگ واژن چگونه انجام می گیرد؟

از جمله شرایط انجام این عمل این است که؛ فرد بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و فرم معافیت از مسئولیت را تکمیل کند. سپس توسط پزشک معاینه می شوید و درباره ی نوع پیرسینگ، جواهری که تمایل دارید استفاده کنید، از شما سوال پرسیده می شود. (قبل از هرگونه لمس توجه کنید که پزشک باید از دستکش استفاده کند) برای تکمیل مراحل عمل پیرسینگ اقدامات زیر صورت می گیرد:

۱) ضد عفونی کردن: پزشک باید پوست ناحیه واژن را با یک اسکراب جراحی کاملا ضد عفونی و تمیز کند.

 

۲) علامت گذاری: پزشک با توجه به نوع عمل شما باید ناحیه را علامت گذاری کند تا متوجه باشد کجا را باید سوراخ کند.

 

۳) سوراخ کردن: بسته به انتخاب نوع پیرسینگ از یک لوله ی تغذیه که حاوی سوزن پیرسینگ است استفاده می شود. لوله تغذیه دارای سر تیز است و در ناحیه قرار می گیرد پزشک از شما سوال می پرسد که آیا آماده هستید یا نه سپس از شما می خواهد برای کاهش استرس و درد نفس عمیق بکشید و در مرحله بعد سوزن همراه با جواهر در واژن فرو می رود و سر آن بسته می شود.

 

۴) تمیز کردن: پزشک باید قبل از خروج ناحیه را تمیز کند و اگر خونریزی اتفاق بیوفتد آن را متوقف کند.

 

خطرات پیرسینگ واژن, نحوه عمل پیرسینگ واژن, پیرسینگ واژن

عوارض پیرسینگ واژن

 

آیا پیرسینگ واژن عوارض دارد؟

باید توجه کرد که اگر این عمل توسط پزشک متخصص انجام شود می تواند بی خطر باشد اما اگر در محیط غیر بهداشتی و توسط افراد غیرمتخصص انجام شود می تواند بسیار پرخطر باشد. از جمله عوارض احتمالی این عمل، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

عفونت

به دلیل اینکه در واژن ویروس و باکتری تجمع پیدا می کند، احتمال عفونت وجود دارد که این عارضه بیشترین احتمال را برای وقوع دارد. برای کاهش احتمال عفونت؛ از وسایل کاملا استریل در محیطی ایمن باید استفاده کرد. این احتمال در هر مرتبه که جواهر باز شود، بیشتر می شود.

 

انواع بیماری ها

خطر ابتلا به کزاز، هپاتیت B، هپاتیت C، ایدز، بیماری مقاربتی STD، در پیرسینگ واژن افزایش می یابد.

اختلال در جریان خون

سوراخ کردن ناحیه پشت کلیتوریس احتمال اختلال در جریان خون در ناحیه ی واژن را افزایش می دهد. 

 

واکنش آلرژیک

ممکن است، فرد به جواهرات نصب شده حساسیت نشان دهد.

 

درد

از آنجا که حساس ترین ناحیه بدن سوراخ می شود؛ احتمال درد بسیار ناخوشایند دور از انتظار نیست، ولی به دلیل اینکه عمل بسیار سریع اتفاق می افتد درد آن ممکن است شبیه به سایر نقاط بدن باشد.

 

زخم

ترمیم سوراخ ۱ تا ۴ ساعت و ترمیم کیلتوریس ۱ تا ۲ ماه به طول می انجامد.

 

آسیب های عصبی

پیرسینگ می تواند به عصب های ناحیه واژن آسیب وارد کند.

 

تریستان بیکمن

ممکن است آسیب شدیدی به بافت واژن وارد شود که همراه؛ خونریزی، پارگی و زخم است و می تواند احتمال عفونت را به همراه داشته باشد.

از بین رفتن پیرسینگ حین رابطه ی جنسی

این عارضه بسیار نادر است اما می تواند اتفاق بیوفتد.

 

چگونه می توان عوارض پیرسینگ واژن را کاهش داد؟

در کشورهای مختلف قوانین متفاوتی برای پیرسینگ وجود دارد اما نکته ی بسیار مهم فردی است که عمل را انجام میدهد؛ به این معنا که فرد باید حداقل یک سال تجربه ی پیرسینگ را داشته باشد و عضو انجمن پیرس های حرفه ای باشد. رعایت نکات زیر می تواند خطرات احتمالی را کاهش دهد:

• بهترین جواهرات برای کاهش عفونت و واکنش ها حساسیتی از جنس استیل، نیوبیوم و یا تیتانیوم هستند.

• پس از اتمام عمل تمام دستورالعمل های گفته شده توسط پزشک را اجرا کنید.

• منطقه ی سوراخ شده را با محلول نمکی رقیق و آب و صابون شست و شو دهید.

• از الکل، بتادین، هیدروژن پراکسید استفاده نکنید.

• لباس گشاد و راحت  بپوشید.

• تا حداقل دو هفته از رابطه ی جنسی خودداری کنید و بعد از رابطه محل را با آب و یا محلول شور بشورید.

• استخر و یا وان داغ را کنار بگذارید تا ناحیه کاملا ترمیم شود.

• به یاد داشته باشید جواهرات واژن می توانند کاندوم را سوراخ کنند.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------