راههای خلاص شدن از شر نوک سینه های بزرگنوک سینه برجسته, کوچک کردن نوک سینه

نوک سینه های بزرگ در مردان نسبتاً شایع است

ممکن است نوک سینه بعضی از خانم ها و آقایان بزرگ باشد که باعث تضعیف اعتماد به نفس می شود. نوک پستان به دلایل مختلفی می تواند بزرگ شود که در ادامه مطلب روش های کوچک کردن نوک سینه را می خوانید.

 

نوک سینه های بزرگ در مردان نسبتاً شایع است. آنها نتیجه بزرگ شدن غدد پستان هستند.

این ممکن است به این دلیل باشد:

سطح تستوسترون پایین

ژنیکوماستی

استفاده از استروئید

چربی اضافی

شما ممکن است با ایجاد تغییر در رژیم غذایی و ورزش روزمره بتوانید پف و چربی را به حداقل برسانید. این می تواند به کاهش چربی بدن و تقویت سینه کمک کند.

اگر رژیم و ورزش مؤثر نباشد ، ممکن است عمل جراحی برای رسیدن به نتایج مورد نظر شما ضروری باشد.

 

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با روشهایی برای کوچک کردن نوک سینه آشنا کنیم:

 

تمرینات هدفمند:

 

نوک سینه برجسته, کوچک کردن نوک سینه

دوبار حرکت قایقرانی یا شنا را به تمرین هفتگی خود اضافه کنید

 

شما می توانید با انجام تمرینات قفسه سینه ، پف و بزرگی در ناحیه پستان خود را کاهش دهید. این تمرینات به طور خاص برای سفت و عضله ای کردن عضلات سینه و قفسه سینه شما طراحی شده است.

تمرینات محبوب عبارتند از:

دیپ پارالل

پرس بالای سر 

کراس اوور خم شده به جلو

شنای سوئدی

حرکت لانگ با وزن بدن

پرس هالتر روی نیمکت

شما می توانید از این تمرینات برای ایجاد یک برنامه تمرین سفارشی استفاده کنید. برای تأثیر حداکثر ، یک تمرین باید حداقل تعداد معدودی از تمرینات مختلف سینه را در بر بگیرد.

 

می توانید تمریناتی را با مجموعه کمتر و تکرارهای بیشتر انجام دهید ، یا برعکس. به عنوان مثال ، شما می توانید 1 تا 3 ست شامل 8 تا 12 تکرار یا 2 تا 6 ست از 1 تا 8 تکرار انجام دهید.

هنگامی که یک برنامه تمرینی دارید ، هدف خود را انجام یک تمرین 20 دقیقه ای قفسه سینه دو تا سه بار در هفته انجام دهید. به تدریج می توانید تعداد و مدت زمان قدرت خود را افزایش دهید. هر هفته یک روز استراحت کنید.

همچنین می توانید با انجام یک تمرین کامل بدن مانند قایقرانی یا شنا حداقل 15 دقیقه عضلات سینه خود را تقویت کنید. اگر می خواهید این مسیر را طی کنید، دوبار حرکت قایقرانی یا شنا را به تمرین هفتگی خود اضافه کنید.

 

تغییرات رژیم غذایی :

 

نوک سینه برجسته, کوچک کردن نوک سینه

 رژیم غذایی سرشار از تستوسترون و استروژن کم بخورید

 

در بعضی موارد ، نوک سینه های پف دار نتیجه ترشح بیش از حد استروژن و چربی است. ممکن است با ایجاد چند تغییر رژیم غذایی بتوانید این مسئله را اصلاح کنید. خوردن آگاهانه همچنین ممکن است به شما در شکل گرفتن و فرم گرفتن کمک کند.

 

اگر می خواهید یک رژیم غذایی کم چربی را امتحان کنید ، باید:

مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید

از مصرف غذاهای سنگین فرآوری شده خودداری کنید

از مصرف غلات و محصولات سویا خودداری کنید

پزشک شما می تواند هنگام پیروی از یک رژیم غذایی کم چربی ، اطلاعات دقیق تری راجع به آنچه باید بخورید یا نخورید ارائه دهد. همچنین ممکن است آنها بتوانند یک رژیم غذایی مناسب با نیازهای فردی شما را توصیه کنند.

 

اگر فکر می کنید مقادیر هورمون شما مقصر است ، باید رژیم غذایی سرشار از تستوسترون و استروژن کم بخورید.

 

سعی کنید این غذاهای غنی از تستوسترون را به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

سیر

زنجبیل

ماهی تن

شیر کم چرب

زرده تخم مرغ

لوبیا

بلوبری

گوشت گاو

سبزیجات چلیپایی

آجیل ماکادمیا

همچنین باید با پزشک خود ملاقات کنید. سطح هورمون شما ممکن است به یک بیماری زمینه ای گره خورده باشد. پزشک ممکن است بتواند روشهای درمانی دیگری را توصیه کند یا داروهایی برای تنظیم هورمونهای شما تجویز کند.

 

مکمل های گیاهی

 

نوک سینه برجسته, کوچک کردن نوک سینه

این گیاهان دارویی ممکن است به درمان پستان های برجسته کمک کنند

 

مکمل های گیاهی همچنین ممکن است به کاهش پستان های برجسته کمک کند. تصور می شود برخی از آنها با افزایش سطح تستوسترون کار می کنند .

این شامل:

خارخسک

زغال اخته

زنجبیل

گیلاس زمستانی

اگرچه برخی شواهد نشان می دهد که این گیاهان می توانند تستوسترون را در مردان با شرایط اساسی مانند اختلال نعوظ تقویت کنند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است. تا به امروز ، هیچ مطالعه علمی در مورد اتصال مکمل های گیاهی با کاهش چرکی نوک پستان وجود ندارد.

 

گزارش های حکایتی حاکی از آن است که این گیاهان دارویی ممکن است به درمان پستان های برجسته کمک کنند:

زردچوبه

قاصدک

خار مریم

پیچ ساعتی

شبدر قرمز

پنجه شیطان

برخی مکمل ها می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کنند یا اثرات متقابل خطرناکی با داروهای بدون نسخه و نسخه ای داشته باشند. پزشک شما می تواند در مورد خطرات آنها صحبت کند و در مورد استفاده آنها ، شما را راهنمایی کند.

 

خرید مکمل ها از یک تولید کننده معتبر مهم است. پزشک شما ممکن است بتواند مارک یا کالای خاصی را توصیه کند. همیشه باید اطلاعات دوز تهیه شده روی برچسب را دنبال کنید.

 

روشهای جراحی نوک سینه های بزرگ :

 

نوک سینه برجسته, کوچک کردن نوک سینه

 عمل جراحی لیپوساکشن برای از بین بردن چربی سینه استفاده می شود

 

اگر از طریق رژیم و ورزش نتیجه ای را که می خواهید دریافت نکنید ، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند برنامه درمانی موجود شما را متناسب با نیازهای شما اصلاح کنند. آنها همچنین می توانند در مورد جراحی صحبت کنند.

 

روشهای زیر اغلب برای معالجه ژنیکوماستی استفاده می شود. همچنین ممکن است از آنها برای درمان نوک سینه های پفی که به سایر شرایط گره خورده است ، استفاده شود.

 

لیپوساکشن: این عمل جراحی برای از بین بردن چربی سینه استفاده می شود اما بافت غده پستان نیست. لیپوساکشن به شش دوره بهبودی نیاز دارد.

 

ماستکتومی : این عمل جراحی بافت غده سینه شما را از بین می برد. برش های کوچک به طور معمول استفاده می شوند. برای بهبودی حدود چهار هفته طول می کشد.

 

کاهش چربی غیر تهاجمی: این روشها از طریق یک روش موضعی به خلاص شدن از شر سلولهای اضافی چربی کمک می کند. درمانهای غیر جراحی ممکن است با انجماد سلولهای چربی یا با استفاده از فناوری پرتودرمانی یا لیزرها کار کنند . زمان بهبودی متفاوت است ، اما معمولاً فقط چند روز طول می کشد.

 

برداشتن بافت: این روش برای از بین بردن بافت های غده سینه یا پوست اضافی به منظور اصلاح موارد شدیدتر ژنیکوماستی استفاده می شود. همچنین در صورتی که آرئول شما کاهش یابد یا نوک پستان شما دوباره جابجا شود ، لازم است. بهبودی ممکن است تا سه هفته طول بکشد.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------