درمان خانگی گردن درد و کمردرددرمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

راههای درمان کمردرد و گردن درد

کمردرد و گردن درد می تواند تأثیر زیادی در زندگی روزمره شما داشته باشد. اگرچه این درد ممکن است نشانه یک وضعیت جدی تر مانند تنگی نخاع ، دیسک کمر یا آرتروز ستون فقرات باشد اما ممکن است ناشی از کهولت سن شما و شیوه زندگی فعلی باشد. 

در طی چند دقیقه ، شما می توانید انواع داروهای طبیعی را امتحان کنید که می تواند مقداری از درد در گردن و کمر شما را کاهش دهد ، که به شما کمک می کند زندگی آرامش بخشتری داشته باشید. در حالی که همیشه باید در مورد نگرانی های جدی و آسیب های احتمالی با پزشک خود صحبت کنید ، اما می توانید علائم خود را به راحتی در خانه خود درمان کنید.

 

روش 1 :

دریافت امداد فوری 

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

کمردرد و گردن درد می تواند تأثیر زیادی در زندگی روزمره شما داشته باشد

 

اگر با مصدومیت اخیر مواجه هستید از کمپرس سرد استفاده کنید: یک کیسه پلاستیکی را با یخ پر کنید و یک حوله تمیز را در اطراف آن بپیچید. یخ ها را به مدت 10 دقیقه روی منطقه آسیب دیده قرار دهید ، سپس بسته را خارج کنید. اگر درد شما همچنان ادامه دارد ، بیش از 3 بار در روز از یخ درمانی استفاده کنید.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

کمپرس گرم و درمان کمردرد

 

برای درد موجود ، از کمپرس گرم استفاده کنید: یک پد گرمکن یا کمپرس گرم برای منطقه آسیب دیده انتخاب کنید. یک تایمر به مدت 20 دقیقه تنظیم کنید و کمپرس گرم را برای مدت زمان طولانی در منطقه آسیب دیده نگذارید. با پزشک خود صحبت کنید که چه نوع کمپرس (گرما یا سرما) برای علائم خاص شما مناسب است. کمپرس به خصوص برای کمردرد کار می کند.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

درمان گردن درد و کمردرد با دستگاه TENS

 

برای درمان درد گردن و کمر از دستگاه تنس TENS استفاده کنید: یک دستگاه تحریک عصب الکتریکی از راه پوست (TENS) تهیه کنید ، که از مقادیر کمی برق برای تسکین درد استفاده می کند. الکترودها را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. حتماً دستورالعمل های ارائه شده را رعایت کنید یا در صورت عدم اطمینان از پزشک مشاوره بخواهید. 

 

برای خلاص شدن از درد خود به یک متخصص طب سوزنی مراجعه کنید: ببینید اگر این درمان درد شما را تسکین می بخشد، در این صورت ممکن است بخواهید قرار ملاقات دیگری را تعیین کنید یا یک برنامه درمانی منظم را با متخصص طب سوزنی یا پزشک خود تهیه کنید.

ماساژ و مراقبت کایروپراکتیک را نیز امتحان کنید!

یک قرار ملاقات با یک ماساژ درمانی برای تسکین درد کمر یا گردن موجود خود برنامه ریزی کنید.

 

روش 2 :

کشش و ورزش برای کاهش درد

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

نرمش های تسکین درد کمر و گردن

 

کشش ساده ای را برای کاهش درد گردن خود انجام دهید:  برای انجام این ورزش گردن درد باید سر خود را صاف نگه دارید، سپس به جلو نگاه کنید. چانه خود را به جلو ببرید و سر خود را به عقب در یک خط راست بکشید. هنگامی که سر خود را به عقب بردید، آن را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. این کشش را 5 بار در طول روز تکرار کنید تا اثر کامل حاصل شود. این کشش ها را به صورت روزانه انجام دهید.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

 درمان گردن درد و کمردرد با ورزش

 

یک تمرین پل را برای کشش پشت خود انجام دهید: یک تشک یوگا قرار دهید یا یک سطح راحت دیگر برای استفاده پیدا کنید. روی پشت خود دراز بکشید که هر دو پا روی زمین قرار بگیرد و زانوها را خم کنید سپس باسن خود را از زمین بلند کنید. قبل از پایین آوردن باسن و به زمین 3 بار نفس عمیق بکشید. 

سعی کنید هر روز 5 تکرار از این کار انجام دهید. هرچه احساس راحتی بیشتری نسبت به ورزش می کنید ، چند تکرار دیگر به روال خود اضافه کنید.

هنگامی که باسن خود را بلند می کنید ، باید یک خط مورب از شانه های خود تا بالای زانو ایجاد کنید.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

نرمش های مناسب برای تسکین کمردرد

 

ورزش منظم قلب را در اولویت قرار دهید: در مورد ایجاد یک برنامه تمرینی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید یا برنامه ورزشی را به تنهایی تهیه کنید. تمرینی را انتخاب کنید که قلب شما را پمپاژ می کند ، مانند پیاده روی و طناب زدن. در حالت ایده آل ، هدف داشته باشید که هر هفته حدود 150 دقیقه ورزش کنید ، یا توصیه های خاص پزشک خود را دنبال کنید. 

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

از پزشک خود بخواهید در مورد تمرینات قدرتی خاص صحبت کنید

 

برای کاهش درد خود مرتباً تمرینات قدرتی انجام دهید: یک سطح راحت برای ورزش پیدا کنید ، سپس روی شکم خود بگذارید. خود را بالا ببرید تا فقط وزن خود را روی انگشتان پا و ساعد قرار دهید ، سپس این حالت تخته را به مدت 30 ثانیه نگه دارید. 30 ثانیه به خودتان فرصت دهید تا استراحت کنید ، سپس تکرار دیگری از این تمرین را امتحان کنید. 

از پزشک خود بخواهید در مورد تمرینات قدرتی خاص صحبت کنید.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

برای کاهش درد ستون فقرات مقداری وزن کم کنید

 

برای کاهش علائم، یوگا کار کنید: روی تمرینات آسان که روی کشش و تقویت عضلات اطراف کمر و گردن شما کار می کنند ، تمرکز کنید. به طور خاص ، به دنبال نکات یا ورزش هایی باشید که شما را مجبور به تمرکز روی وضعیت خواب و تنفس کنید. اگر نمی دانید چگونه یا از کجا شروع کنید ، از پزشک خود مشاوره بگیرید.

 

برای کاهش درد ستون فقرات مقداری وزن کم کنید: روی حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش روزمره کار کنید ، که ممکن است به شما در کاهش وزن کمی کمک کند. با پزشک خود در مورد یک برنامه تمرین سفارشی که برای نیازهای شما طراحی شده باشد ، صحبت کنید که فشار زیادی روی کمر و گردن شما وارد نکند. اگر بلافاصله نتیجه نمی بینید ، ناامید نشوید ، کاهش وزن یک تلاش بزرگ است و زمان و فداکاری زیادی می طلبد.

 

روش 3 :

ایجاد رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

درمان گردن درد و کمردرد با این نسخه ساده

 

برای کاهش درد خود از غذاهایی با خصوصیات ضد التهابی استفاده کنید: رژیم غذایی خود را با مقدار زیادی محصولات تازه ، سبزیجات برگ دار ، آجیل و دانه ها، روغن های سالم و ماهی های چرب پر کنید. این غذاها را به طور مرتب به وعده های غذایی خود اضافه کنید، در حالی که در ابتدا ممکن است احساس متفاوتی نداشته باشید ، ممکن است بعد از چندین هفته یا ماه احساس بهتری داشته باشید. با توجه به این نکته ، به دنبال غذاهای چرب با مقدار زیادی چربی اشباع نباشید ، زیرا این ممکن است التهاب شما را بدتر کند. 

 

به دنبال میوه ها و سبزیجات رنگی مانند چغندر ، زغال اخته ، پرتقال ، گوجه فرنگی و توت فرنگی باشید. علاوه بر این ، سبزیجات برگ دار مانند کلم بروکلی ، کلم و اسفناج مصرف کنید.

ساردین ، ​​ماهی خال مخالی و ماهی قزل آلا برخی از ماهی های چرب عالی هستند که می توانید آنها را امتحان کنید.

روغن های سالم پر از چربی های اشباع نشده مثل کانولا و روغن زیتون هستند.

سعی کنید از غذاهای تهیه شده با دانه های تصفیه شده مانند نان سفید خودداری کنید.

 

غذاهایی را که مقدار زیادی کلسیم دارند،برای کاهش درد در طول زمان انتخاب کنید: ساردین ، ​​لبنیات کم چرب ، سویا و سبزیجات برگ دار را برای تأمین نیاز روزانه کلسیم خود انتخاب کنید. اگر در دریافت نیاز روزانه به کلسیم خود دچار مشکل هستید ، از پزشک سوال کنید که آیا مکمل ها یا قرص های ویتامین D گزینه خوبی برای شما هستند.

در حالت ایده آل ، شما باید حداقل 1000 میلی گرم کلسیم و 600 میلی گرم ویتامین D هر روز مصرف کنید.

اگر به یک مسئله مرتبط با استخوان مانند پوکی استخوان مبتلا هستید، کلسیم ممکن است به کاهش کمر شما کمک کند.

 

محدودیت های خود را بدانید: کارهایی را انجام ندهید که فشار زیادی به پشت و گردن شما وارد کند ، مانند بلند کردن جعبه سنگین یا فشار دادن مبلمان. اگر فکر می کنید ممکن است در معرض فشار و آسیب دیدگی کمر قرار داشته باشید ، از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده کمک بخواهید.

 

کفش های راحتی را انتخاب کنید که به پشت شما فشار وارد نکند: از کفشهای پاشنه بلند  خودداری کنید. در عوض ، کفش های صاف و راحت را انتخاب کنید که فشار زیادی به کمر و ستون فقرات شما وارد نکند.

 

با یک بالش و تشک راحت ، یک شب خوب بخوابید: یک بالش و تشک را انتخاب کنید که پشت و گردن شما را پشتیبانی می کند. اگر تختخوابی را با کسی به اشتراک می گذارید ، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای خواب و استراحت هر دو شما وجود دارد.

 

در صورت آسیب دیدگی کمر یا گردن ، فوراً به پزشک مراجعه کنید: اگر در هنگام سقوط ، تصادف رانندگی یا رویداد ورزشی ، کمرتان آسیب دید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید تا آسیب شما ارزیابی شود. آنها مطمئن خواهند شد که شما استخوان شکسته یا آسیب جدی تری ندارید. سپس ، آنها به شما کمک می کنند تا یک برنامه درمانی ایجاد کنید تا به شما در بهتر بودن کمک کند.

سعی نکنید به تنهایی صدمه را درمان کنید. در صورت عدم مراقبت صحیح ، ممکن است برخی از صدمات بدتر شود.

 

درمان گردن درد با ماساژ, درمان کمردرد

در صورت بروز علائم جدی ، درمان فوری را انجام دهید

 

در صورت احساس بی حسی ، سوزن سوزن شدن یا درد شدید به پزشک مراجعه کنید. اگر علائم شدید احساس می کنید نگران نباشید ، زیرا ممکن است عصبی منقسم داشته باشید. برای تشخیص مناسب به پزشک مراجعه کنید تا علائم خود را درمان کنید.

به پزشک خود بگویید که چه مدت این علائم را تجربه کرده اید و فکر می کنید چه چیزی باعث آنها شده است.

 

در صورت بروز علائم جدی ، درمان فوری را انجام دهید: در حالی که نیازی به نگرانی نیستید ، علائم شدید ممکن است نشانه اشتباه بودن بیماری باشد. بهتر است پزشک شما را معاینه کند. برای کمک به بهبودی ممکن است شما نیاز به درمان دیگری داشته باشید. اگر در ادرار مشکل دارید ، به اورژانس مراجعه کنید یا در همان روز قرار ملاقات پزشک خود را بگیرید ، در صورت مشکل در ادرار کردن ، احساس بی حسی در پاها ، تب ، احساس ضعف  یا علائم شدید دیگری را تجربه می کنید.

 

اگر درد شما در مدت 1 هفته بهبود نیابد ، به پزشک مراجعه کنید. در اکثر موارد ، درد پشت و گردن شما با مراقبت از خود در چند روز بهبود می یابد. در صورت تداوم یا بدتر شدن ، به پزشک مراجعه کنید تا دلیل آن را پیدا کند. آنها می توانند علت کمردرد شما را تشخیص داده و به شما در یافتن درمان کمک کنند. 

 

  

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------