دندانپزشکی زیبایی ترمیمیدندانپزشکی,تکنیک‌های دندانپزشکی,زیبایی دندان

 
دندان‌ها از مهم‌ترین اجزای صورت هستند که نقش مهمی در زیبایی چهره و لبخند دارند. مرتب بودن دندان‌ها یکی از مسائلی است که همواره مورد نظر افراد بوده است و آن‌ها از طریق انجام تکنیک‌هایی نظیر اصلاح طرح لبخند تمایل دارند که موجبات بهتر شدن ظاهر دندان و ایجاد زیبایی در لبخند را فراهم نمایند. لبخند زیبا هم از لحاظ فردی و هم اجتماعی بر گیرایی افراد تأثیر می‌گذارد، پس اگر مدیر یک مجموعه هستید و احساس می‌کنید که لبخند زیبایی ندارید، بهتر است برای اصلاح طرح لبخند خود با دندانپزشک زیبایی مشورت کنید.


تکنیک‌های دندانپزشکی زیادی وجود دارند که به افراد در داشتن دندان‌های زیبا و لبخندی جذاب کمک می‌کنند. اگر یکی از دندان‌ها از دست برود، تأثیرات منفی زیادی بر ظاهر فرد و از دست رفتن جذابیت‌های او خواهد داشت. پیش از استفاده از دندان‌های مصنوعی برای کسانی که دندان‌های اصلی خود را از دست می‌دادند، استفاده می‌شد اما این نوع از دندان‌ها ظاهری تصنعی داشتند ضمن این‌که مشکلات زیادی را برای استفاده کننده ایجاد می‌کردند. این مشکلات از اختلال در خوردن غذاهای مختلف تا عفونت‌های لثه را در بر می‌گرفت.


درمان‌های دندانپزشکی زیبایی ترمیمی به دلایل خاصی از جمله نامرتب بودن دندان‌ها، وجود فاصله میان دندان‌ها، کرم خوردگی و یا از بین رفتن تاج و یا تمامی دندان‌ها ممکن است در بیمار انجام شود. تشخیص نوع درمان بر عهده دندانپزشک معالج است.


مسائلی که در مسیر استفاده از دندان‌های مصنوعی وجود داشت، باعث شد تا دندانپزشکان به دنبال راهکارهای بهتری برای رفع معضل از دست رفتن دندان‌ها باشند. یکی از این شیوه‌ها ایمپلنت است که به دلیل مزایایی که برای بیمار به دنبال دارد، استفاده از آن در درمان‌های دندانی توسط دندانپزشکان بسیار معمول و رایج شده است. ایمپلنت شیوه‌ای از بازیابی دندان‌های از دست رفته است که تکنیک‌های فوق پیشرفته‌ای برای کار گذاشتن دندان‌ها بر روی لثه‌ها در آن پیاده می‌شود. خوشبختانه ایمپلنت به دلیل ثابت کردن دندان‌ها در لثه مشکلاتی که دندان مصنوعی برای افراد ایجاد می‌کرد را ندارد.


مراقبت از ایمپلنت‌ها یکی از چالش‌های این درمان دندانپزشکی زیبایی ترمیمی است. همان طور که ارتودنتیست در حفظ بهداشت دهان و دندان بر مسواک زدن و مراقبت از دندان‌ها و سیم‌ها و بریس‌های ارتودنسی تأکید دارد، ایمپلنتولوژیست بر مراقبت از ایمپلنت در برابر ضربه و آلودگی‌های دهانی بیمار سختگیری می‌کند. اگر بهداشت ایمپلنت رعایت نشود، مشکلات زیادی از جمله عفونت‌های شدید لثه و یا لق شدن پیچ‌های ایمپلنت برای بیمار اتفاق می‌افتد. به طور معمول، درمان‌های ایمپلنت توسط دو متخصص یعنی متخصص لثه و فک و ایمپلنتولوژیست انجام می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا دوام ایمپلنت‌ها و سلامت لثه بیشتر شود و بیمار در معرض مشکلات کمتری قرار بگیرد.

 

دندانپزشکی,زیبایی دندان,تکنیک‌های دندانپزشکی

 
به دلیل افزایش اهمیت زیبایی در بین مردم و پیشرفت‌های علم دندانپزشکی، روی آوردن به درمان‌های  دندانپزشکی زیبایی ترمیمی بسیار رواج یافته است.


ایمپلنت، ارتودنسی، لامینیت دندان، کامپوزیت و بسیاری دیگر از درمان‌های دندانپزشکی که به منظور اصلاح شکل دندان‌ها و صورت و یا اصلاح طرح لبخند انجام می‌گیرند، در دسته کارهای دندانپزشکی زیبایی ترمیمی قرار دارند. امروزه حتی پر کردن دندان‌ها با مواد مختلف نیز در این دسته قرار می‌گیرند، چرا که مواد مختلف پر کردن دندان‌ها تا حدودی در ظاهر دندان‌ها و زیبایی آن‌ها تأثیر می‌گذارند. در قدیم برای پر کردن دندان‌ها از نقره و طلا استفاده می‌شد، اما امروزه این مواد به دلیل هم‌رنگ نبودن با دندان‌‌ها مطلوبیت خود را در استفاده از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی ترمیمی از دست داده‌اند. کامپوزیت ماده جایگزینی است که به دلیل هم‌رنگ بودن با دندان‌ها امروزه به صورت گسترده برای ترمیم و پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. البته عمر مفید کامپوزیت‌ها با طلا و نقره قابل مقایسه نیست، اما مطلوبیت آن‌ها به دلیل تأثیر در زیبایی دندان افراد بسیار بیشتر است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------