برای ارتودنسی کجا بریم؟ (مشخصات یک متخصص ارتودنسی خوب)متخصص ارتودنسی در تهران,دکتر متخصص ارتودنسی,متخصص ارتودنسی خوب

بهترین متخصص ارتودنسی دندان

 

ویژگی های متخصص ارتودنسی خوب

اگر می خواهید دندان های خود را صاف کنید ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که به چه کسی مراجعه کنید، آیا این کاری است که دندانپزشک می تواند انجام دهد یا اینکه باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در این مطلب ما به شما می گوییم که به چه کسی مراجعه کنید ، تفاوت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی چیست و یک متخصص ارتودنسی خوب چه ویژگی هایی دارد.

دندانپزشکان و ارتودنتیست ها پزشکانی هستند که در زمینه بهداشت دهان و دندان تخصص دارند. پزشکانی که دندانپزشکی عمومی می خوانند برای تشخیص و درمان بیماری های لثه ، دندان ، زبان و دهان آموزش دیده اند. ارتودنتیست ها نیز این آموزش ها را می بینند ، اما برای اینکه در تشخیص و درمان ناهماهنگی دندان ها و فک های شما تخصص داشته باشند ، آموزش های بیشتری می بینند.

 

متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟

ارتودنتیست ها همچنین پزشکان بهداشت دهان و دندان هستند. از نظر فنی ، آنها نوعی دندانپزشک با تخصص در تراز دندان و فک هستند. متخصصان ارتودنسی بررسی می کنند که دندان ها و فک شما به درستی تنظیم شده است.

 

شما می توانید برای موارد زیر به ارتودنتیست ها مراجعه کنید:

- نظارت بر رشد صورت (خط فک و نیش زدن) در کودکان

- تشخیص و درمان دندان ها و فک های نامرتب  

- ایجاد یک طرح درمانی برای مهاربندها و نگهدارنده ها 

- جراحی صاف کردن دندان ها  

- نصب وسایل دندانپزشکی مانند بریس ، منبسط کننده های پالاتال ، سرپوشهای ارتودنسی یا لوازم هربست   

- همچنین توصیه می شود همه کودکان قبل از 7 سالگی توسط ارتودنتیست ارزیابی شوند تا ببینند آیا به بریس نیاز است یا خیر. اگر بزرگسال هستید و شک دارید که یک خط فک یا دندان هایی کج دارید که باید مرتب شوند ، بهتر است که مستقیم به متخصص ارتودنسی بروید.

 

متخصص ارتودنسی در تهران,دکتر متخصص ارتودنسی,متخصص ارتودنسی خوب

تفاوت دندانپزشک با متخصص ارتودنسی در چیست

 

تفاوت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

• دندانپزشکان و ارتودنتیست ها هر دو در مراقبت از دهان تخصص دارند.

 

• تمام متخصصان ارتودنسی دندانپزشک هستند. با این حال ، تنها حدود 10٪ از دندانپزشکان متخصص ارتودنسی هستند.

 

• ارتودنتیست ها دو یا سه سال آموزش اضافی را در یک برنامه رزیدنتی ارتودنسی رقابتی به پایان می رسانند.

 

• متخصصین ارتودنسی منحصراً بر مراقبت و درمان ارتودنسی تمرکز دارند.

 

• متخصصان ارتودنسی تجربه و آموزش لازم را برای مقابله با هر مسئله ای را دارند. علاوه بر این ، متخصصان ارتودنسی بر روی برنامه های مراقبت طولانی مدت تمرکز می کنند که برای نیازهای منحصر به فرد هر بیمار اختصاص یافته است و از آخرین و بهترین روش ها و فن آوری ها مطلع هستند ، در جدیدترین تجهیزات سرمایه گذاری می کنند و به طور مکرر در کلاس های ارتودنسی ، سمینارها و کارگاه ها برای بروزرسانی اطلاعاتشان شرکت می کنند.

 

• از آنجا که متخصصین ارتودنسی در یک چیز تخصص دارند ، می توانند بهترین درمان سفارشی را برای هر بیمار ارائه دهند اما دندانپزشکان عمومی ممکن است بیشتر از یک روش متناسب برای همه استفاده کنند.

 

در حالت ایده آل ، دندانپزشکان و ارتودنتیست ها باید با هم همکاری کنند تا مراقبت های استثنایی را ارائه دهند. به طور کلی ، دندانپزشکان متخصص در حفظ سلامت دندان های شما هستند در حالی که متخصصان ارتودنسی متخصص مسائل فک و تراز دندان ها هستند. در حقیقت دندانپزشکان در صورت وجود مشکلات تراز یا ناهنجاری در بریس، بیماران خود را اغلب به یک متخصص ارتودنسی ارجاع می دهند.

 

متخصص ارتودنسی, متخصص ارتودنسی در تهران, دکتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی خوب چه خصوصیاتی دارد

 

مشخصات یک متخصص ارتودنسی خوب

• علاقه به کار

علاقه یک ویژگی است و بنابراین نمی توان آن را در هیچ مدرسه ای آموخت. یک متخصص ارتودنسی که علاقه زیادی به کارش دارد ، همیشه آن را نشان می دهد. بدست آوردن درآمد خوب یا به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک حرفه ای در این زمینه کار اشتباهی نیست ، اما یک متخصص ارتودنسی پرشور که عاشق کاری است که انجام می دهد همیشه نسبت به نتایجی که قرار است بدست آورد انگیزه دارد. بزرگترین انگیزه آنها ایجاد تغییر در زندگی افراد با ارائه یک طرح درمانی ارتودنسی است.

متخصصان ارتودنسی از کاری که انجام می دهند لذت می برند و شغلشان برایشان مهم است.

 

 قابل اعتماد بودن

درست مثل هر حرفه ای ، قابل اعتماد بودن یک پزشک و درمان ارتودنسی آنها در درجه اول قرار دارد. متخصصان ارتودنسی قابل اعتماد باید بتوانند اعتماد بیماران خود را جلب کنند. کسانی که از نظر ظاهری با مشکلاتی روبرو هستند معمولاً اطلاعات شخصی زیادی را به اشتراک می گذارند و مهم است که این امور بین دو طرف باقی بماند.

 

با مشکلات اقتصادی اخیر ، برخی از متخصصان ارتودنسی ممکن است تشخیص های جعلی و اشتباهی بدهند تا فقط از بیمار پول دریافت کنند. اینگونه اقدامات غیراخلاقی است و هر متخصص ارتودنسی بااخلاقی همیشه از این اقدامات خودداری می کند. 

 

 تواضع و فروتنی

نه تنها متخصصان ارتودنسی بلکه دستیاران و هم کارکنان باید از تواضع و فروتنی نشان دهند. آنها باید در رفتار و ارائه خدمات متواضع باشند. 

هنگام تعامل با بیمار ، یک پزشک شایسته باید فقط روی دندانهایش متمرکز شود. آنها در طول جلسه خود اجازه هیچ گونه وقفه ای را نمی دهند مگر اینکه یک اورژانس واقعی پیش بیاید. این تمرکز حواس پزشک باعث حداکثر مراقبت از بیمار و همچنین تقویت این مفهوم می شود که هر ویزیت مهم است.

 

وسایل باشکوه یا کارهای هنری گران قیمت در محل کار پزشک نشانه موفقیت دندانپزشکی نیست. بلکه درمان با کیفیت و تمرکز بر نیازهای بیماران امری حیاتی است. و علاوه بر این ، موضوع مهم در رسیدگی به قرارهای به موقع است که احترام به وقت بیمار را نشان می دهد.

 

متخصص ارتودنسی کودکان, دندانپزشک متخصص ارتودنسی, بهترین متخصص ارتودنسی دندان

دکتر متخصص ارتودنسی خوب

 

تجربه و تخصص

متخصصان ارتودنسی کار خود را دوست دارند و بنابراین آنها همیشه آرزو دارند دانش بیشتری در زمینه تخصص خود کسب کنند. ناگفته نماند که پزشکان باید در زمینه کار خود دارای مهارت ، دانش و اعتماد به نفس باشند. این ویژگی برای پزشک مهم است زیرا کلمات به سرعت در مهارت آنها گسترش می یابد و مشتری آنها را افزایش می دهد.

 

بهترین متخصصان ارتودنسی تلاش می کنند دانش بیشتری نسبت به آنچه در دانشکده دندانپزشکی آموخته اند ، کسب کنند. فناوری های مراقبت از دهان به طور مداوم در حال بهبود هستند. آنها به طور مداوم مهارت ها و تکنیک های جدید را می آموزند تا با تغییرات به روز باشند و مهمتر از همه ، بهترین نتایج و موثرترین برنامه های درمانی را ارائه دهند.

 

مهارت های ارتباط با مردم

شایستگی ، هوش و کار با کیفیت در این زمینه ضروری است. با این حال ، این ویژگی ها به تنهایی باعث متخصص ارتودنسی خوب بودن نمی شوند. آنها در حدود 50٪ معادله سهیم هستند و 50٪ دیگر در مهارت ارتباط با مردم است . ممکن است موارد زیادی از پزشکان وجود داشته باشد که از مدارک تحصیلی کافی برخوردار باشند اما از نظر روابط نمره صفر می گیرند.

 

 رفتار خوب با بچه ها

باز هم ، این ویژگی را می توان در مهارت های افراد دسته بندی کرد ، اما جنبه منحصر به فردی است که باید در نظر گرفت. برخی از متخصصان ارتودنسی ممکن است بهترین مهارت ها را داشته باشند اما در مورد رفتار با کودکان خوب نیستند. کودکان مانند بزرگسالان متوجه می شوند که آیا یک پزشک رفتار خوبی با آنها دارد یا خیر.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------