کودکان خود را به رم ببرید! + تصاویربسیاری از مردم بر این عقیده اند که رفتن به موزه و کاوش در بناهای باستانی، کاری است که در آن نمی توان کودکان را به همراه داشت و اصولاً «موزه گردی» با «شیطنت کودکان» یک جا جمع نمی شود. آنها بر این باورند که موزه ها مکان دلچسبی برای کودکان نیستند زیرا ایستادن کنار یک اثر تاریخی و مطالعه دقیق تاریخچه آن، چیزی است که با دنیای پر جنب و جوش کودکانه هیچ سنخیتی ندارد. با این تفاصیل شاید بتوان یک شهر را از این قضیه استثنا دانست:

 

 

رم پایتخت ایتالیا.رم یک شهر تاریخی زیباست که در آن انواع قصرها، کلیساها، معابد، مقبره ها، آثار تاریخی باشکوه و گردشگاه های فراوانی یافت می شود. این شهر زیبا و سرسبز می تواند مکانی عالی و خاطره انگیز برای کودکان باشد چرا که در آن می توان علاوه بر آثار باستانی، بسیاری از وسایل مدرن سرگرمی و بازی را یک جا و کنار هم داشت. به عنوان مثال در فصل تابستان گردشگران می توانند از پارک آبی رم نهایت استفاده را ببرند و یا با قطار به بندر باستانی اوستیا (Ostia) بروند، جایی که تقریباً نیم ساعت با مرکز شهر فاصله دارد.

 جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم

  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم

  پارک ویلا بورگزه (Villa Borghese) پارک طبیعی بزرگی شهر رم که در یکی از مناطق سرسبز این شهر واقع شده، هم گردشگاه اهالی شهر است و هم محل تردد و تفریح گردشگران خارجی. شهر تیوولی (Tivoli) نیز که در ناحیه لاتزیو واقع شده و آبشار معروفی دارد، یک مکان عالی برای پیک نیک محسوب می شود. تورهای بزرگی در رم برگزار می شود که در آنها، گردشگران و علاقه مندان را به بازدید بخش هایی نمادین رم باستان می برند؛ جاهایی همچون ورزشگاه بزرگ و مشهور کولوسئوم (Colosseum) که در سال های 75 الی 80 میلادی توسط وسپاسیانوس امپراطور روم ساخته شد و مدرسه گلادیاتوری در رم. در رم همچنین می توانید از چند مکان فرهنگی و تاریخی جالب که به دلیل ویژگی های خاص خود برای کودکان نیز قابل استفاده است، بهره مند شوید. برای مثال می توانید از سه گورستان زیرزمینی که محل نگهداری مردگان خشک شده است بازدید کنید. بازدیدکنندگان در این سرداب های هول انگیز می توانند مردگان چند قرن پیش را با لباس های آنها تماشا کنند و حتی با آداب و رسوم کفن و دفن مردگان در آن تاریخ تا حدودی آشنا شوند. دخمه ترسناک سیسیل یا موزه مرگ، جایی است که اسکلت بیش از 4000 راهب مرده نگهداری می شود.


  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم

  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم

از دیگر جاهای تماشایی رم می توان به این موارد اشاره کرد: موزه واتیکان که یکی از غنی ترین موزه های جهان به شمار می رود، کلیسای سیستین و میدان باستان روم (Roman Forum) که جایگاهی متمرکز برای ساختمان های اداری حکومت رومی ها بوده است. در پایان فراموش نکنید که حتماً خود و کودکان تان را به صرف گلاتریا (gelateria) بستنی سنتی ایتالیا مهمان کنید. این بخش را کودکان بسیار دوست خواهند داشت، و احتمالاً خود شما! ضمناً فراموش نکنید که علاوه بر رم، در برخی دیگر از شهرهای مختلف جهان می توان موزه هایی یافت که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان و نوجوانان جذاب، سرگرم کننده و آموزنده است؛ مانند موزه تاریخ طبیعی لندن، موزه علوم لندن و موزه ملی هوافضای اسمیتسونین در واشنگتن.

  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم

  منبع:lastsecond.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------