پتینه کاری روی دیوار چگونه است؟ + تصاویرپتینه کاری روی دیوار, آشنایی با پتینه کاری روی دیوار, پتینه کاری روی دیوار چگونه است

شیک ترین پتینه کاری روی دیوار

 

انواع پتینه کاری روی دیوار

هنر پتینه کاری، نوعی کهنه کاری است که آن را می توان روی هر شی یا جسمی و ... اجرا کرد. در این مظلب شما را با پتینه کاری روی دیوار و تصاویری از مدل های آن آشنا می کنیم.

پتینه چیست؟

پتینه در اصل کهنه کاری است. بعد از ایجاد پتینه روی هر شی و جسمی، ظاهری قدیمی و کهنه به آن شی می دهد. مثلا پتینه کاری روی دیوار، باعث می شود دیوار بسیار قدیمی تر از آنچه که هست به نظر برسد.

 

همچنین به دیوارها حس عمق می بخشد، درست مانند رنگ شسته شده. یکی از راه های ایجاد پتینه در اصل تکنیک شستشوی رنگی است. تزئین سنتی پتینه به دیوارها ظاهری از مس می دهد که با گذشت زمان سبز می شود، درست مانند گل سرخ روی مجسمه مسی در فضای باز یا گنبد روی ساختمان.

 

جلوه اولیه پتینه

یک پتینه ساده می تواند ظاهر کهنگی را ایجاد کند، به ویژه در اطراف لبه دیوارها و مکان هایی که دیوارها با پنجره ها، یا کف و دیگر تزیینات برخورد می کنند. به صفحه زرد شده یک کتاب فکر کنید. کهنگی دیوار با روکش مصنوعی پتینه، جلوه ای مشابه ایجاد می کند. برای این کار، از رنگ روشن به عنوان لایه پایه دیوارها استفاده می شود. پس از خشک شدن، رنگ تیره را با یک پارچه روی آن بمالید، سپس قبل از خشک شدن لایه بالایی را به وسیله ی یک پارچه پاک کنید. کلید یک پتینه خوب این است که دیوار را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و روی آن قسمت کار کنید و بعد به سراغ قسمت های دیگر بروید. تا همه ی قسمت ها ظاهری یکنواخت پیدا کنند. و از خشک شدن رنگ قبل از مالیدن و خراشیدن جلوگیری کنید.

 

هرگونه بافت روی دیوار - به عنوان مثال، برجستگی های گچ در صورتی که دیوار گچی باشد - با رنگ تیره ای که به عنوان پوشش بالا (رویی) استفاده می کنید، تقویت می شود. رنگ های لاتکس برای این اثر خوب عمل می کنند.

 

پتینه کاری روی دیوار به چه صورت است, آشنایی با پتینه کاری روی دیوار, تصاویری از پتینه کاری روی دیوار

نمونه ای از پتینه کاری روی دیوار

 

ترکیب رنگ برای پتینه

یک پتینه واقع بینانه با استفاده از تکنیک پایه پتینه به طور کلی یک رنگ تیره بالای (روی) یک رنگ روشن تر است ، مانند زرد روی سفید، یا زغالی روی خاکستری روشن. با استفاده از رنگ های غیر سنتی پتینه، رنگ های زیبا و مدرن می توانند با جلوه پتینه ایجاد شوند: آبی روی زرد، زرد روی قرمز و غیره. قبل از تلاش برای ترکیب رنگ های جسورانه، قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این ترکیب در مقیاس بزرگ خوب عمل می کند، این ترکیب را روی یک ضایعات مقوایی آزمایش کنید. همچنین توجه داشته باشید که رنگ های تیره با رنگ های روشن نیز روشن می شوند. یک نارنجی تیره بیشتر شبیه یک زرد روشن خواهد بود که روی دیوار سفید یا روشن مالیده شود.

 

مس یکی از سبک های پتینه

یک پتینه مسی اساساً لایه هایی از فیروزه ای، آبی و سبز است که روی یک رنگ اصلی مس یا برنز، اسفنجی شده اند - هرچه لایه اصلی فلزی بیشتر به نظر برسد، بهتر است. هنگامی که لایه ی پایه خشک شد، یک اسفنج دریایی به رنگ آبی یا فیروزه ای آغشته شده و سپس روی دیوار را لکه دار کرد، در نهایت ظاهر پتینه را ایجاد می کند. استفاده از چندین رنگ مختلف فیروزه ای و حتی کمی طلای فلزی، پایان کار را واقعی تر می کند. هر سه رنگ را می توان در یک سینی در حوضچه های کوچک قرار داد تا اسفنج کمی از هر کدام را جمع کند. اسفنج را به اطراف بکشید و روی مناطق مرطوب بکشید تا ظاهری واقع بینانه ایجاد کنید. اشاره به رنگ مشکی واقع گرایی بیشتری را اضافه می کند. یک برس خشک با موی سفت که برای نرم کردن رنگ تازه استفاده می شود، جلوه طبیعی تری به رنگ می بخشد.

 

ایده هایی برای پتینه کاری روی دیوار, تصویرها پتینه کاری روی دیوار, مدل های پتینه کاری روی دیوار

پتینه کاری مسی روی دیوار

 

شگفتی های لعاب

لعاب بدون توجه به تکنیکی که استفاده کرده اید، لایه های عمق را به سطح پتینه می افزاید. همچنین زمان کارکرد رنگ را افزایش می دهد، بنابراین قبل از اینکه آن را با یک پارچه یا برس نرم رنگ بزنید، نگرانی زیادی برای خشک شدن رنگ وجود ندارد. از لعاب مشابه با رنگ استفاده کنید. به عنوان مثال ، لعاب لاتکس با رنگ لاتکس. قبل از اعمال رنگ روی دیوار، مقداری رنگ رویه را با هم مخلوط کرده و لعاب دهید. نسبت ها بستگی به این دارد که چقدر می خواهید پایان کار شفاف باشد. همانند سایر تکنیک های تکمیل مصنوعی، آزمایش ترکیب رنگ و لعاب بر روی یک تکه مقوا ابتدا به شما کمک می کند قبل از ایجاد دیوارهای شاهکار خود ظاهر دقیق مورد نظر خود را ایجاد کنید.

 

پتینه چیست, پتینه ی دیوار به چه صورت است, نحوه ی پتینه روی دیوار

نمونه هایی از پتینه کاری روی دیوار

 

تصاویری از پتینه کاری روی دیوار, تصاویر پتینه روی دیوار, دکوراسیون پتینه روی دیوار

جدیدترین مدل پتینه کاری روی دیوار

 

پتینه کاری روی دیوار چگونه است, پتینه کاری روی دیوار به چه صورت است, آشنایی با پتینه کاری روی دیوار

ترکیب رنگ پتینه کاری روی دیوار

 

نحوه ی پتینه روی دیوار, ایده هایی برای پتینه کاری روی دیوار, تصویرها پتینه کاری روی دیوار

ایده هایی برای پتینه کاری روی دیوار

 

دکوراسیون پتینه روی دیوار, پتینه چیست, پتینه ی دیوار به چه صورت است

ترکیب رنگ های شیک برای پتینه کاری روی دیوار

 

پتینه کاری روی دیوار,پتینه کاری روی دیوار چگونه است,آشنایی با پتینه کاری روی دیوار

پتینه کاری زرد روی دیوار

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022