آخرین اخبار اقتصادی

لو رفتن تانکرهای فروش نفت ایران،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

لو رفتن تانکرهای فروش نفت ایران/ پای چه کس یا کسانی در میان است؟!

تانکرهای فروش نفت ایران لو رفت. به گزارش اصلاحات نیوز، در حالی که چند روز به انتقال دولت پزشکیان نمانده یکی از تانکر های مهم…

آغاز به کار افزایشی دلاردنیای اقتصاد : بازی دلار در هفته جدید افزایشی آغاز شد. پس از اتمام انتشار سیگنال‌های سیاسی منفی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران در هفته گذشته نرخ دلار آزاد در پله‌های انتهایی کانال ۵۸ هزار تومانی به آرامش رسیده بود، اما در بازار روز گذشته این ارز فعالیت خود را در نزدیکی سقف کریدور جدید یعنی در نیمه نخست کانال ۵۹ هزار تومانی آغاز کرد. افت نرخ طلای جهانی نیز سبب شد تا برخلاف رشد نرخ دلار، قیمت سکه کاهش یابد.

  

 نرخ دلار آزاد ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
 

دلار آزاد در بازار ارز تهران در کریدور 58 هزار و 500 تا 59 هزار و 500 تومان در حال نوسان است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نرخ این ارز از روز‌های پایانی اردیبهشت ماه زیر مرز قیمت 60 هزار تومانی معامله می‌شود. همین امر سبب شده تا برخی از کارشناسان از شروع دوره ثبات بازار ارز سخن به میان بیاورند. در هفته‌های گذشته بازه نوسان نرخ ارز‌های شاخص کوچک شده است.

 

اما محاسبات نشان می‌دهد که حتی در صورت تعدیل نرخ‌های هزار تا دو هزار تومانی نیز قیمت شاخص‌های ارزی همچنان نسبت به روز‌های ابتدای سال، در محدوده ضرر قرار دارند. نرخ دلار آزاد بازار سال گذشته را در کانال 60 هزار تومانی به اتمام رساند، میانگین قیمت دلار آزاد در بازار خرداد ماه تا انتهای ساعات کاری روز گذشته نیز حوالی رقم 58 هزار و 340 تومان محاسبه می‌شود. در نتیجه می‌توان‌ دید که قیمت اسکناس آمریکایی در بازار خرداد نسبت به نرخ انتهای اسفند حدود 3درصد کاهش یافته است.

 

 این در حالی است که در فروردین ماه نرخ این ارز تا کانال‌های 68 و 69 هزار تومانی پیشروی کرده بود. به عقیده برخی از تحلیلگران تلاش‌های بانک مرکزی در جهت حمایت از ریال نقش بسزایی در ثبات قیمتی هفته‌های اخیر دارد. برخی دیگر از فعالان نیز کاهش سطح ریسک‌های سیاسی را عامل مهمی در این راستا می‌دانند. از سوی دیگر بر اساس مشاهدات پیشین، نوسانات نرخ ارز در هفته‌های پیش از انتخابات محدود می‌شود. در نتیجه می‌توان‌ پیش‌بینی کرد که در چشم‌انداز کوتاه‌مدت، بازار نوسان قابل توجهی را تجربه نکند و در نهایت با یک تا دو کانال تعدیل در حوالی نرخ ابتدای سال معامله شود.

 

2 گام متضاد دلار و سکه

دیروز شنبه 19 خرداد ماه روند نرخ دلار آزاد در بازار تهران افزایشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی که در بازار روز‌های پایانی هفته گذشته در نیمه دوم کانال 58 هزار تومانی معامله می‌شد در بازار روز گذشته با حدود 500 تومان رشد نسبت به نرخ پیشین در رقم 59 هزار و 200 تومان به فروش رسید. این در حالی است که سکه با رشد نرخ دلار همراه نشد.

 

طلای جهانی در واکنش به آمار اقتصادی جدید منتشر شده از جانب دولت‌های غربی دچار افت قیمت شد. در نتیجه این افت قیمت، روند نرخ قطعات مختلف سکه طلا نیز کاهشی شد. هر یک از قطعات ربع، نیم و تمام بهار سکه طلا در روز گذشته با افت نرخ یکسان 300 هزار تومانی به ترتیب در ارقام 15میلیون تومان، 23 میلیون و 100 هزار تومان و 40 میلیون و 600 هزار تومان معامله شدند.

 

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------