آخرین اخبار سیاست خارجی

رابرت مالی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

تاکید راب مالی بر ادامه تلاش‌های آمریکا برای تشدید اوضاع در ایران

در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در کشورمان نماینده آمریکا در امور ایران ادعاهایی را علیه نحوه برخورد با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها مطرح کرد. به…

اعلام آمادگی ایران برای اجرای فوری توافق با آمریکا درباره 'زندانیان'/حمایت یک سناتور از احیای برجام توافق با آمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران به صورت مستقل از برجام، بارها از کانال های مختلف آمادگی خود را برای پرداختن به مسأله زندانیان، به طرف آمریکایی اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نظرات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین نماینده ویژه این کشور در امور ایران در ارتباط با مسئله زندانیان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به صورت مستقل از برجام، بارها از کانال های مختلف آمادگی خود را برای پرداختن به مسأله زندانیان، به طرف آمریکایی اعلام کرده است.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای اجرای فوری توافق موجود، اعلام کرد: آماده ایم با اجرای این توافق ایرانیان بیگناه زندانی شده در آمریکا که به اتهام واهی نقض تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا، قربانی بی عدالتی نظام قضایی آن کشور شده اند، امکان رهایی و بازگشت سریع بِه آغوش خانواده های خود را داشته باشند.

 

کنعانی افزود:جای تعجب است که طرف آمریکائی به جای عمل و رفع موانع در این زمینه، صرفا به اجرای نمایش های تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

 

حمایت یک سناتور آمریکایی از احیای توافق هسته‌ای

یک سناتور آمریکایی در پیامی، بازگشت به توافق هسته‌ای را بهترین راه حفاظت از منافع آمریکا در خاورمیانه تلقی کرد.

 

به گزارش ایسنا، کریس مورفی، نماینده دموکرات سنای آمریکا در واکنش به گزارش شبکه سی‌ان‌ان درباره چشم‌انداز احیای توافق هسته‌ای، در صفحه توییترش نوشت: بازگشت به توافق هسته‌ای مهم‌ترین کاری است که آمریکا می‌تواند برای حفاظت از منافع‌مان در خاورمیانه انجام دهد. بیایید این کار را انجام دهیم.

 

 توافق با آمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مورفی، پیش‌تر بارها از تصمیم دولت دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ انتقاد کرده است.

 

در پی مذاکرات انجام شده اخیر در وین بر سر پیشنهادات اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای، ایران، به تازگی پاسخ مکتوبش را به اتحادیه اروپا ارائه کرده است.

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا گفته بود: در مذاکرات اخیر طرف آمریکایی در دو موضوع به صورت نسبی انعطاف‌هایی را به صورت شفاهی نشان داده است که باید مکتوب شود و تبدیل به متن شود و مساله سوم موضوع تضمین‌هاست که باید آمریکایی‌ها انعطاف داشته باشند و با واقع‌بینی برخورد کنند و اگر ما چنین انعطافی را مشاهده کنیم در روزهای آینده می‌توانیم به نقطه توافق برسیم. روزهای آینده روزهای مهمی برای توافق است. اگر آنها انعطاف نشان ندهند دنیا به آخر نمی‌رسد آنها صحبت از پلن B[نقشه دوم] می‌کنند ما هم پلن B خود را داریم.

 

خبرگزاری رویترز نیز روز گذشته نوشت،‌ یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که ایالات متحده پاسخ ایران به متن اتحادیه اروپا را دریافت کرده و درحال به اشتراک‌گذاری نقطه نظرات خود با اتحادیه اروپا می‌باشد.

 

یک سخنگوی اتحادیه اروپا نیز روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که این نهاد اروپایی درحال بررسی پاسخ ایران به متن نهایی پیشنهادی برای احیای برجام بوده و در این رابطه با ایالات متحده به رایزنی می‌پردازد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------