«سلامت‌نامه قاعدگی»؛ همه آنچه باید درباره قاعدگی بدانیدسلامت‌نامه قاعدگی دکتردکتر

 

بیست و هشت می (هشت خرداد) روز جهانی بهداشت قاعدگی نام گرفته‌ و هدف آن، افزایش آگاهی در زمینه اهمیت بهداشت قاعدگی و از بین رفتن تابوها علیه زنان است.

 قاعدگی یک فرآیند طبیعی و ضروری در زندگی زنان به شمار می‌رود که نشانه‌ای از سلامت دستگاه تناسلی و توانایی باروری آنهاست. با این حال، بسیاری از زنان به دلیل کمبود آگاهی و نبود اطلاعات کافی درباره قاعدگی و بهداشت مرتبط با آن، با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند. ارتقای آگاهی درباره این موضوع می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی بر سلامت جسمی و روانی زنان داشته باشد.

 

البته فواید افزایش آگاهی درباره قاعدگی تنها به زنان محدود نمی‌شود؛ اگر مردان نیز درباره این موضوع آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند، روابط اجتماعی، خانوادگی و کاری در جامعه بهبود می‌یابد و امکان درک و همدلی بیشتر می‌شود.

 

به مناسبت روز جهانی بهداشت قاعدگی،پلتفرم نوبت‌دهی پزشکی دکتردکتر کتابی جامع و آموزشی درباره قاعدگی آماده کرده است که مطالعه آن به همه افراد توصیه می‌شود. این کتاب با هدف آگاهی‌رسانی و ارتقای دانش عمومی درباره قاعدگی و مسائل مرتبط با آن تهیه شده است.

 

دکتردکتر باور دارد که با افزایش آگاهی عمومی و فراهم کردن اطلاعات صحیح، می‌توان به ساختن جامعه‌ای سالم‌تر و آگاه‌تر کمک کرد.

سلامت‌نامه قاعدگی را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024