اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ممنوعیت سفر به آمریکا برای زایمان

آمریکا مسافرت برای زایمان را ممنوع کرد

دولت آمریکا مقرراتی جدید وضع کرده که از ورود زنان مظنون به مسافرت با هدف زایمان جلوگیری می‌کند. به گزارش ایرنا، تارنمای خبری…


ترکیبات قهوه سرطان پروستات را مهار می‌کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,قهوه
نتایج یک مطالعه جدید که اخیرا در کنگره انجمن اروپایی اورولوژی در بارسلونا ارائه شده است حکایت از مهار سرطان پروستات از طریق نوشیدن قهوه دارد.

 به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، نتایج یک مطالعه جدید که اخیرا در کنگره انجمن اروپایی اورولوژی در بارسلونا ارائه شده است حکایت از مهار سرطان پروستات بوسیله نوشیدن قهوه دارد. 

 

طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل امراض آمریکا (CDC) پس از سرطان پوست، سرطان پروستات رایج‌ترین نوع سرطان میان مردان آمریکایی است که در اغلب موارد کشنده نیست.

 

این نتایج جدید تأکید می‌کند،  قهوه و قابلیت آنتی اکسیدانی آن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات و برخی دیگر از انواع بیماری را کاهش دهد.

 

چندین مطالعه مهم اپیدمیولوژیک در سال‌های اخیر به این نتیجه رسیده‌اند که حداقل مصرف قهوه ​​برای بسیاری از افراد مضر نیست و نوشیدن چند فنجان آن در روز نیز ممکن است سودمند باشد. با این وجود، مطالعات عظیمی به شواهد میان نوشیدن قهوه و کاهش ریسک سرطان پروستات پی برده‌اند.

 

این پژوهش جدید نشان داده است، مصرف کافئین در مهار تکثیر سلول‌های سرطانی پروستات موثر است.

 

محققان این مطالعه تأکید می‌کنند، برای جلوگیری از سرطان پروستات و بهره‌گیری از کافئین موجود در آن افراد باید مصرف قهوه را در برنامه روزانه خود قرار بدهند.

 

بر اساس برآوردهای جامعه سرطان امریکا، نرخ بقای ۵ ساله مردان مبتلا به سرطان پروستات ۹۹ درصد است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------