هشدار درباره روند افزایشی مبتلایان و درگذشتگان کرونا در تهران اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,وضعیت تهران
 رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: بنا بر اظهارات ستاد مقابله با کرونای تهران میزان مبتلایان و فوتی‌ها در تهران روند افزایشی دارد و این وضعیت در پایتخت نسبت به سایر مناطق کشور بدتر است و شهروندان باید این موضوع را جدی بگیرند.

به گزارش آنا رضا کرمی محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در خصوص وضعیت شیوع کرونا در پایتخت اظهار کرد: از اوایل اسفند ماه با اعلام شیوع ویروس کرونا ما نسبت به لزوم انجام فعالیت‌های گسترده را مطرح کرده بودیم.

 

وی با بیان این‌که از زمان شیوع ویروس کرونا ۵ کارگروه در شهرداری تهران فعال شدند، عنوان کرد: اولویت اول ما بهداشت محیط شهری بوده که مهم‌ترین اقدام در این راستا ضدعفونی محل‌های پرتردد شهری همچون مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، میادین میوه و تره‌بار، پایانه‌ها و پارک‌سوارها در دستور کار قرار گرفت تا از این طریق زنجیره شیوع کرونا را قطع کنیم.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در بحث مدیریت ازدحامات نیز گفت: از اقدامات مهم دیگر، مدیریت ازدحامات بود که براساس آن مراکزی همچون ورزشی و نمایشگاه‌های بهاره را با همکاری یگان حفاظت تعطیل کردیم.

 

کرمی محمدی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با وضعیت تهران در بحث شیوع کرونا گفت:‌ بنا بر اظهارات ستاد مقابله با کرونای تهران میزان مبتلایان و فوتی‌ها در تهران روند افزایشی دارد و این وضعیت در پایتخت نسبت به سایر مناطق کشور بدتر است و شهروندان باید این موضوع را جدی بگیرند.

 

 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری آنا مبنی بر این‌که بنا بر اظهارات ستاد ملی مقابله با کرونا ضدعفونی حمل و نقل عمومی با ورود اولین گروه از مسافران تأثیر خود را از دست می‌دهد، اظهار کرد: ما بحث ضدعفونی و تأثیر کوتاه‌مدت آن را قبول داریم ولی این تنها کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم که قبل و بعد از زمان سرویس‌دهی  و همچنین در میانه روز انجام می‌شود.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران تصریح کرد:‌ تأثیر اصلی در قطع زنجیره کرونا در سیستم حمل و نقل عمومی رعایت فاصله اجتماعی توسط خود مردم است و ما در این خصوص نمی‌توانیم برای هر واگن یا هر ورودی یک مسئول قرار دهیم.

 

کرمی محمدی در ارتباط با ضدعفونی معابر نیز گفت: ستاد ملی کرونا هم این موضوع را قبول دارد که این اقدام تأثیر گسترده‌ای در کنترل بیماری ندارد و بیشتر دارای جنبه روانی است.

 

وی در ارتباط با سوله‌های مدیریت بحران که برای استفاده به‌عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بیان کرد: ۸ سوله مدیریت بحران در این راستا آماده شده که هر کدام حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر ظرفیت دارند و این در حالی است که تاکنون تنها دو نفر از شهروندان در این اماکن مستقر شده‌اند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------