بروز مشکلات پوستی در ۷ درصد بیماران کروناییبیماران کرونایی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
نتایج یک مطالعه جدید نشان داد در حداقل ۷ درصد از بیماران کرونایی، یک یا چند بیماری یا مشکل پوستی ظاهر می شود. 

به گزارش مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، به گفته تیم تحقیق از دانشگاه تورنتو کانادا، کووید ۱۹ با طیف وسیعی از تظاهرات پوستی ناشی از عفونت مستقیم با سندرم حاد تنفسی کروناویروس، مانند بثورات ماکوپاپوپال، وزیکولار، شبه سرمازدگی، نکروز، کهیر و بثورات شبیه کاوازاکی همراه است.

 

بروز مشکلات پوستی غیرمستقیم با تغییرات رفتاری ناشی از استفاده از تجهیزات حفاظتی شخصی و روش‌های ضدعفونی کننده مرتبط است. علاوه بر این، عوامل روانی اجتماعی و استرس مرتبط با پاندمی، بیماری‌های پوستی قبلی را تشدید می‌کند.

 

بیماری کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس، یک بیماری تنفسی است و اغلب در موارد شدید موجب بروز عوارض سیستمیک می‌شود.

 

تیم مطالعه همچنین تاکید کرد که یکی دیگر از عوامل بیماری‌های پوستی در طول این پاندمی، سطح بالای استرس روانی و اجتماعی ناشی از وضعیت فعلی است.

 

گزارش شده است که بیماری‌های پوستی ناشی از کروناویروس در سراسر جهان در حال افزایش است. جالب است که بثورات قرمز و کهیر به عنوان شایع‌ترین تظاهرات کووید ۱۹ در نظر گرفته می‌شوند.

 

مشخص شد که حدود ۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ یک یا چند علائم پوستی دارند. طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پوستی در این بیماری احتمالاً ناشی از تغییرات در خود ویروس عوامل مختلف میزبان و همچنین عفونت همزمان توسط ویروس‌های دیگر مانند پاروویروس و HZV است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------