بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

چاکرا و خواص آن + معرفی هفت چاکرافواید چاکرا, چاکرا درمانی چیست, نحوه ی فعال کردن چاکرا

چاکرا درمانی 

 

همه چیز درباره چاکراها

چاکرا در باور آیین هندو مراکز انرژی در بدن انسان و سایر موجودات زنده می باشد و نقشی اساسی در جریان های حیاتی دارد. در ادامه جهت آشنایی کامل با هفت چاکرا و کاربرد یا وظایف آنها همراه ما باشید.

چاکرا چیست؟

چاکرا در باورهای هندو به مراکز انرژی در بدن انسان گفته می شود که واژه آن در زبان سانسکریت (زبان باستانی مردم هندوستان و زبان دینی مذهب هندو) به معنای چرخ می باشد. چاکراهای بدن انسان به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شوند و هرکدام از آنها وظایف مخصوص به خود دارند. 

 

انرژی درمانی چاکرا, فواید چاکرا, چاکرا درمانی چیست

چاکرا ریشه در آئین هندو دارد

 

جالب است بدانید مکان قرار گیری چاکرا های اصلی به غدد درون ریزی (که مسئول تولید هورمون ها هستند) نزدیک است و آنها از این طریق و سیستم عصبی بر جسم نیز اثر می گذراند.

 

چاکرای اول مثل یک نیروگاه عمل کرده و انرژی حیاتی مورد نیاز سایر چاکرا ها را تامین می کند؛ این انرژی در بدن به دو شکل انرژی فیزیکی و اخلاقی وجود دارد که در چاکرای چهارم قابل تبدیل به یکدیگر می باشند. چاکرای اول که تاج نام دارد تنها یک بادکش به سمت پایین دارد و چاکرای هفتم یا ریشه تنها یک بادکش انرژی به سمت بالا دارد. به غیر از این دو، سایر چاکرا ها دو بادکش در جلو و عقب دارند که به صورت یک در میان ساعتگرد و پادساعتگرد انرژی را منتقل می کنند.

 

حرکت کلی و ثابت هر چاکرا در زن و مرد به صورت طبیعی بر خلاف حرکت در جنس مخالف می باشد. 

 

هفت چاکرا چیست و در کجای بدن قرار دارد؟

بدن انسان دارای هفت چاکرا اصلی است که هرکدام از آنها کاربرد به خصوصی دارند و در شکل گیری اخلاق، رفتارها و مقاومت های بدن در برابر بیماری یا ضعف اراده و... تاثیر دارند. این چاکرا ها به ترتیب (از پایین به بالا) عبارتند از: «چاکرای ریشه، چاکرا خاجی، چاکرای خورشیدی،‌ چاکرای قلب، چاکرای گلو، چاکرای چشم سوم و چاکرای تاج» که در ادامه به ارائه اطلاعات تکمیلی درباره هرکدام از آنها می پردازیم:

 

چاکرا چیست, چاکرا درمانی, تست چاکرا

هفت چاکرا بدن به همراه مکان قرارگیری

 

• چاکرای اول یا ریشه

این چاکرا محل ورود پرانا یا انرژی حیات است که طیف رنگی مرتبط با آن قرمز می باشد. چاکرا ریشه نشانه ای از زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است که در منطقه میان مقعد و دستگاه تناسلی قرار دارد. عطر چاکرا ریشه درخت سدر و درخت میخک می باشد و به عضوهایی چون استخوان ها، دندان ها، ناخن، پاها، روده بزرگ، مقعد، پروستات، مثانه و خون مرتبط می باشد.

 

نماد چاکرا اول به شکل گل نیلوفر چهار پر بوده و فصل آن نیز زمستان می باشد بدین ترتیب حالتی سرد و خشک دارد. حالت طبیعتی که با این چاکرا مرتبط است رنگ قرمز آتشین هنگام طلوع و غروب خورشید است و عنصر آن نیز خاک می باشد.

 

شور و هیجان احساسات موجود در این چاکرا هستند و عملکرد آن در زندگی و ثبات، پشتیبانی، حقیقت، فردیت، شجاعت، تمایلات جنسی، مادی گرایی، انگیزه گرایی بدون برنامه، تفکر می باشد و پرکاری یا کم کاری آن ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود.

 

روش پاکسازی:‌ برای برقراری تعادل در این چاکرا و پاکسازی آن از مادی گرایی، شک و تردید و منفی بافی دوری کنید. همچنین باید همچون رودی جاری بگذرید و از کینه گرفتن جلوگیری کنید.

 

روش فعال سازی: یکی از روش هایی که برای فعال سازی این چاکرا وجود دارد تصور انرژی قرمزی رنگی است که وارد چاکرا شده، می چرخد و انرژی های منفی را از بین می برد.

 

• چاکرای دوم یا خاجی

چاکرا مرکز کلیه یا دوم در قسمت پایین شکم قرار دارد و طیف رنگی مرتبط با آن نارنجی می باشد. این رنگ از علامت های انرژی است و قدرت ارتباط، دفع خشم و کنترل بر خود را متعادل می کند و به صورت فیزیکی در عضم غذا و گردش خون تاثیر گذار است. به طور دقیق تر این چاکرا در انتهای ستون فقرات یک تا دوازده اینچ پایین تر از استخوان خاجی است و به غدد جنسی مرتبط می باشد. 

 

تست چاکرا, آموزش چاکرا, فعال کردن چاکرا

مکان چاکرا دوم یا خاجی که با رنگ نارنجی مشخص شده است

 

عطر مرتبط با چاکرا خازی چوب صندل بوده و به عضو هایی چون کلیه ها،‌ تخم دان ها، بیضه ها، رحم، پیشابراه، پوست،‌ طحال و کیسه صفرا تاثیر می گذارد. نماد آن شکلی از نیلوفر شش پر بوده و با فصل پاییز مرتبط است که باعث می شود حالت آن سرد و مرطوب باشد. از حالت های طبیعی مرتبط نیز می توان به مهتاب یا لمس و تماشای آب اشاره کرد.

 

عنصر این چاکرا آب می باشد و عملکرد آن با عواطف، احساسات، صمیمیت، فرآوری، تابع هوس، ‌متقارن،‌ اجتماعی بودن، اطمینان و اعتماد به نفس، حرکت و آزادی مرتبط می باشد. 

از جمله عوارض پرکاری آن اعتیاد جنسی، شب ادراری، بی قیدی جنسی و خیال پردازی می باشد و کم کاری آن نیز موجب کم شدن تمایلات جنسی، عدم خلاقیت و ناباروری می شود.

 

نحوه پاکسازی:‌ برای برقراری توازن در این چاکرا عادت های بد و نامناسب مانند سیگار کشیدن و اعتیاد را از بین ببرید و احساسات منفی را از خودتان دور کنید. عصبانیت و عذاب وجدان موجب مسدود شدن این چاکرا می شود پس بهتر است به جای آن امیدوار بوده و با دیگران به خوبی رفتار کنید.

 

نحوه فعال کردن: برای فعال سازی این چاکرا نیز باید تصور کنید انرژی نارنجی رنگی وارد این چاکرا شده و با چرخش انرژی های منفی را دور می کند.

 

• چاکرای سوم یا خورشیدی

این چاکرا که به نام چاکرا شبکه عصبی نیز شناخته می شود با طیف رنگی زرد و طلایی شناخته می شود و نشانه ای از عقل، هوش و ذهنیت می باشد. مکان قراگیری چاکرای سوم کمی بالاتر از ناف است و رنگ زرد آن تاثیر مثبتی بر روی کبد،‌ طحال و کیسه صفرا و اعصاب دارد. همچنین قدرت درمانی این چاکرا برای بیماری مرض قند، یبوست و کنترل چاقی است و به غدد اصلی پانکراس مرتبطس می شود. عطر آن اسطوخودوس بوده و به عضو هایی چون شکم، معده، کبد، دستگاه گوارش، سیستم عصبی خودمختار و سیستم متابولیسم مرتبط است.

 

نحوه ی فعال کردن چاکرا, چاکرا, معرفی هفت چاکرا

مکان قرارگیری چاکرا سوم که با رنگ زرد مشخص شده است

 

نماد چاکرا سوم به شکل نیلوفر ده پر بوده و فصل آن تابستان با حالتی گرم و خشک است. از جمله حالت های طبیعی که در آن رنگ طلایی نور خورشید و گرما احساس می شود با این چاکرا مرتبط بوده و عنصر آن آتش می باشد. عملکرد این چاکرا در اراده، دانش، کنجکاوی، هوشیاری، خوش بینی، شوخ طبیعی و خود کنترلی می باشد.

 

نحوه پاکسازی: برای خودتان و دیگران احترام قائل شوید و دلایلی که باعث خرده گیری یا حساسیت شما شده اند را پیدا کنید تا از حالت های تهاجمی دور شوید.

 

نحوه فعال کردن: تصور کنید انرژی زرد رنگی وارد چاکرا شده و با چرخش موجب از بین رفتن انرژی های منفی می شود.

 

• چاکرای چهارم یا قلب

چاکرای قلب یا عشق الهی در وسط جناغ سینه و بالای قلب با طیب رنگی سبز می باشد که با غدد تیموس مرتبط است. عضوهای وابسته قلب، شش ها، تیموس، بازوها و عضلات می باشند و شکل آن نیلوفر دوازده پر می باشد. فصل بهار و حالت گرم و مرطوب با این چاکرا ارتباط داشته و فضای سبز یا آسمان صورتی به آن کمک می کند. عنصر این چاکرا نیز هوا می باشد.

 

انرژی درمانی چاکرا, فواید چاکرا, چاکرا درمانی چیست

چاکرا قلب مکانی برای تبدیل انرژی ها

 

نحوه پاکسازی: برای این که تعادل را در چاکرا چهارم برقرار کنید باید احساسات سرکوب شده خود را بروز دهید و در نتیجه خود و دیگران را ببخشید. اگر روابطی دارید که به نفع شما نیستند آنها را تمام کنید و بر خودتان مسلط باشید تا به بهترین دوست و رفیق خود تبدیل شوید!

 

نحوه فعال کردن: تصور انرژی سبز رنگی که وارد چاکرا شده و با گردش انرژی های منفی را دور می کند

 

• چاکرای پنجم یا گلو

این چاکرا روی حلق قرار دارد و طیف رنگی آن آبی است و علامت جاودانگی، اخلاص و الهام می باشد و رنگ آن روی بیماری گرفتگی گلو و ناراحتی های عصبی تاثیر گذار است. غده مرتبط با آن تیروئید، عطر گل سرخ و عضوهای وابسته به آن حلق،‌تارهای صوتی، دهان، فک،‌زبان، غدد عروقی، چرخه قاعدگی و مثانه می باشد و شکل آن نیلوفر شانزده پر است. عنصر اثیر برای این چاکرا در نظر گرفته شده است.

 

نحوه پاکسازی: پیش از حرف زدن حتما به ندای دلتان گوش دهید و با اعتماد به نفس، جدی و شفاف حرف بزنید. برای جلوگیری از بروز ناهماهنگی در این چاکرا از دروغ گفتن بپرهیزید.

 

نحوه فعال کردن: تصور انرژی آبی رنگی که با ورود به چاکرا انرژی های منفی را دور می کند

 

• چاکرای ششم یا چشم سوم

این چاکرا در پیشانی و میان ابروهاست و شکل آن نیلوفر دو پر می باشد. رنگ این چاکرا ارغوانی است و به عضوهایی چون صورت، چشم و گوش و بینی، مخچه و دستگاه عصبی خود مختار مرتبط می باشد. تماشای آبی پررنگ شب و ستارگان به انرژی گرفتن این چاکرا کمک می کند و عنصر آن نیز برق می باشد. 

 

نحوه پاکسازی: پیش از هرچیز به شم و شهود خود اعتماد کنید و سپس به سراغ تمرین های مرتبط با مراقبه و تجسم بروید. برای اینکه این چاکرا را متعادل نگه دارید عقاید خود را بیان کرده و به اشتراک بگذارید.

 

معرفی هفت چاکرا, چاکرا چیست, چاکرا درمانی

پاکسازی و فعال کردن چاکرا نیاز به مراقبت و سبک زندگی سالمی دارد

 

نحوه فعال کردن: تصور انرژی به رنگ ارغوانی که وارد چاکرا شده و با چرخش انرژی منفی را دور می کند

 

• چاکرای هفتم یا تاج

این چاکرا بالای جمجمه با رنگ بنفش شناخته می شود و باعث درمان بیماری های ذهنی و خواب می شود. عضوهایی چون مغز، سیستم عصبی مرکزی و رشد مو به این چاکرا مرتبط هستند و شکل آن نیلوفر هزار پر می باشد. تنها حالت طبیعی مناسب برای این چاکرا رفتن به نوک کوه می باشد و عنصر آن عقل و اراده در نظر گرفته شده است. عملکرد چاکرا هفتم در عقل، دانش، جذابیت، تفکر، عمق گرایی و از خودگذشتگی می باشد.

 

نحوه پاکسازی: بیشتر از اینکه به فکر خودتان و دنیای اطراف باشید به سمت معنویت حرکت کنید. اگرچه باید در این مسیر از دنیای اطراف لذت برده و مراقبه کنید تا بتوانید پیشرفت کرده و آگاهی و خرد خود را افزایش دهید.

 

نحوه فعال کردن: برای فعال سازی تصور کنید انرژی در رنگ های بنفش یا طلایی این چاکرا را پر کرده و با چرخش انرژی های منفی را دور می کند

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته 

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------