چگونه با غریبه‌ها صحبت کنیم ؟ مزایای صحبت کردن با غریبه ها چیست؟صحبت کردن با غریبه ها,حرف‌زدن با غریبه ها,رابطه برقرار کردن با غریبه‌ها

صحبت کردن با غریبه ها

 

اشخاص براي به دست اوردن شادمانی و جلوگيري از بروز بیماری افسردگی مخصوصاً در حین سفرهای شهري باید با اشخاص غریبه صحبت کنند.

حرف کردن در اتوبوس، مترو، قطار، جمع های دوستان و با اشخاص و افراد تازه و جدید به نوعی روح و روان شما را جلا ميدهد و سبب ایجاد خوشحالی و رفع بیماری افسردگی در شما ميشود .

 

برعکس باور زمان بچگی که صحبت کردن با غریبه‌ها خطرناک است در زمان بزرگ سالی صحبت کردن در مورد مسایل مورد علاقه با غریبه‌ها میتواند نوعی درمان روانی و مبارزه با بیماری افسردگی را در اشخاص داشته باشد.

 

افرادی که در زمان مسیر مشغول صحبت کردن میشوند ، سفر خوشایندتری داشتند.

 

تجربه صحبت کردن با غریبه‎ها و گوش دادن صدای آن‎ها سبب می‎شود بفهمیم آن‎ها هم یک زندگی درونی غنی از افکار، احساسات، عواطف و تجربیاتی مثل به ما دارند.

  

به نظر نمی‎رسد این روابط کوتاه با آدم‎های غریبه بتواند شوربختی را به خوشبختی تبدیل کند، ولی می‎توانند کاری کند که لحظات ناخوش‌آیند ما از جمله ساعت های سخت و کسل‎کننده رفت‎وآمد روزانه دوست‎داشتنی‎تر شوند.

 

صحبت کردن با غریبه ها,حرف‌زدن با غریبه ها,رابطه برقرار کردن با غریبه‌ها

رابطه برقرار کردن با غریبه‌ها

 

انسان‎ها‎ بالفطره موجوداتی اجتماعي هستند که رابطه با سایرین سبب خوش‌حالی و سلامت بیش تر آن‎ها می‎شود. در در برابر احساس گوشه گیری و تنهایی یک عامل اضطراب‎زاست که مانند چاقی و استعمال دخانیات براي سلامت زیان‎آور است.

 

داشتن پیوند های مثبت اجتماعي بعنوان یکی از عوامل کلیدی در خوشبختی در نظر گرفته می‎شود، عاملی که تأثیرش حتی از ميزان درامد هم بیش تر است.

 

 

دست کم گرفتن اثرهای مثبت برقراری رابطه با افراد دیگر می‎تواند باعث شود ما به آن اندازه‎ای که براي سلامت خودمان و افراد دیگر موثر است، اجتماعي نباشیم.

 

ما نمی‎گوییم باید با هر آدمی که می‏بینید تعامل کنید، یا پاسخ هر کسی که سعی می‎کند به شما نزديک شود را بدهید. در عوض پیشنهاد می‎کنیم دفعه بعدی که خواستید به یک غریبه کمک کنید یا با وی وارد صحبت شوید، نگران اینکه چه واکنشی نشان می‎دهد نباشید و تنها دست بکار شوید.

 

بنابر یافته‎های ما این کار به احتمال زیاد حالتان را از آنچه انتظار دارید بهتر می‎کند و باعث می‎شود طرفین حس کنند شادتر هستند و رابطه بهتری دارند.

 

صحبت کردن با غریبه ها,حرف‌زدن با غریبه ها,رابطه برقرار کردن با غریبه‌ها

مزایای حرف‌زدن با غریبه‌ها

 

چند ترفند حرفه ای که باید در رابطه برقرار کردن با غریبه‌ها برایتان اولویت داشته باشند:

 

یک راه اسان براي بهبود روابطتان این است که ملاحظه کارتر باشید.

اوّل از همه درک کنید که آدم ها گاهی احتیاج دارند خودشان را خالی کنند، به ویژه پس از یک روز دشوار. صبور باشید، بگذارید غُر بزنند و خویش را خالی کنند، نشان دهید که با آن ها هم دلید. این کمکشان ميکند که ارام شوند. هنگامی که ارام شدند، میتوانید گفت و گو را به آنچه در ذهنتان است بکشانید.

 

ثانیاً هیچ وقت گفت و گو را مبهم و معلّق رها نکنید.

تصور کنید دوستتان رسیده است وسط یک داستانِ جذاب که پیش خدمت صحبت وی را قطع ميکند تا سفارشتان را بگیرد. فراموش نکنید اگر این مزاحمت برطرف شد ، دنبالۀ صحبت دوستتان را بگیرید.

 

ثالثا گاهی بهتر است برخی چیزها ناگفته بماند.

هرکس لحظاتی دارد که امیدوار است کسی متوجّهش نشود، به عنوان مثال هنگامی که همراهِ کسی ديگر هستید، امکان دارد وی عملکرد زیستی و بدبو و معذّب کننده ای را در بدن خویش تجربه ميکند . امّا این لزوماً به این معنی نیست که شما یا هرکس دیگری، مجبورید به آن اعتراف کنید. رفتار ملاحظه کارانه این است که گفت و گو را ادامه دهید، گویی که چیزی رخ نداده است. مطمئن باشید که دوستتان هم از این بابت خيلي سپاس گذار خواهد بود.

 

آخرین شکلِ رفتار ملاحظه کارانه، تکمیلِ هنرِ کمک کردن است.

مسلما ميدانيد چه حس خوبی است هنگامی که به کسی کمک می کنید، نه؟ امّا درصورتی که کسی از شما بخواهد، آب دستتان است زمین بگذارید و همین الآن به وی کمک کنید، قصیه فرق می کند؛ وی ديگر بي‌ادب است. بنابراين شما هم این اشتباه را نکنید.

 

به همین ترتیب، درصورتی که به کسی کمکی می کنید، فوری از وی کمکی در عوض نخواهید. بگذارید زمان بگذرد تا وی فکر کند یا بفهمد که شما از سر دوستی به وی کمک کردید. بعدها خواسته تان را مطرح کنید.

 

در آخر، بدانید که همۀ ما حسابِ کارهایی که براي دوستان و همکارانمان می کنیم را داریم؛ بنابراين حتماً قدردان و سپاس گذار کسانی باشید که پیوسته هوایتان را دارند.

 

با فهمی مقدّماتی ازطبیعتِ بشری و عادت های مردم، هرکس میتواند بیاموزد چه طور خوش صحبت تر شود و روابطش را بهتر کند. همه باید بدانند که تأثیر اوّلیّۀ مثبت چه قدر مهم است؛ که چه طور زبان بدنشان تهدیدآمیز جلوه نکند و مثبت باشد؛ که چطور بصورتی موثر، از کسی تعریف و تمجید کنند؛ و چه طور مجهّز به اطّلاعاتی ارزشمند به مهمانی بروند. با دانش و مهارت، نه تنها در گفتگوهاتان حس راحتتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، بلکه دوست های بیشتری خواهید یافت و از نردبان ترقّی سریعتر بالا می روید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------