23 نکته برای کسب انرژی بیشترچگونه انرژی بگیریم, چگونه انرژی خود را بیشتر کنیم, افزایش انرژی بدن

چگونه انرژی خود را بیشتر کنیم

 

چگونه انرژی بگیریم؟

یک زندگی شاد و موفق، حتما به شما انرژی و نیروی زیادی می دهد! خلاف این موضوع هم درست است. ما در این مقاله به نکته هایی اشاره می کنیم که شما را شاد و خوشحال نگه می دارد. امکان دارد نزدیکان و خانواده از شما بپرسند که چه کاری انجام داده اید؟ به آن ها بگویید: کار خاصی نکرده اید، تنها چند نکته ساده را اجرا کرده ایم!

شکرگزار خدا باشید

روزی یک بار همان گونه که به مدت ده دقیقه پیاده روی می کنید، خدا را شکر کنید. موقع انجام این کار، روی چیزهایی که میخواهید شکرگزاری کنید، متمرکز شوید. بعد از انجام پیاده روی، به حس حقیقی ذهن خود بازگردید و ببینید که چه حسی دارید.

 

این راه حل آسان به پیوند اثر مثبت این ورزش با حس قدردانی و تشکر شما از خدا می پردازد. در نتیجه مغز مملو از اندروفین  شده و سلول های عصبی زنده و سرحال می شوند. جان گوردون سخنگو و نویسنده کتاب " معتاد به انرژی شوید " اعتقاد دارد: " این راهکار، ذهن و بدن را مملو از نیرو کرده و ماهیچه های مغزی و بدنی را تقویت می کند." 

 

از گیاهان معطر استفاده کنید

قدری رُزماری خشک شده را خرد کرده و آن را بو کنید. از نظر گیاه شناسان، عطر گیاهان دارویی با عنوان محرک و انرژی زا شناخته شده است.

 

در طول روز با توجه بیشتری از قهوه استفاده کنید!

چنانچه شما هر صبح قهوه زیادی مصرف می کنید تا چشمان تان را باز نگاه دارید، باید دقت کنید که انرژی خود را به مقدار زیادی کم می کنید.

 

با توجه به بررسی های انجام شده در قسمت پزشکی مربوط به زنان دانشگاه هاروارد و همین طور چند موسسه دیگر، استفاده از کافئین کم (یک چهارم فنجان) برای حفظ و بیداری اشخاص مفیدتر از استفاده زیاد آن است.

 

چگونه انرژی بگیریم, چگونه انرژی خود را بیشتر کنیم,چیکار کنم انرژی بدنم زیاد بشه

چگونه انرژی بگیریم

 

فکرهای منفی را دور بریزید

هنگامی که افکار منفی به ذهن تان حمله می کنند خیلی زود تابلوی توقف را تصور کنید! آنگاه آن فکرها را از ذهن تان بیرون بریزید و یا با فکری مثبت عوض کنید. دکتر ویلسون می گوید: افکار منفی انرژی ذهن را به صورت قابل ملاحظه ای مصرف می کند در صورت امکان، از  انتقاد نا به جای خود هم خودداری کنید.

 

برای اتفاقات گذشته که دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید، خود را ملامت نکنید و در نظر بگیرید که شما نیز مانند دیگران مناسب همان توجه و بخشش هستید.

 

 

آب خنک بنوشید

یکی از علل اصلی خستگی، کم آبی بدن است. اگر همه نوشیدنی های شما در طول روز قهوه و نوشابه باشد، احتمال کم آبی بدن تان بالا می رود.

 

عضلات خود را آرام کنید

حوله صورت خود را با آب خنک بشویید و آن را روی صورت تان قرار دهید. این کار به سرعت عضلات صورت و چشمان شما را سر حال می کند. همین طور روح و جان را شاداب می کند.

 

آهن به اندازه استفاده کنید

آیا توانایی حرکت کردن ندارید؟ یکی از علل عادی این وضعیت کمبود آهن است. آهن برای تولید هموگلوبین که مسئول جابجایی اکسیژن به سلول ها هستند اهمیت دارد.

 

در غیر این صورت سلول های بدن نمی توانند انرژی تولید کنند. بهترین منابع غذایی انباشته از آهن، گوشت قرمز و جگر و بعد سبزی های پهن برگ و نخود سبز است. همین طور امکان دارد که شما به جز این موارد به مکمل های دیگر نیز احتیاج داشته باشید. پس با پزشک مشورت کنید.

 

چگونه انرژی بگیریم, چگونه انرژی خود را بیشتر کنیم,چطور انرژی بگیریم

افزایش انرژی بدن

 

یک دفترچه با موضوع " نه گفتن " تهیه کنید

چنانچه خود را با خیلی از کارهایی که از آن ها لذت نمی برید سرگرم کرده اید، آگاه باشید که به سرعت انرژی بدن تان را از دست خواهید داد!

 

مثلا در دفترچه خود بیان کنید که شما باید حتما زمانی را به خود اختصاص دهید تا به پیاده روی بپردازید و برای مدتی از کارهای دیگر دست بکشید.

 

پیش از انجام کارها، آن ها را بررسی کنید

هنگامی که فردی از شما می خواهد کاری را برایش انجام دهید بهتر است بگویید: به من اجازه دهید برنامه ام را بررسی کنم، آنگاه به شما اطلاع می دهم. 

 

این شیوه به شما کمک می کند تا با زمان بیشتری در مورد این خواسته فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا واقعا می خواهید این کار را انجام دهید یا انجام آن تنها انرژی مصرف خواهید شد.

 

کارکرد تیروئید خود را بررسی کنید

چنانچه این غده به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نکند، حس خستگی و کوفتگی خواهی کرد. برای اطمینان بیشتر، می توانید با انجام یک سری آزمایش های ساده پزشکی از کارکرد مناسب آن اطلاعات به دست بیاورید. یکی دیگر از علل کم کاری غده تیروئید خشکی پوست، افزایش وزن، یبوست و حس سرما است.

 

موضوعات قدیمی را از ذهن خود پاک کنید

اسم همه کسانی را که از آن ها ناراحت و عصبانی هستید بنویسید و برای هر کدام یک نامه با عنوان بخشش تهیه کنید. پرداختن به اتفاقات گذشته تنها توان و انرژی را هدر می دهد. دکتر ویلس می گوید:" دیگران را همان گونه که هستند قبول کنید و تلاش نکنید آن ها را عوض کنید دهید. " توجه داشته باشید که این نامه را برای آن ها نفرستید و تنها پیش خودتان نگه دارید.

 

فصل زمستان در معرض نور خورشید قرار بگیرید

سعی کنید روزی 30 دقیقه تا یک ساعت آفتاب بگیرید. نور طبیعی سبب افزایش انرژی در بدن شده و با خیلی از اختلال هایی که در فصل زمستان در سیستم بدن تان به وجود می آید، مبارزه می کند.

 

تنفس با دم و بازدم عمیق

با پشت کاملاً صاف روی صندلی بنشینید. دستان تان را روی شکم تان بگذارید و تنفس شکمی انجام دهید (به گونه ای که دستان شما با هر دم و بازدم بالا و پایین برود). تصور کنید نور سفیدی را تنفس می کنید که بدن تان را پُر از انرژی می کند. این کار را با پنج دم و بازدم کامل ادامه دهید.

 

آنگاه در حالی که عمل دم را انجام می دهید، عضلاتی را که گردن و بازوی شما را به هم متصل می کنند منقبض کنید و شانه های تان را تا گوش بالا ببرید. دکتر کارل معتقد است:" زمانی که عمل دم عمیق را انجام می دهید، شانه های تان به آهستگی تا نزدیکی گوش های تان بالا بیاورید. برای لحظه ای نفس تان را نگه دارید و بعد با عمل بازدم همه انقباضات و تنش ها را از بدن تان بیرون کنید و حس کنید که همه سنگینی و ناراحتی ها و مشکلات این دنیا به یک دفعه از شانه های تان بیرون می روند!" این کار را تا وقتی که به طور کامل حس شادابی و خوشحالی کنید، ادامه دهید.

 

چگونه انرژی بگیریم, چگونه انرژی خود را بیشتر کنیم, چگونه انرژی خود را افزایش دهیم

چگونه انرژی خود را افزایش دهیم

 

پیش از خواب آرامش داشته باشید

یک ساعت پیش از خواب، تلویزیون را خاموش کرده، کارتان را کنار بگذارید و با آرامش کامل به مطالعه کتاب، حل جدول و یا بافتنی بپردازید. با آب گرم دوش بگیرید و به موزیک ملایمی هم گوش دهید. این کارها سبب می شوند تا به سرعت به خواب رفته و خواب آرامی را تجربه کنید. تمام این موارد باعث می شوند تا روز بعد پر از انرژی و نیروی بیشتری باشید. پیشنهاد می کنم مطلب چگونه بیشترین بهره را از خواب خود ببریم را حتما بخوانید.

 

برای یک هفته به اخبار گوش ندهید

گوش دادن به اخبار ناراحت کننده و رنج آوری که در مورد آتش سوزی و مرگ و غیره هستند، برای مدتی طولانی، اثری نامناسب بر ذهن تان خواهد گذاشت و همه انرژی ذهنی شما را استفاده خواهد کرد.

 

چنانچه شما به دستیابی به این خبرها خیلی وابسته هستید به این نکته دقت کنید از خواندن چنین حوادثی در روزنامه ها دست بکشید و تنها در روز یک بار به چنین خبرها گوش دهید (یا در حد امکان این کار را نیز انجام ندهید). بعد از گذشت یک هفته به حس و میزان آرامش خود دقت کنید و آن را بررسی کنید. چنانچه احساس می کنید که انرژی شما نسبت به هفته قبل بیشتر شده، این شیوه را ادامه دهید.

 

هر چهار ساعت یک بار غذا بخورید

بهتر است که پیش از حس گرسنگی کامل غذا بخورید، هر چهار ساعت یک بار سعی کنید از قدری غذا و یا عصرانه کم استفاده کنید (به جز موقع خواب).

 

این خوراک جزئی می تواند شامل: یک مُشت بادام زمینی بوداده، تخم مرغ پخته، تکه ای گوشت، از غذای ناهار و یا تکه ای سیب باشد. در ضمن ماست بدون چربی که با مقداری دانه کتان ترکیب شده هم به عنوان یک عصرانه مناسب محسوب می شود.

 

آمال و آرزوهای خود را فهرست کنید

از همه آن چیزهایی که توقع دارید در آینده به واقعیت برسند لیستی تهیه کنید. پیش بینی اتفاق افتادن آن چه توقعش را دارید، سبب افزایش و به دست آوردن انرژی شما می شود.

 

از ویتامین های انرژی زا استفاده کنید

بررسی های انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان از آن می دهد که " آمینواسید آل - کارنیتین " و " آنتی اکسیدان اسید آلفا- لیپوئیک " چون سلول های بدن را مجبور به تولید انرژی می کند، پس سبب تقویت حافظه و افزایش انرژی در بدن می شود. بررسی " آمس " یکی از متخصصان بیوشیمی و بیولوژی می گوید: " شما می توانید روزانه با مصرف یک مولتی ویتامین به همراه سبزی ها و میوه های دارای رنگدانه، مقدار مناسبی از هر دو ماده مذکور را وارد بدن تان کنید. البته در این مورد حتما با پزشک تان مشورت کنید.

 

خوراکی های سفت مصرف کنید

از چوب شور، هویج و مواد خوراکی دیگری که سبب فعالیت بیشتر آرواره ها می شوند استفاده کنید، چون به علت سفتی بیشتر، سبب تحریک ماهیچه های صورت شده و حس آگاهی و سرزندگی شخص را بیشتر می کند.

 

مدت زمانی را به وضعیت سکون و آرامش قرار بگیرید

تنها برای ده دقیقه در روز به آرامی و سکون کامل روی صندلی بنشینید و به آن طرف پنجره ها نگاه کنید. بگذارید تا ذهن تان به هر کجا که می خواهد برود. خیلی از افراد به این کار تفکر عمیق می گویند. ما آن را حضور در زمان حال می نامیم، چیزی که بیشتر از آن غافل هستیم.

 

از رابطه خود با همه افراد در زندگی لیستی تهیه کنید

آن ها را از بد (شماره 1) تا بهترین (شماره 5) گروه بندی کنید. رابطه های نامناسب و غیرضروری سبب اتلاف انرژی می شوند از همه ارتباطاتی که انرژی مثبت شما را بالا نمی برند هم لیستی تهیه کنید و برنامه ریزی کنید تا خود را هر چه زود تر از آن ها رها کنید!

 

حرکات کششی انجام دهید

همان طور که ایستاده اید انگشتان پاهای تان را بگیرید و تا حد امکان آن ها را به طرف سقف نزدیک کنید. برای چند لحظه در این وضعیت باقی بمانید و تلاش کنید این کشش را در قسمت ماهیچه ساق پا، شکم، شانه ها و بازوهای تان احساس کنید. با انجام این حرکت شما تقریباً همه ماهیچه های بدن تان را فعال کرده اید و خون مملو از اکسیژن را به سراسر بدن تان رسانده اید.

 

هر روز به اندازه یک کاسه از غلات سبوس دار استفاده کنید

این مقدار دارای 792 میلی گرم فسفر است که به عنوان یکی از مهم ترین مواد معدنی تلقی می شود. چربی و پروتئین برای متابولیسم کربوهیدرات نیاز است، در نتیجه مقدار انرژی بدن را بالا می برد. دقت کنید این ماده مغذی خیلی بیشتر از چیپس های چرب کارخانه ای برای بدن تان موثر است!

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023