حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی چیست؟حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی, آشنایی با حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی, حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی چیست

آشنایی با احکام شرعی بازی کردن با آلت تناسلی

 

بازی کردن با آلت تناسلی چه حکمی دارد؟

بازی با آلت تناسلی در صورتی که منجر به خارج شدن منی بشود حکم استمنا را دارد اما اگر منی از انسان خارج نشود استمنا به حساب نمی آید. در هر صورت بهتر است که این کار ترک شود.

یکی از مواردی که سبب می شود انسان در غفلت قرار گیرد و از رسیدن به کمالات باز بماند، فکرهای شهوانی و پس از آن عملیاتی کردن آن از طریق غیر شرعی است، لذا باید از فکرهای شیطانی اجتناب شود.

 

حکم شرعی بازی با آلت تناسلی:

بازی با آلت تناسلی در مردان و زنان کار غیر پسندیده ای است و انسان باید برای رفع نیازهای جنسی خود ازدواج کند اما اگر می خواهید بدانید که حکم شرعی بازی با آلت در مردان و زنان چیست با ما همراه باشید. وسوسه های شیطان انواع و اقسام مختلفی دارد و ممکن است با هر توجیهی فریب او را بخوریم.

 

استمناء یا خود ارضایی حرام و از گناه کبیره است و عملی انحرافی است و باید با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعایت دقیق دستورالعمل ها محقق نمی شود.

رسول اکرم (ص) فرمودند : هر کس، با دست شهوتش را بیرون کند ملعون است.

این عمل یکی از رذائل اخلاق جنسی و انجام آن طبق روایات، موجب دورشدن از رحمت خدا می شود.

 

آیا بازی با آلت تناسلی حکم استمنا را دارد؟

استمنا انواع مختلفی دارد؛ مثلاً بازی کردن با دست، گفت و شنود جمله های تحریک آمیز، گوش دادن به صدای نامحرم، تصور کردن مسائل شهوت انگیز و غیره. اگر کسی عمداً یکی از این کارها را به قصد خارج شدن منی انجام بدهد و منی از او خارج شود مرتکب استمنا شده است و این کار حرام است اما اگر به قصد خارج شدن منی این کار را نکرده باشد حکم استمنا را ندارد.

 

ضمناً توجه داشته باشید که اگر با توجه به شناختی که از خودتان دارید می دانید که یکی از اعمال بالا موجب خارج شدن منی از شما می شود و با این حال آن کار را انجام دهید (اگرچه در ظاهر قصدی نداشته باشید) با خارج شدن منی مرتکب استمنا شده اید.

 

حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی پسران, بازی کردن با آلت تناسلی چه حکمی دارد, احکام بازی کردن با آلت تناسلی

حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی چیست ؟

 

آیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، چه حکمی دارد؟

این عمل استمنا نیست، اما گناه بوده و حرام است؛ چرا که راه شرعى إرضاى غریزه شهوت، ازدواج است و راه های دیگر برای رسیدن به لذت جنسی گناه می باشد.

 

نظر مراجع درباره ی بازی با آلت بدون خارج شدن منی

اگر بازی با آلت تناسلی به قصد لذت باشد و حتی در زمان اوج لذت منی از او خارج نشود حکمش چیست؟

 

• نظر آیت الله خامنه ای : گرچه عمل مذکور جایز نمی باشد ولى چنانچه منى خارج نشود، حکم استمنا را ندارد و راه شرعى ارضاى غریزه شهوت، ازدواج است.

 

• نظر آیت الله مکارم شیرازی : این کار مقدمه گناه است و لازم است از آن پرهیز شود.

 

• نظر آیت الله سیستانی : اگر موجب خروج منی شود حرام، حتی اگر موجب خروج منی نشود هم - بنا بر احتیاط واجب - حرام است.

 

• نظر آیت الله صافی گلپایگانی : بنا به احتیاط لازم باید ترک شود.

 

• نظر آیت الله مهدی هادوی تهرانی : از این عمل اجتناب کنید، هر چند تا زمانی که منی خارج نشود، استمنا نیست.

 

احکام بازی کردن با آلت تناسلی, نظر مراجع راجع به بازی کردن با آلت تناسلی, نظر مراجع درباره ی بازی کردن با آلت تناسلی

حکم شرعی بازی کردن با آلت تناسلی

 

بازی با آلت در دختران

اگر دختری با آلت تناسلی خود بازی کند و خودش را تحریک کند، مرتکب فعل حرام شده است اما اگر به اوج لذت جنسی نرسد ترشحات خارج شده از او پاک است و نیازی به غسل کردن نیست. اما اگر با این کار به اوج لذت جنسی برسد و از او رطوبتی خارج شود، این رطوبت در حکم منی است و مرتکب استشها شده و باید غسل کند. اگر دختری با آلت خودش بازی نکند و فقط در ذهن خود تصورات شهوانی داشته باشد گناهی انجام نداده است لیکن بهتر است که این تصورات را هم از خودش دور کند.

 

استشها همان خودارضایی در دختران و زنان است به هرگونه تحریکی که یک زن یا دختر، به سبب آن منی به صورت اختیاری از بدنش خارج شود اطلاق می شود. استشها چه باعث خروج منی بشود یا نشود حرام است.

 

آیا بازی کردن با خود ضرر دارد ؟

پرسش: اگر انسان با آلت خود بازی کند و تا مرز بيرون آمدن منی پيش برود و حس کند منی در داخل مجاری آلت آمده ناگهان دست نگه دارد و منی بيرون نيايد آيا اين ضرر دارد و استمناء است يا خير؟

در اصل این کار به لحاظ شرعی گناه است لیکن در اين حالت تمام ضررهای عصبی و بخشی از ضررهای جسمی استمنا پيش خواهد آمد چرا که در اثر تحريک، سيستم اعصاب خودکار سمپاتيک و پاراسمپاتيک ترشحات خود را انجام خواهند داد و اثرات خود را بر قلب و عروق و دستگاه های مختلف بدن خواهند داشت. شايد تنها مشکلی که پيش نيايد اين است که منی از بدن خارج نشده است و گرنه از صددرصد ضرر استمنا حدود 90 ضرر آن بر بدن وارد می شود.

 

البته عدم خروج منی نيز عوارض ديگری را به همراه دارد مانند پرخون شدن و احتقان کيسه های منی و غده پرستات که خود می تواند باعث احتباس ادرار و بزرگ شدن غده پروستات و التهاب آن که همراه با سوزش و قطره قطره شدن ادرار است گردد و در پيری نيز احتمال گرفتار شدن به بيماری های پروستات مانند hyperplasia خوش خيم و خدایی ناخواسته سرطان پروستات وجود دارد. از نظر شرعی غسل زمانی واجب می شود که منی بيرون بيايد و در غير اين صورت غسل لازم نيست.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023