آشنایی با رنگ های اصلی و دیگر رنگ هارنگ های اصلی, رنگ های اصلی چیست, آشنایی با رنگ های اصلی

رنگ های اصلی

 

مقدمه ای بر نظریه رنگ: رنگ های اصلی، ثانویه و درجه سوم

رنگ های اصلی یا رنگ های بنیادین، سه رنگ هستند که شامل : زرد، آبی، قرمز می باشد. این رنگ ها به این دلیل به رنگ اصلی شناخته می شوند که از ترکیب آن ها دیگر رنگ ها به وجود می آیند. این سه رنگ را هرگز نمی توان از ترکیب رنگ های دیگر به وجود آورد.

نظریه رنگ ها هم بطور شگفت انگیزی پیچیده و هم نسبتاً ساده است. این به روش های متنوع ترکیب رنگ ها برای ایجاد چیزی دلپذیر و هماهنگ اشاره دارد. یکی از اساسی ترین عناصر تئوری رنگ، چرخه رنگ است که نمودار دایره ای رنگ ها است. برای درک چرخه رنگ و طرح های رنگی مختلف که پیشنهاد می کند، ابتدا باید رنگ های اصلی، ثانویه و درجه سوم را درک کنید.

 

نور متفاوت از رنگدانه ترکیب می شود، بنابراین مهم است که هر آنچه را که در کلاس علوم در مورد رنگ نور آموخته اید، کنار بگذارید. جوهرها نیز متفاوت از رنگ های خالص ترکیب می شوند، بنابراین این توضیحات ممکن است برای کسانی که با فرایند چاپ آشنا هستند چندان منطقی نباشد. در زیر توضیحاتی در مورد نحوه ترکیب رنگ ها ارائه شده است.

 

رنگ های اصلی

در نقاشی، رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی است. این ها رنگ های خالص یا تنها رنگ هایی هستند که با ترکیب رنگ های دیگر با یکدیگر ایجاد نمی شوند. این رنگ ها هیچ رنگ دیگری ندارند که بتواند ظاهر آنها را تغییر دهد.

 

درباره رنگ های اصلی, همه چیز درباره رنگ های اصلی, رنگ های ثانویه و رنگ های اصلی

رنگ های ثانویه

 

رنگ های ثانویه

رنگ های ثانویه - نارنجی، سبز و بنفش (بنفش) - با مخلوط کردن دو رنگ اصلی با هم در اندازه مساوی ایجاد می شوند. نارنجی از قرمز به علاوه زرد تشکیل شده است. سبز شامل زرد به علاوه آبی است. رنگ بنفش از قرمز به علاوه آبی تشکیل شده است.

 

رنگ های درجه سوم

رنگ های درجه سوم با مخلوط کردن قسمت های مساوی از یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی ایجاد می شوند. شش رنگ درجه سوم وجود دارد: زرد-نارنجی ، قرمز-نارنجی ، قرمز-بنفش ، آبی-بنفش ، آبی-سبز و زرد-سبز.

 

اگرچه ممکن است رنگ های ثانویه و درجه سوم خود را با هم ترکیب کنید، اما غیر ضروری و وقت گیر است. بسیاری از هنرمندان دوست دارند مجموعه ای از رنگ های 12 رنگ را خریداری کنند که شامل همه رنگ های اصلی، ثانویه و درجه سوم باشد. برخی دیگر فقط رنگ های اصلی و ثانویه را خریداری می کنند و خود، با ترکیب رنگ ها، رنگ های درجه سوم را به وجود می آورند.

 

نحوه ی تشکیل انواع رنگ ها, رنگ های درجه سوم چیست, رنگ های ثانویه چیست

چرخه ی رنگ ها

 

رنگ های خنثی

سیاه، سفید و خاکستری خنثی در نظر گرفته می شوند. آنها می توانند به تنهایی برای افزودن عمق و تضاد به یک نقاشی استفاده شوند. علاوه بر این، می توان آنها را در هر رنگ دیگری مخلوط کرد تا سایه، تن و ته رنگ ایجاد شود. سایه با افزودن رنگ مشکی به یک رنگ ایجاد می شود. تن با افزودن خاکستری ایجاد می شود، در حالی که ته رنگ با افزودن رنگ سفید ایجاد می شود. مقدار خنثی که اضافه می کنید بر ظاهر نهایی تأثیر می گذارد.

 

بقیه رنگ ها

اگرچه بیشتر دایره رنگ ها فقط 12 رنگ اصلی، ثانویه و درجه سوم را نشان می دهند، اما از نظر تئوری هر رنگ ممکن است خانه ای روی چرخه رنگ داشته باشد. تغییر ترکیب رنگ ها از نسبت 50-50 به چیز دیگر، رنگ جدیدی ایجاد می کند. بستگی به نسبت اضافه کردن رنگ ها، رنگ به وجود آمده متغییر است. و این رنگ ها در دایره ی رنگ ها بین دو رنگ ترکیبی قرار می گیرد.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------