رگلاتور چیست؟رگلاتور,اندازه گیری فشار گاز,رگلاتور چیست


رگلاتورها ابزاری برای تنظیم و اندازه‌گیری فشار گاز درون لوله‌های گاز هستند. به طور کلی، رگلاتورها را به دو دسته برنجی و استیل دسته بندی می‌کنند. رگلاتور استیل نسبت به انواع رگلاتور برنجی دوام بیشتری دارد. همچنین، میزان خطا در اندازه گیری و تنظیم گاز در رگلاتورهای برنجی بسیار بیشتر از رگلاتورهای استیل است. به شکل معمول برای انتقال و تنظیم گازهایی همانند H2S که خاصیت خورندگی دارند، از رگلاتورهای برنجی استفاده نمی‌شود و رگلاتور استیل در این مورد برتری دارد. اگر رگلاتور برنجی در این مورد استفاده شود، عمر آن بسیار کوتاه خواهد شد و در کل در هزینه خرید قطعات و تجهیزات تأثیرات منفی می‌گذارد و هزینه‌های تمام شده پروژه را افزایش می‌دهد. البته قیمت رگلاتور برنجی و مانومترهای برنجی بسیار ارزان‌تر است، اما مقاومت پایین‌تر آن نسبت به رگلاتورهای برنجی، مطلوبیت آن را کم می‌کند و هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

 

رگلاتور اکسیژن برای صنایع مختلفی از جمله پزشکی، جوش، برش و... استفاده می‌شود. متریال استفاده شده در ساخت رگلاتور اکسیژن برنج و استیل است. به دلیل این‌که اکسیژن گاز خورنده به حساب نمی‌آید، برنج هم برای ساخت رگلاتور اکسیژن به اندازه کافی مطلوب است. استفاده از رگلاتور اکسیژن برنجی در کل عمر خود قطعه و سایر قطعات را در این مورد کاهش زیادی نمی‌دهد. به طور کلی، میان دوام رگلاتور اکسیژن برنجی و استیل تفاوت چندانی وجود ندارد. رگلاتور اکسیژن در حالت عادی فشار ورودی 200 بار و فشار خروجی حداکثر 180 بار دارد، البته گاهی نیز ممکن است این عدد در برخی مدل‌های رگلاتور اکسیژن تفاوت داشته باشد.

 

پنج دسته رگلاتور اکسیژن در بازار وجود دارند که به منظور تنظیم و اندازه‌گیری گاز اکسیژن در صنایع مختلف اندازه‌گیری می‌شوند. اولین گروه از رگلاتورهای اکسیژن برای تنظیم گاز اکسیژن بیماران استفاده می‌شوند. دسته دو در صنایع جوش و برش مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. دسته سوم در صنایع فولاد و پتروشیمی در کارخانه‌های بزرگ استفاده می‌شوند که به علت بزرگی تجهیزات این رگلاتورها بر روی کپسول قرار نمی‌گیرند و روی کنتر نصب می‌شوند. دسته چهارم رگلاتورهای اکسیژن در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند و گروه آخر رگلاتورهای اکسیژن تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای هستند که به منظور کاهش فشار اکسیژن بر روی کپسول‌ها و محل‌های خروجی و ورودی گاز نصب می‌شوند.

 

رگلاتور,اندازه گیری فشار گاز,رگلاتور چیست

 
گازهای پزشکی به آن دسته از گازها گفته می‌شود که در درمان بیماری‌ها و مراقبت‌های پزشکی از آن استفاده می‌شود. این گازها عبارتند از اکسیژن، نیتروژن، هلیم، دی اکسید کربن، نیتروژن مایع، آرگون و بسیاری دیگر از گازها که به این منظور به کار می‌روند.
 
برای فروش گازهای پزشکی از سیلندر در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود. این سیلندرها از انواع بسیار بزرگ که در بیمارستان‌ها قابل استفاده هستند تا مدل‌های بسیار کوچک همراه در بازار فروش گازهای پزشکی یافت می‌شوند. گازهای پزشکی بیشترین خلوص ممکن را دارند و عدد خلوص آن‌ها می‌تواند به 99.99 درصد نیز برسد. در ترکیب این گازها مقادیری از گازهای دیگر نیز وجود دارند. این اطلاعات و گازهای ترکیب شده با گاز اصلی باید در اطلاعات فروش گازهای پزشکی که بر روی سیلندر این گازها نصب می‌شود، ذکر شود. با توجه به پیشرفت علم پزشکی و گسترش خرید و فروش گازهای پزشکی مسائل ایمنی این کار نیز باید با حساسیت زیاد و شدت بالا پیگیری شود؛ در غیر این صورت، انفجار در یکی از سیلندرهای گاز پزشکی می‌تواند خطرات جبران ناپذیری در بیمارستان و یا محل استفاده از این گازها به وجود بیاورد.


پارسیان گاز با سال‌ها تجربه در زمینه فروش رگلاتور برنجی و استیل، رگلاتور اکسیژن به منظور استفاده در صنایع مختلف و فروش گازهای پزشکی، بهترین خدمات را در زمینه فروش این قطعات و وسایل به مشتریان عزیز خود ارائه می‌دهد. این شرکت تخصصی با رعایت آخرین استانداردها در زمینه نگهداری و فروش گازهای پزشکی، امنیت استفاده از این گازها را در محیط‌های مختلف تأمین می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------