شناخت گیاهان فصلی، این گلهای تابستانیدر فصل تابستان، گشت و گذار در میان باغ ها و دشت ها بیشتر می شود و اکثر افراد به سراغ باغ و باغچه هایشان می‌روند و گل های تازه‌ای را مهمان باغچه های تابستانی شان می کنند. در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با ۹ عدد از گلهای تابستانی آشنا کنیم.

 

گل آستر (ستاره‌ای)

این واژه از کلمه یونانی astron گرفته شده و به معنای ستاره است. این گل تابستانی در رنگ های مختلفی وجود دارد، اما رنگ بنفش آن طرفداران بیشتری دارد. شما می‌توانید از این گل در فصل های مختلفی نگهداری نمایید، اما بهتر است در فصل تابستان به سراغش بروید. در کل می توان گفت که این گل، نماد عزت نفس، خلوص و ایمان است.

 

گل های تابستانی, آشنایی با گل های تابستانی

گل آستر، نماد عزت نفس، خلوص و ایمان است

 

گل صد تومانی

یکی از گیاهان گلدار تابستانی، گل صد تومانی است که معمولاً برای مراسم عروسی و جشن از آن استفاده می شود. این گل نماد ثروت، ازدواج و رفاه است. این گل در رنگ های متنوعی وجود دارد، پس‌ از این گل تابستانی باغچه ای غافل نشوید. بد نیست بدانید که می توانید از این گل برای دسته گل عروس نیز استفاده کنید.

 

شناخت گیاهان فصلی,گیاهان فصلی گلهای تابستانی

گل صد تومانی نماد ثروت، ازدواج و رفاه است

 

گل نیلوفر پیچ

از دیگر گیاهان تابستانی و گیاهان گلدار تابستانی پرطرفدار، گل نیلوفر پیچ است. این گل، طول عمر طولانی داشته و بعد از طلوع خورشید گل می‌دهد و شب گل هایش بسته می شوند. شاید به همین دلیل است که این گلهای تابستانی را به عشق کوتاه تعبیر می کنند و هشداری است برای نهایت استفاده در عشق و لحظات کوتاه زندگی. پیشنهاد ما این است که این نوع گلهای تابستانی را از دست ندهید.

 

شناسایی گل های تابستانی,آشنایی با گل های مقاوم تابستانی

گل نیلوفر پیچ، بعد از طلوع خورشید گل می دهد و شب گل هایش بسته می شوند

 

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار نیز از گیاهان گلدار و گلهای تابستانی مشهور و در عین حال زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. سعی کنید باغچه خود را از داشتن چنین گل زیبایی بی نصیب نگذارید. این گل در بین بسیاری از فرهنگ ها، پیوندی میان مرگ و عشق به حساب می آید.

 

آشنایی با گل های تابستانی,گلهای تابستانی

گل همیشه بهار در بین بسیاری از فرهنگ ها، پیوندی میان مرگ و عشق به حساب می آید

 

گل مارگریت

این نوع از گلهای تابستانی در نور مستقیم خورشید رشد می کنند؛ بنابراین به آب زیادی نیاز ندارد. این گلها نماد بی گناهی و خلوص هستند.

 

گیاهان فصلی گلهای تابستانی,گل های تابستانی

گل مارگریت، نماد بی گناهی و خلوص هستند

 

گل آفتابگردان

یکی دیگر از گیاهان فصلی و گلهای تابستانی، گل آفتابگردان است .این گل نماد شادی و سرزندگی بوده و به بی‌رحمانه بودن نیز شهرت دارد. از آنجایی که این گل، دائماً به سمت خورشید می‌چرخد و به آن وفادار است، به وفاداری نیز شهرت پیدا کرده است. جالب است بدانید که گل آفتاب گردان جزء ۱۸ گیاه مقاوم در برابر گرما است.

 

فواید گیاهان تابستانی,گیاهان گلدار گل های تابستانی

گل آفتابگردان، نماد شادی و سرزندگی بوده و به بی‌رحمانه بودن نیز شهرت دارد

 

اسطوخودوس

قرن هاست که همه افراد اسطوخودوس را با خواص شفابخشی خود می‌شناسند. اسطوخودوس یکی از گیاهان گلدار و گیاهان تابستانی است که در میان رومی‌ها به‌عنوان حشره‌کش، میان یونانی‌ها عطر و در میان راهبان قرون‌وسطی به‌عنوان دارویی شفابخش کاربرد داشته است. مسئله مهمی که در رابطه با این گیاه تابستانی قابل‌ذکر است آن است که به لحاظ رنگ ارغوانی و زیبایی که دارد به‌عنوان رنگی سلطنتی در دکوراسیون منزل نیز به کار می‌رود. این دسته از گلهای تابستانی و گیاهان تابستانی باغچه ای به وفاداری و یا شانس، شهرت دارند. آیا می دانستید اسطوخودوس از گیاهان اکسیژن ساز در دکوراسیون منزل است؟

 

نحوه نگهداری از گل های تابستانی,شناسایی گل های تابستانی

همه اسطوخودوس را با خواص شفابخشی خود می‌شناسند

 

ادریسی

یکی دیگر از گلهای تابستان و گیاهان گلدار، ادریسی است. برای این گل، معانی متفاوتی وجود دارد که مشهورترین آنها عذرخواهی صادقانه و نمادی از افتخار است. این گل، شکوفه های شگفت انگیزی دارد، این در حالی است که دارای دانه های کمی است. اگر در منزل خود حیوان خانگی دارید بهتر است به داشتن این گل فکر هم نکنید! چرا که این گل از گیاهان مضر و خطرناک برای حیوانات خانگی است.

 

آشنایی با گل های مقاوم تابستانی,فواید گیاهان تابستانی

گل ادریسی، معنی عذرخواهی صادقانه و نمادی از افتخار است

 

گل کوکب

گل کوکب، از دیگر گیاهان گلدار و گلهای تابستانی است. این گل، اغلب نماد تعهد و کشف است. این گل نیز به لحاظ زیبایی مثال زدنی خود، طرفداران بسیاری دارد، پس پیشنهاد می کنیم از این گل به عنوان گلهای تابستانی باغچه ای خود استفاده کنید.

 

فواید گیاهان تابستانی,گیاهان فصلی گلهای تابستانی

گل کوکب، اغلب نماد تعهد و کشف است

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------