کمردرد و راههای پیشگیری از آن(3 تمرین برای تقویت استحکام کمر+عکس)کمر درد,پیشگیری از کمردرد,ورزشهایی برای تقویت کمر

(کمردرد یکی از شایع ترین بیماری ها در جامعه میباشد)

 

3 تمرین برای تقویت استحکام کمر و جلوگیری از کمر درد+ تصویر

 

کمر حساس و آسیب پذیر:

اگر کمرشما حساس و آسیب پذیر است، بهتر است که از برخی حرکات فیزیکی بپرهیزیم. در اینجا چند تمرین ویژه برای نیرو بخشیدن به بدن با به کارگیری اعضای مهم و کلیدی کمر را مشاهده خواهیم کرد.که در جلو گیری ازکمر درد موثر است.


 برای اثر بخشی بیشتر، بهتر است این تمرین هارا 3بار در هفته و به مدت2 ماه متوالی انجام دهید. و سعی کنید در ادامه 2بار در هفته این تمرین‌ها را پیگیری کنید.این تمرینات برای استحکام کمر مفید بوده و از بروز کمر درد جلو گیری میکند.


تمرین مخصوص کمر حساس: شماره1
 

 کمر درد,پیشگیری از کمردرد,ورزشهایی برای تقویت کمر

(برای جلو گیری از کمر درد انجام صحیح تمرینات مهم می باشد)

 

دراز بکشید، باسنتان باید کاملاً به زمین چسبیده باشد. یک پای خود را با زاویه 90درجه بالا بیاورید و آن را بایک حرکت کششی کوچک به طرف خود بکشید. این حرکت را بدون اینکه  بدن یا پای خود را خم کنید و به کمک یک طناب (یا یک کمربند یا روسری و...)که کف پای خود گذاشته اید، انجام دهید. در حین انجام این تمرین به آرامی نفس تان را بیرون بدهید.
این تمرین را 15مرتبه برای هر یک از پاها انجام دهید.


 تمرین مخصوص کمر حساس: شماره2

 

کمر درد,پیشگیری از کمردرد,ورزشهایی برای تقویت کمر

(برای جلو گیری از کمر درد تمرینات را طبق آموزش داده شده انجام دهید.)

 

 به یک دیوار تکیه دهید و باسن خود را رو به عقب نگه دارید. در حالی که هوا را به داخل می‌دهید چانه تان را راست نگه دارید و سر را خم نکنید، دستانتان را رو به بالا بیاورید وآنها را تا جایی که می‌توانید و به شدت بکشید، باید کاملا احساس کنید که کمرتان کشیده می‌شود. این تمرین را 3بار انجام دهید.

 

تمرین مخصوص کمر حساس: شماره 3
حالا روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را با زاویه 90 درجه نگهدارید. هوا را به داخل بدهید، درحالی که دستانتان را رو به جلو می‌کشید بالاتنه تان را کاملاً بالا نگه دارید. توجه داشته باشید که در این حرکت باید اعضای شکمی خود را منقبض کنید و شکمتان را به داخل ببرید. این تمرین را 10بار انجام دهید.

 

کمر درد,پیشگیری از کمردرد,ورزشهایی برای تقویت کمر

(برای جلو گیری از کمر درد توجه به چگونگی انجام تمرینات مهم است)

 

پیشنهاد ویژۀ ما
برای قوی کردن کمرخود این 3 قانون را فراموش نکنید: زانوهایتان را انعطاف پذیر کنید؛ ستون فقرات تان را بکشید و عضلات شکمی تان را تقویت کنید. این تمرین ها بر تقویت سه نقطه از عضلات کمری تأکید دارند. که در جلوگیری از کمر درد بسیار موثر میباشد.
منبع:seemorgh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------