لوازم آرايشی دو تاريخ انقضا داردتاریخ انقضای کرم کجا نوشته, تاریخ انقضای کرم های خارجی, عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته

تاریخ انقضای کرم های خارجی

 

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

متاسفانه، بعضی اشخاص موقع خرید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، به همه چیز آن توجه می کنند، جز تاریخ مصرف. آنها نمی دانند که نادیده گرفتن تاریخ مصرف لوازم آرایش و استفاده از محصولات تاریخ گذشته، چه عوارض و مشکلاتی خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با شیوه مراقبت و مدت زمان دوام انواع لوازم آرایش با ما همراه باشید. 

ابتدا نیاز است بدانيد که محصولات استاندارد داخلي يا محصولات خارجي که داراي مجوزهاي لازم از وزارت بهداشت هستند، دو نوع تاريخ مصرف دارند؛ تاريخ اول، همان تاريخي است که مدت زمان انقضاي محصول را نشان مي‌دهد.

 

به طور مثال چنانچه روي يک محصول آرايشي تاريخ ۲۰۱۵ يا ۱۳۹۵ نوشته مي‌شود، تاريخ مصرف دوم، به شكل يک قوطي کرم با در باز، پشت محصولات آرايشي و بهداشتي درج و کنار اين قوطي عددهايي مانند ۳، ۹، ۱۲ يا هر عدد ديگري نوشته مي‌شود. معنی اين اعداد، آن است که در صورت باز کردن در محصول آرايشي، مي‌توانيد ۳، ۹ يا ۱۲ ماه آن را استفاده کنيد.

 

يعني حتي اگر تاريخ انقضاي محصول نگذشته باشد هم بايد به اين تاريخ انقضاي دوم دقت كنيد تا دچار عارضه های استفاده از محصول تاريخ‌گذشته نشويد.

 

تاریخ انقضای کرم کجا نوشته, تاریخ انقضای کرم های خارجی, عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته

تاریخ انقضای کرم

 

تاریخ انقضای محصولات آرایشی خارجی

برندهای گوناگونی از محصولات بهداشتی هر ساله وارد ایران می‌شوند و خانم های زیادی متقاضی این محصولات هستند؛ به همین دلیل باید به یک نکته با اهمیت بسیار توجه کنید و آن تاریخ انقضای این محصولات می‌باشد.

 

تاریخ انقضای محصولات آرایشی خارجی مثل تاریخ انقضای کرم های خارجی به طور مستقیم بر روی بسته بندی درج نمی‌شود؛ به همین دلیل بر اساس کدگذاری‌هایی که بر روی آن‌ها وجود دارند باید پی به این مسئله برد.

 

شاید این مسئله برای بسیاری از افراد مهم نباشد و دقتی نسبت به آن نداشته باشند اما محصولات آرایشی و بهداشتی مانند دیگر مواد دارای یک تاریخ انقضای معلوم هستند و نداشتن توجه به آن مشکلات شدیدی را می‌تواند برای سلامت پوست شما به وجود آورد. همان گونه که خوردن یک ماده غذایی فاسد با اعضای بدن شما می‌کند.

 

پس برای بهره مندی از یک پوست سالم به مواردی که در ادامه گفته می‌شود، دقت کنید.

 

به طور کلی می‌توان گفت به منظور بررسی تاریخ انقضای محصولات آرایشی خارجی باید بدانید که تا پیش از باز شدن بسته بندی این مواد، دو تا سه سال قابل استفاده هستند. یعنی یک فروشنده می‌تواند مواد آرایشی خود را دو تا سه سال به فروش برساند. تا این جای کار هیچ مشکلی وجود ندارد ولی بعد از باز شدن در این‌ محصولات تاریخ انقضای آن‌ها از سال‌های ذکرشده کاهش می‌یابد.

 

برای فهمیدن تاریخ انقضا باید به کدها و عددهایی که بر روی بسته بندی این محصولات درج شده‌اند، دقت کرد. با کمک این دستورالعمل‌ها می‌توانید تاریخ را بفهمید تا در صورت استفاده از محصولات گوناگون به پوست خودتان کوچکترین صدمه ای وارد نکنید.

 

تاریخ انقضای کرم کجا نوشته, تاریخ انقضای کرم های خارجی, عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته

تاریخ انقضای کرم ها

 

تشخیص تاریخ تولید محصولات آرایشی خارجی

اکنون زمان تشخیص تاریخ تولید رسیده است. با کمی توجه می‌توانید متوجه این شوید که بر روی بسته بندی این محصولات برچسب‌هایی زده شده اند. این برچسب‌ها به نام batch code شناخته شده هستند.

 

اعداد ۲۰۱۲۰۲۰۲ را در نظر داشته باشید. بر روی بیشتر محصولات اعدادی مانند نمونه ذکر شده را می‌توانید ببینید. این اعداد نشان دهنده تاریخ تولید هستند که به راحتی آن را درک خواهید کرد.

 

بر روی این بسته بندی‌ها حروف‌های مختلف را می‌توانید ببینید که به انگلیسی حک شده‌اند. این حروف نشان دهنده‌ی تاریخ تولید هستند. پس از حروفی مثل PROD، MED، MFG و M اگر اعدادی درج شده بودند، نشان دهنده تاریخ تولید محصول آرایشی مورد نظر است.

 

این علامت ها تنها نشانگر تاریخ تولید هستند و شیوه‌های گوناگونی برای تعیین تاریخ انقضای محصولات آرایشی خارجی وجود دارد ولی تا مقداری می‌توان تاریخ انقضا را از روی تاریخ تولید هم فهمید و تشخیص داد.

 

چنانچه بخواهید تاریخ تولید و تاریخ انقضای یک محصول را بفهمید به مثال زیر دقت کنید.

 

عدد ۲۰۱۲۰۲۰۲ را در نظر بگیرید. این تاریخ نشان دهنده تولید محصول است. محصول آرایشی مورد نظر در تاریخ دوم فوریه سال ۲۰۱۲ تولید شده است.

 

حال بیاید این مجموعه را در نظر داشته باشید. EXP 12/2016 این عبارت نشان دهنده تاریخ انقضای محصول آرایشی است. البته تاریخ انقضای ماده آرایشی که باز نشده باشد.

 

در نهایت ترکیبی از یک عدد و حروف خواهید دید. به عنوان مثال ۶M را در نظر بگیرید. این ترکیب به معنای تاریخ انقضای اصلی محصول است. یعنی بعد از باز کردن درب بسته بندی محصولات آرایشی خارجی فقط ۶ ماه می‌توانید از آن استفاده نمایید و بعد از آن به هیچ وجه استفاده نکنید .

 

تاریخ انقضای کرم کجا نوشته, تاریخ انقضای کرم های خارجی, عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته

عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته

 

عوارض استفاده از کرم تاریخ گذشته و دیگر لوازم آرایشی 

التهاب

استفاده از محصولات آرایشی تاریخ مصرف گذشته ، به علت تفکیک مولکول های آن روی پوست باعث التهاب (دراماتیت تماسی) می شود و مشکلات بسیاری مثل قرمزی، برآمدگی، خارش، تاول و ورم کردگی برای پوست ایجاد می کند.

 

آکنه و عفونت

محصولات آرایشی تاریخ مصرف گذشته ، باکتری های زیادی را به خود جذب می کنند و باعث ابتلا به آکنه، عفونت پوست و حتی عفونت چشم (مثل ورم ملتحمه) می شوند.

 

تاریخ انقضای کرم ها

کرم صورت : کاسه ای ۹ ماه، بطری های پمپی یا تیوپی ۱۲ ماه

کرم پودر: آزمایش های جدید دانشمندان نشان می دهد؛ دقت و  نداشتن توجه کافی بر روی تاریخ مصرف لوازم آرایشی می تواند عارضه های غیر قابل جبرانی برای پوست داشته باشد.

 

کرم پودرهای پوششی بیشترین طرفداران را در بین لوازم آرایشی دارد و مصرف کنندگان آن باید بدانند تمام کرم پودرهایی که چین ها و لک های پوستی را رفع می کند، تنها میان ۶ تا ۱۲ ماه تاریخ انقضا دارد و کانسیلرها حداکثر ۱ سال توانایی ماندگاری دارد.

 

خانم ها برای مراقبت از پوست صورت خود و پیشگیری از پیدایش سرطان، باید لوازم آرایشی مناسب، معتبر و دارای تاریخ انقضا خریداری کنند در غیر این صورت عارضه های غیر قابل جبرانی کم کم برای پوست و چشم های آن ها ایجاد می شود.

 

کرم مرطوب‌کننده، پاک‌کننده: ۶ تا ۹ ماه

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023