از کجا متوجه زمان انقضای یک لوازم آرایشی شویم؟از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته, سایت تاریخ انقضا لوازم آرایشی, تاریخ انقضا روی تیوپ کرم

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

 

نحوه تشخیص تاریخ انقضای لوازم آرایشی

همه ساله محصولات آرایشی زیادی را با برندهای گوناگون وارد ایران می‌شوند و زنان زیادی از آنها استفاده میکنند؛ به همین دلیل باید به یک نکته بسیار با اهمیت که تاریخ انقضای این محصولات است دقت کنید تاریخ انقضای محصولات آرایشی خارجی به طور مستقیم بر روی بسته بندی ثبت نمی‌شود؛ به همین دلیل بر طبق کدگذاری‌هایی که بر روی آن‌ها هستند . برای تشخیص تاریخ لوازم آرایشی مقاله زیر را مطالعه کنید.

شما باید بتوانید تشخیص دهید، تا چه مدتی می توانید از لوازم آرایشی استفاده مناسب کنید و کی بهتر است دیگر آن را دور بیندازید. بیشتر خانم ها در دور انداختن لوازم آرایشی خسیس هستند اما باید بدانید که لوازم آرایشی نیز مثل مواد غذایی تاریخ انقضاء دارند،همانگونه که اگر مواد غذایی از تاریخش بگذرد دیگر آن را استفاده نمی کنید. در مورد لوازم آرایشی نیز در صورتیکه تاریخ آن بگذرد آسیب های جدی بر روی پوست می گذارد و برخی از آنها سرطان زا هستند.

 

تاریخ مصرف را فراموش نکنید

لوازم آرایشی، عطرها و کرم های پوستی که تاریخ انقضای آنها گذشته باشد و باز هم استفاده شوند، احتمال پیدایش التهاب و عفونت را در شما بالا می برد.

 

پژوهشگران دلیل پیدایش این مسئله را وجود هوا و باکتری در این محصولات می دانند. لوازم آرایشی که استفاده چندکاره دارند مانند فرچه هایی که رژلب یا سایه را روی پوست پخش می کنند، می توانند اثرات این پدیده را شدت ببخشند چون میکروب ها را بین پوست لب و چشم ها انتقال و باعث به وجود آمدن آلرژی و حساسیت میشود. خوب است بدانید 60 درصد زنانی که دچار آلرژی و حساسیت شده بودند لوازم آرایشی خود را با دوستان شان به اشتراک گذاشتند.

 

از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته, سایت تاریخ انقضا لوازم آرایشی, تاریخ انقضا روی تیوپ کرم

تاریخ انقضای لوازم آرایشی چقدر است

 

محصولات آرایشی چقدر عمر می کنند؟

- بهترین تاریخ مصرف محصولات بهداشتی حمام مثل شامپو و ژل دوش، ۲۴ تا ۳۶ ماه است.

- بهترین تاریخ مصرف لوسیون های بدن، میان ۹ تا ۱۲ ماه از زمان باز شدن در آن است.

- بهترین تاریخ مصرف کرم های صورت کاسه ای، ۹ ماه تا ۱۲ ماه است. کرم های تیوپی را میتوان گاهی بیش از ۱۲ ماه مصرف کرد. ولی به تاریخ مصرف برند مورد نظر دقت کنید.

- بهترین تاریخ مصرف لاک ناخن میان ۱۲ تا ۲۴ ماه قابل تغییر است.

- بهترین تاریخ مصرف ریمل مژه و ابرو بیشتر ۳ ماه تا ۶ ماه است.

- بهترین تاریخ مصرف کرم های پوست روزانه و شبانه، ۶ ماه تا ۱۲ ماه است. ولی بهتر است نهایت هر ۹ ماه تازه شود.

- بهترین تاریخ مصرف پاک کننده آرایش چشم و صورت هم میان ۶ ماه تا ۹ ماه سفارش شده است.

- بهترین تاریخ مصرف لایه بردارهای پوست (اسکراب ها)، بیشتر ۶ ماه تا ۹ ماه است.

- بهترین تاریخ مصرف ماسک های مرطوب کننده، بیشتر ۶ ماه تا ۹ ماه متغیر خواهد بود.

چنانچه از ماسک های پاک کننده استفاده میکنید، بهترین تاریخ مصرف، ۶ ماه بعد از زمان استفاده است.

- بهترین تاریخ مصرف برای کرم پودرها، ۹ ماه بعد از مصرف است.ولی تاریخ انقضا روی تیوپ کرم را هم ببینید.

- چنانچه از لوسیون های بدن همیشه استفاده میکنید، هر ۹ ماه تا ۱۲ ماه آن را عوض کنید.

- رژهای گونه میان ۲۴ تا ۳۶ ماه تاریخ مصرف دارند. ولی به تاریخ مصرف قید شده روی بسته محصول توجه کنید.

- بهترین تاریخ مصرف سایه چشم همانطور که قبلا هم اشاره شد، ۲۴ تا ۳۶ ماه است.

- بهترین تاریخ مصرف پنکیک، ۲۴ تا ۳۶ ماه است.

- بهترین تاریخ مصرف مداد ابرو، کم تر از ۲۴ ماه است. بنابراین از استفاده بیش از این دوره زمانی پرهیز کنید.

- بهترین تاریخ مصرف رژ و مداد لب، نهایتا ۲۴ ماه است که البته در شرایط استاندارد باید نگهداری شود.

 

از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته, سایت تاریخ انقضا لوازم آرایشی, تاریخ انقضا روی تیوپ کرم

روش های تشخیص تاریخ تولید و انقضای محصولات آرایشی

 

روش نگهداری از لوازم آرایش

مدت زمان‌های گفته شده در بالا بیشترین زمانی است که می‌توانید از یک محصول آرایشی استفاده کنید، به شرطی که این محصول در شرایط مناسب نگهداری شده باشد، ولی لازم است  شرایط مناسب را بدانیم چیست. برای همین باید به این نکته ها دقت داشته باشید:

 

- محصولات آرایشی را باید در محیطی خشک و دور از رطوبت نگه دارید، چون رطوبت احتمال رشد باکتری‌ها را در محصول آرایشی زیاد می کند. برای همین حمام و توالت جا‌های مناسبی برای نگهداری محصولات آرایشی نیست.

 

- زمان خرید بیشتر محصولات تیوپی و پمپی را انتخاب کنید. محصولات کاسه‌ای در قیاس با انواع دیگر بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند و طول مدت مصرفشان کم می شود.

 

- پس از مصرف محصولات در آنها را محکم ببندید. در غیر این صورت احتمال اکسیده شدن محصولات زیاد است.

 

- پیش از استفاده از کرم‌های کاسه‌ای حتما دستهایتان را بشویید.

 

- پدهای آرایشی و فرچه و قلموهای آرایشی‌تان را گاهی اوقات بشویید.

 

- هیچ وقت محصولات آرایشی و بهداشتی خود را به کسی قرض ندهید.

 

از کجا بفهمیم لوازم آرایشی فاسد شده‌ یا سالم است؟

همانگونه که در ابتدا گفته شده شناخت نشانه‌های فساد در مورد مواد آرایشی و بهداشتی بسیار مهم است. حال با فرض بر اینکه از تاریخ مصرف محصول آرایشی خود بی خبر هستیم می خواهیم متوجه سالم یا ناسالم بودن محصول خود شویم.

 

شناخت عطر و ادکلن فاسد شده

نخست با عطر ها و ادکلن ها شروع می کنیم. شاید باورتان نشود چنانچه تاریخ عطر‌ها و ادکلن ها بگذرد برای سلامت شما زیان آورخواهند بود.

 

ولی باید بدانید با انقضا تاریخ مصرف آنها و استفاده از این محصولات سبب زدن صدمه به پوست و سطح بدن خود خواهید شد.

 

حال چطور بفهمیم که عطر و یا ادکلن ما تاریخ مصرفش به پایان رسیده است؟

برای فهمیدن پاسخ این سوال کافیست به رنگ آن دقت کنید. رنگ عطر و ادکلنی که فاسد شده و از مدت مصرف آن گذشته، تغییر می کند و معمولا تیره است. شیوه دیگر برای شناخت این محصول که منقضی شده است بوی آن است. عطرهای فاسد بوی اولیه خود را از دست داده و با تغییر بو روبرو می شوند.

  

شناخت ریمل و خط چشم فاسد شده

محصولاتی مانند ریمل و خط چشم محصولات خیلی حساسی هستند، چرا که مرتب با چشمان شما در ارتباط هستند. بنابراین سلامت و کیفیت این محصولات بسیار مهم است.

 

ریمل و خط چشم ها معمولا با نزدیک شدن به آخر تاریخ مصرفشان دارای بوی بدی می شوند و یا کم کم خشک می‌شوند.

 

پیشنهاد می شود به شرایط نگهداری این محصولات توجه زیادی شود. چرا که این دو محصول اگر در معرض گرما و نور آفتاب همیشگی قرار بگیرند، دچار آسیب و فاسد خواهند شد.

 

شناخت رژ لب فاسد شده

تاریخ انقضا این محصول هم خیلی مهم است زیرا این محصول مرتب با لبهای مصرف کننده در ارتباط بوده و امکان وارد شدن به بدن از این روش را خواهد داشت.

 

شرایط نگهداری و کیفیت این محصول، بر طول عمر آن اثر زیادی دارد. هر چه به تاریخ انقضا رژلب نزدیک می شوید، از نرمی آن کاسته شده و دارای بوی بد خواهد شد. به همین راحتی می توانید بفهمید که محصول شما فاسد شده است.

 

به طور متوسط عمر رژلب حداکثر ۲ سال است، ولی بعضی خانم‌ها تا سالیان زیاد یک رژ را در کیفشان دارند. این مسئله باعث می شود تا این محصول کم کم دارای باکتری‌های مضر و بیماری‌زا شود و در ادامه سبب مشکلات زیادی شود.

 

از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته, سایت تاریخ انقضا لوازم آرایشی, تاریخ انقضا روی تیوپ کرم

از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته

 

شناخت پنکیک فاسد شده

پنکیک تاریخ گذشته و فاسد زیاد مشخص نیست ولی شاید بتوان تا اندازه ای حدس‌هایی درباره فاسد شدن  آن زد.

 

مثلا اگر دیدید رنگ آن تغییر کرد احتمالا تاریخ مصرف آن به پایان رسیده و قابل استفاده نیست یا اگر متوجه شدید بافت آن تغییر کرده‌ یا مواردی مانند این، این احتمال را بدهید که تاریخ مصرف آن گذشته است.

 

از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته یا نه

چنانچه بخواهید تاریخ تولید و تاریخ انقضای یک محصول مانند کرم را بفهمید به مثال زیر توجه کنید.

 

عدد ۲۰۱۲۰۲۰۲ را در نظر بگیرید. این تاریخ نشان دهنده تولید محصول است. محصول آرایشی مورد نظر در تاریخ دوم فوریه سال ۲۰۱۲ تولید شده است.

 

حال بیاید این مجموعه را در نظر داشته باشید. EXP 12/2016 این عبارت بیانگر تاریخ انقضای محصول آرایشی است. البته تاریخ انقضای ماده آرایشی که باز نشده باشد.

 

در آخر ترکیبی از یک عدد و حروف خواهید دید. به عنوان مثال ۶M را در نظر بگیرید. این ترکیب به معنی تاریخ انقضای اصلی محصول است. یعنی بعد از باز کردن درب بسته بندی محصول آرایشی خارجی تنها ۶ ماه می‌توانید از آن استفاده کنید و بعد از آن مصرف محصول به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

 

البته گفتن این نکته هم مهم است که همیشه تاریخ انقضا نشان‌دهنده سالم بودن محصولات نیست. اگر در لوازم آرایشی و یا بهداشتی خود تغییر رنگ و بو احساس کردید ولی هنوز تاریخ انقضای آن مانده باشد، از استفاده آن‌ها پرهیز کنید. علت این تغییر ساختاری و شیمیایی می‌تواند محل نامناسب نگهداری محصولات باشد. در بیشتر وقتها قرار گرفتن مواد آرایشی و بهداشتی در معرض مستقیم نور آفتاب باعث بروز این مشکلات است. به هیچ وجه از این مواد که دچار تغییر شده‌اند استفاده نکنید، زیرا بدن آن‌ها را به عنوان یک ماده فاسد می‌شناسد و مشکلات زیادی را برای پوست شما به وجود خواهد آورد.

 

سایت تاریخ انقضا لوازم آرایشی

شماره محصول بیشتر روی خود محصول و یا بسته بندی آن پیدا می شود که یک سری اعداد و حروف را در بر دارد. وب سایت های کمی وجود دارند که می توانید با استفاده از شماره محصول، تاریخ انقضای مناسب با آن ها را بررسی کنید، مثل

 

CHECK COSMETIC

CHECK FRESH

 

متاسفانه همه برندها در این سایتها پیدا نمی شوند، ولی امیدوارم در هر صورت این دو سایت برای شما موثر باشند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------