6 علت درد سینه در زنانورزش بیش از حد می تواند منجر به درد سینه شود

 

یکی از علل درد سینه عفونت است. عفونت‌‌ها بوسیله قرمزی، تورم و درد مشخص می‌شوند و ممکن است باعث شوند نوک سینه چرک، خون یا ترشحات سبز، قرمز یا قهوه‌ای ترشح کند.

بسياري از زنان تا دردی در سینه خود حس ميکنند آن را به سرطان سینه ارتباط داده و براي خود ایجاد نگرانی ميکنند با این حال اکثر موارد درد اصلاً ارتباطی با این بیماري خطرناک ندارد. بنابراین لازم است بدانید که علل دیگری سبب صدمه دیدن سینه خواهد شد.


در واقع مشکلات آناتومیکی و ساختاری در سینه ها میتواند باعث ایجاد درد شود که در بیش تر موارد این دردها زودگذر هستند. که علل مختلفی می تواند سبب آن شود.


درد سینه به دلیل داشتن کیست سینه
این کیست یک نوع کیسه پر مایع بوده که داخل سینه تشکیل می گردد. زمانیکه غده سینه بطور چشمگیر افزایش سایز ميدهد ( یکبار یا بیش تر) ایجاد درد ميکند غالبا این کیست ها خوش خیم بوده و با لمس کردن قابل تشخیص اند، ولی در بعضی موارد احتیاج به انجام ماموگرافی یا سونوگرافی میباشد .


درد سینه به دلیل ورزش بیش از اندازه
ورزش درمان همه دردهاست مگر این که آن درد را بوجود بیاورد. فشار بی اندازه به قفسه سینه از طريق حرکت شنا در کلاس امادگی جسمانی و یا ورزش با یک لباس زیر تنگ میتواند قفسه سینه شما را بطور جدّي دردناک کند. دکتر راموس ميگويد :عضلات مستقیما زیر بافت سینه قرار دارد، بدین ترتیب میتوانید اختلاف بین درد عضلانی سینه و درد سینه را متوجه شوید. بهترین علامت درد عضلانی در سینه این است که این نوع درد پس از چند روز استراحت از بین خواهد رفت.


درد سینه ناشی از لباس زیر 
طبق بررسی جدید انجام شده بر روی بیش از ۱۰۰۰۰ زن ۶۴ درصد زنان لباس زیری با سایز اشتباه می‌پوشند. و این می‌تواند موجب مشکلاتی بدتر از ظاهری نازیبا شود. در سوتین هایی با اندازه نامناسب، سوزش ناشی از پارچه، زخم و فشار ناشی از کشها همگی موارد شایعی هستند که موجب درد سینه می‌شوند. به جای اینکه ۱۲ ساعت یا بیشتر از اوقات روز را در یک کابوس غم انگیز بی پایان بمانید، ارزش آن را دارد که با پرداخت کمی پول بیشتر، چیزی که راحت و متناسب است، بپوشید.

 

درد سینه به دلیل قاعدگی و یا یائسگی
به طور کلی نوجوانان با آغاز چرخه قائدگی و یا قبل از آن دردهایی را در ناحیه سینه خود حس ميکنند . بسياري از زنان هم درد سینه را در طول بارداری و یا یائسگی خود به طور مجدد تجربه ميکنند . باید گفت هر سه فاز گفته شده با تغيير غیرمنتظره در سطح هورمونی زنانه همراه است و درد سینه میتواند بدین دلیل باشد.

 

 در زمان قاعدگی به دلیل تغییرات هورمونی اغلب زنان درد سینه را تجربه می کنند


درد سینه ناشی از عفونت
مجراهای شیری مسدود شده، موهای در حال رشد (بله موهای روی سینه کاملا طبیعی است)، غدد عرق بسته شده و بیماری باکتریایی همگی می‌توانند موجب عفونت‌های موضعی در سینه شما شوند. عفونت‌‌ها بوسیله قرمزی، تورم و درد مشخص می‌شوند و ممکن است باعث شوند نوک سینه چرک، خون یا ترشحات سبز، قرمز یا قهوه‌ای ترشح کند. همچنین ممکن است دچار تب و ناراحتی شوید. اگر فکر می‌کنید که عفونت دارید، بلافاصله باید به دکتر مراجعه کنید تا به تعیین علت و ارائه یک درمان مناسب بپردازد.


درد سینه به علت سرطان

سرطان سینه یکی از ترسهای دائمی زنان است ولی این مسئله به دلایل زیر در انتهای فهرست قرار می گیرد: این دلیل براي درد سینه به ندرت رخ ميدهد . سرطان سینه امکان دارد علائمی مانند توده ها، نشت یا تغييرات در نوک سینه را نشان دهد و اکثر علامت های آشکاری وجود ندارد. دکتر راموس ميگويد:


اکثریت قریب به اتفاق زنان مبتلا به درد، سرطان سینه ندارند ولی این به این معنی نیست که نباید نگران آن باشید. براي رفع نگرانی شما سفارش می کنیم که با پزشک خود در خصوص تمامی عوامل خطرافرین، معاینه و بررسی منظم و مهم تر از همه شناخت بدن خود، صحبت کنید . وی ميگويد :مهم ترين کارهایی که میتوانید براي سلامت سینه خود انجام دهید، پیگیری سیکل های زنانه و علایم و توجّه کردن به تغييرات در بدن است. درصورتی که هر چیز متفاوتی را مشاهده کردید صرف نظر از آن چه است، پزشک شما باید بداند و اما بهترین راه براي غلبه بر نگرانی شما پيش‌گيري از سرطان است و با این مواد غذایی میتوانید از سرطان سینه پيش‌گيري کرده و در صورت مبتلا سختی های را کاهش دهید.


گردآوری: بخش سلامت بیتوته
منابع:

asriran.com

niniban.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023