انواع،علایم و درمان گوشت اضافه در ناحیه واژنگوشت اضافه در ناحیه واژن بعد از زایمان , گوشت های اضافه در ناحیه تناسلی , درمان گوشت اضافه در ناحیه واژن

گوشت اضافه در ناحیه واژن را حتما زیر نظر پزشک درمان کنید

 

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان چیست و چرا ایجاد می شود؟ 

گوشت های اضافه در ناحیه تناسلی میتوانند با دلایل مختلفی شکل بگیرند و براساس ویژگی هایی که هر کدام از آنها دارا هستند میتوانند نام های متفاوتی داشته باشند.

انواع گوشت اضافه ناحیه تناسلی

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان به دلایل مختلفی ایجاد می شود و براساس ویژگی‌های ظاهری ممکن است نام‌های مختلفی داشته باشد. در این مطلب ما شما را با انواع ، دلایل و علایم گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان آشنا می کنیم.

 

• گوشت اضافه از نوع اسکین تگ

اسکین تگ یکی از انواع ضایعه های پوستی خوش خیم است که اکثرا با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشود ، اما اسکین تگ و زگیل تناسلی دو ضایعه کاملا متفاوت از یکدیگر هستند و هر کدام راه درمان خاص خود را دارند.

فرق بین اسکین تگ و زگیل تناسلی را معمولا با آزمایش هایی که انجام میشوند معلوم خواهد شد.

 

اسکین تگ معمولا در مناطقی از بدن که چین خورده هستند ظاهر میشوند که معمولا 25% بزرگسالان به این عارضه مبتلا میشوند.

اسکین تگ معمولا به رنگ های مانند قهوه ای و یا بژ ظاهر میشود که با یک باریکه پوستی به بدن متصل هستند.

 

اسکین تگ همچنین میتواند در جاهای مختلفی از بدن مانند ناحیه تناسلی،زیربغل،گردن و همچنین پلک نیز ظاهر شود که تمام این  ضایعه ها خوش خیم هستند اما به دلیل شکل نامناسبی که به بدن میدهند ممکن است اقدام به از بین بردن آن نیز بکنند.

 

علائم اسکین تگ چیست؟

 

علت گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان ,  گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان, گوشت اضافه واژن

اسکین تگ یکی از انواع گوشت های اضافی در واژن است

 

اسکین تگ در ناحیه تناسلی ایجاد درد نمیکند مگر اینکه آن را دستکاری کنید،اگر سعی کنید آن را از بین ببرید ممکن است با درد و خون ریزی همراه باشد پس به هیچ عنوان دست به این کار نزنید.

برخلاف زگیل تناسلی که بر روی سطح پوست پخش است این ضایعه پوستی به صورت نقطه ای است و به همراه یک قطعه از پوست به بدن متصل است.

همچنین اسکین تگ ممکن است به صورت گروهی بر روی پوست شما ظاهر شود  و ممکن است به دلیل تشابه رنگی آن با پوست دیده نشود.

 

عوامل ایجاد این ضایعه چیست؟

علت ظاهر شدن این ضایعه در ناحیه تناسلی هنوز به طور کامل مشخص نیست اما به طور کل این ضایعه میتواند به دلیل تحریک توسط لباس یا ساییدگی آن با سایر مناطق بدن باشد.

از آنجا که ناحیه تناسلی شما در جایی از بدن شما قرار دارد که چندین پوست در تماس با یکدیگر هستند بروز این ضایعه جای تعجب ندارد.

 

اسکین تگ از طریق رابطه جنسی منتقل نمیشود و به طور کل بی خطر هستند.

این ضایعه میتواند به دلیل بیماری های متابولیک مانند دیابت نیز صورت بگیرد.

ایجاد شدن این ضایعه در ناحیه تناسلی افرادی که به چاقی مبتلا هستند ممکن است بیشتر رخ دهد همچنین کسانی که در خانواده خود سابقه ابتلا به این بیماری را دارند.

 

راه های درمان اسکین تگ

این بیماری درمانی که در خانه قابل انجام باشد ندارد و توصیه میکنیم به هیچ عنوان اقدام به از بین بردن اسکین تگ بدون دستورات دکتر نکنید.

به طور کل اسکین تگ چند روش دارد، یکی از این روش ها جراحی است که این ضایعه را با استفاده از ابزار جراحی از روی پوست شما برداشته میشود.

 

گوشت اضافه در دستگاه تناسلی زنان,گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان چیست, گوشت اضافه در ناحیه واژن

راه درمان اسکین تگ برداشتن گوشت اضافی از روی پوست توسط پزشک است

 

روش دیگر که Cryosurgery نام دارد، این روش با استفاده از نیتروژن مایع است که با استفاده از آن ضایعه گوشتی را برمیدارند.

 

روش دیگر Cautry نام دارد که با سوزاندن این ضایعه آن را از بین میبرند. (کاربر گرامی تمام این عمل ها باید زیرنظر دکتر و جراح انجام گرفته به هیچ عنوان اقدام به برداشتن هرگونه ضایعه گوشتی نکنید زیرا در این صورت  به پوست خود ضررهای بسیاری می رسانید.)

 

• گوشت اضافه از نوع کلوئید

 

درمان گوشت اضافه در ناحیه واژن , درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان , علت گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان

کلوئید می تواند از ساییده شدن پوست به جاهای مختلف بدن شکل بگیرد

 

یکی دیگر از ضایعه های گوشتی شایع در ناحیه تناسلی بانوان کلوئید است که یک ضایعه پوستی ناشی از جای زخم است.

بدن ما برای ترمیم آسیب هایی که به پوست وارد میشود بر روی جای زخم بافتی به نام فیبروز یا همان بافت زخم ایجاد میکند که در برخی موارد میتواند به کلوئید منجر شود.

زمانی که پوست شما آسیب میبیند بافتی به نام بافت زخم (Scar) در ناحیه آسیب دیدگی ایجاد میشود تا از ورود آلودگی ها به درون بدن جلوگیری کند.

اما گاهی اوقات این بافت بیش ازحد  رشد میکند و باعث بوجود آمدن ضایعه گوشتی کلوئید میشود.

 

همچنین این ضایعه گوشتی مانند اسکین تگ میتواند از ساییده شدن پوست به جاهای مختلف بدن و ناحیه هایی از بدن که دارای چین و چروک است ایجاد شوند.

این ضایعه میتواند از بافت اصلی زخم یا Scar بزرگتر باشد که در نواحی تناسلی،شانه،گوش و همچنین قفسه سینه و گونه دیده میشود.

 

علائم کلوئید در ناحیه تناسلی بانوان

این ضایعه به صورت گوشتی به رنگ قرمز یا صورتی ظاهر میشود و میتواند طی چند ماه بزرگتر شود و میتواند ایجاد خارش نیز بکند،همچنین ناحیه ای از بدن که این ضایعه بر روی آن ظاهر شده متورم خواهد شد.

 

عوامل ایجاد کلوئید در ناحیه تناسلی

این ضایعه از دلایل مختلفی میتواند ظاهر شود که میتوان به مواردی مانند پیرسینگ،جای سوختگی،زخم ناشی از بیماری های مانند آبله مرغان،بخیه و جای جراحی اشاره کرد.

 

روش های درمان کلوئید

روش های زیادی برای درمان کلوئید وجود دارد با این حال به هیچ عنوان بدون مشورت با دکتر اقدام به کاری نکنید.

1- استفاده از ژل های سیلیکونی و همچنین فشار درمانی از روش هایی هستند که بیمارمیتواند در خانه انجام بدهد. (با مشورت دکتر)

 

2- تزریق مکرر آمپول های کورتونی توسط پزشک متخصص پوست.این تزریقات با فواصل مشخصی انجام میشوند و باید زیر نظر دکتر متخصص انجام شوند. تزریق داروهایی مانند Bleomycin یا FU5 هم در درمان کلوئید موثر هستند که تاکید میکنیم باید زیر نظر پزشک متخصص پوست انجام شود.

 

3- یکی دیگر از راه های کاهش قرمزی کلوئید لیزر PDL میباشد.لیزر IPL نیز در برخی موارد نیز موفقیت آمیز بوده.اما برای این که این لیزرها موثر واقع شوند باید چند جلسه به پزشک مراجعه کرد.

 

درمان گوشت اضافه در ناحیه واژن , درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان , علت گوشت اضافه در ناحیه تناسلی زنان

اگر روش های درمان کلوئید مؤثر نبود برای درمان آن عمل جراحی انجام میشود

 

4- سرمادرمانی که یکی دیگر از روش های از بین بردن کلوئید است با تزریق درون ضایعه صورت میگیرد که باید چند جلسه به پزشک مراجعه کرد.

 

5- اگر هیچ یک از روش های ذکر برای از بین بردن ضایعه کارساز نبود با عمل جراحی میتواند این ضایعه را برداشت که باید قبل و بعد از عمل با تابش اشعه عود آن را به حداقل رساند.

 

نکات مهم در پیشگیری از ایجاد کلوئید

1- از جراحی های غیر ضروری در ناحیه سینه،شانه و آویزه گوش،چانه و پشت پرهیز کنید.

 

2- بعد از هر آسیبی که به پوست شما وارد میشود حداقل تا یک سال از آن مراقبت کنید و در صورت مشاهده هر گونه علائم به پزشک مراجعه کنید.

 

3- درصورتی که در خانواده شما این بیماری شایع است از سوراخ کردن گوش یا سایر اعضای بدن و همچنین تتو یا خالکوبی پرهیز کنید.

 

اما سخن پایانی

درمان همه ضایعات پوستی در ناحیه تناسلی زنان ممکن است موثر باشد اما با این حال حتی با درمان قطعیتی وجود ندارد که این بیماری ها دوباره به سراغ شما نیایند و در رابطه با زگیل های تناسلی نیز باید اشاره کرد که HPV قابل درمان نیست و ممکن است در آینده دوباره به سراغ شما بیایند.

 

هیچ یک از گوشت های اضافه در ناحیه تناسلی شما سرطانی نیستند و معمولا خطر جدی ندارند با این حال پیشنهاد میکنیم در صورت مشاهده تغییر ناگهانی در سطح پوست خود بهتر است با یک دکتر مشورت نمایید.همچنین برای پیشگیری از مبتلا شدن به زگیل های تناسلی استفاده از کاندوم و رعایت موارد بهداشتی میتواند کمک شایعی به شما بکند.

 

گردآوری : بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------