10 کاری اشتباهی که در رابطه با سلامتی انجام می دهیم !اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

اشتباهات رایج سلامتی

اگر بینی شما خونریزی دارد ، سر خود را به عقب برگردانید ، سم را از یک مارگزیده با مکیدن خارج کنید ، دندان های خود را درست بعد از غذا مسواک بزنید. چیزهایی وجود دارد که هرگز آنها را زیر سؤال نمی بریم ، زیرا به ما گفته شده است که تمام زندگی خود را انجام دهیم. اما معلوم می شود که برخی از آنها چیزی نیستند به جز داستان مادربزگهای ما.

 

شما ممکن است بعد از خواندن این مقاله ، تمام آئین های خود را زیر سوال ببرید ، فکر می کنید که ابتدایی ترین کارها را اشتباه کرده اید ، اما در اینجا فکر می کنیم که بهتر است دیر متوجه شویم تا اینکه هرگز متوجه نشویم.

 

1. غذای بچه ها را فوت نکنید:

 

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

مضرات فوت کردن غذای بچه ها

 

چرا این بد است: در حالی که به غذای کودک فوت می کنیم (و همچنین به اشتراک گذاشتن غذا ، نوشیدنی ، مسواک و غیره) ، والدین و افراد دیگر باکتری هایی را انتقال می دهند که می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود ، حتی اگر کودک هنوز دندان نداشته باشد ، زیرا وقتی تازه شروع به رشد می کنند آسیب پذیر ترین آنها هستند.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: غذا ، نوشیدنی یا وسایل دیگری را با کودک خود به اشتراک نگذارید و به غذای آنها فوت نکنید. بهتر است فقط مدتی صبر کنید تا بگذارید خنک شود.

 

2. هنگامی که خونریزی بینی دارید ، سر خود را به عقب نبرید:

  

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

اقدامات لازم هنگام خونریزی بینی

  

چرا این بد است: با بردن سر خود به عقب ، خوب به پشت گلو می رود و می تواند باعث ایجاد خفگی شود.

 

در عوض چه کاری انجام دهید: سوراخ های بینی خود را با انگشتان فشار دهید. بنشینید و سر خود را مستقیم و چانه خود را به موازات شانه نگه دارید.

 

3. شخصی که غش کرده است را بلند نکنید:

 

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

اقدامات لازم هنگام غش کردن

 

چرا این بد است: دلیل غش کردن افراد ضعف به دلیل کاهش  ناگهانی فشار خون است، که باعث می شود مغز خون دریافت نکند. اگر شخصی را بلند کنید ، از ورود خون به مغز جلوگیری می کنید.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: در این حالت مهم است که سر فرد پایین تر از سینه آنها بماند. کاری کنید که شخص دراز بکشد. فرد باید چند دقیقه در این موقعیت بماند و اطمینان حاصل کنید که قبل از بلند شدن ، حالشان خوب است.

 

4- مکیدن سم از یک مارگزیده 

  

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

مارگزیدگی

 

چرا این بد است: امروزه یک ضد سم موثر وجود دارد و بسیار نادر است که یک شخصی با مار گزیدگی کشته شود - این تنها در 0.05 از موارد اتفاق می افتد. محققان می گویند ، بیرون آمدن سم به قربانیان كمك نمی كند ، بنابراین واقعاً دلیلی برای انجام آن وجود ندارد.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: در این حالت ، شخص باید دراز بکشد تا محل نیش زیر سطح قلب باشد تا از انتشار سم جلوگیری کند. با اورژانس تماس بگیرید ، یا قربانی را به نزدیکترین مرکز پزشکی منتقل کنید.

 

5- بلافاصله بعد از غذا دندان های خود را مسواک نزنید:

  

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

زمان مناسب مسواک زدن

 

چرا که آن را بد: این کار باعث از بین رفتن مینای دندان،( لایه محافظ دندان )است.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: صبح ، قبل از صبحانه مسواک بزنید. در صورت تمایل به انجام این کار پس از غذا ، ابتدا دهان خود را با آب بشویید و سپس صبر کنید تا حدود 40 دقیقه بعد از غذا مسواک بزنید.

 

6. اگر فردی صاف ایستاده یا نشسته و دچار خفگی شد به پشت او نزنید:

  

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

هنگام پریدن غذا به گلو چکاری انجام دهیم

  

چرا این بد است: اگر شخصی در حالت ایستاده قرار دارد ، ممکن است شی بیشتر به پایین برود.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید:  فرد را به سمت جلو خم کنید و فرد سرفه کند ، این ممکن است کافی باشد. اگر کار نمی کند ، چندین ضربه از پشت بین تیغه های شانه  بزنید ، اما قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که فرد خم شده است.

 

7. یخ را مستقیماً روی کبودی قرار ندهید:

 

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

استفاده از یخ هنگام ضربه دیدگی

 

چرا این بد است: از آنجا که پوست بسیار ظریف است ، اگر این کار را انجام دهید باعث کاهش جریان خون می شود و بهبودی را کند می کند. علاوه بر این ، ممکن است باعث سرمازدگی شود.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: یخ را در یک حوله یا هر پارچه دیگر بپیچید. ناحیه آسیب دیده را درست بعد از آسیب سرد کنید ، اما یخ را بیش از 10 دقیقه نگه ندارید.

 

8- کره یا یخ را روی سوختگی قرار ندهید:

 

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

اقدام مناسب هنگام سوختگی

 

چرا این بد است: این حرف های افراد قدیمی در مورد درمان سوختگی به شما کمک نمی کند. سوختگی عمیق به پوست شما می رود و برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید آن را خنک کنید.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: سوختگی را زیر آب سرد جاری قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آن را به اندازه کافی نگه دارید: توصیه می شود حدود 20 دقیقه آن را نگه دارید.

 

9. سرمازدگی را مالش ندهید:

  

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

سرمازدگی

 

چرا این بد است: آن را مالش یا ماساژ ندهید و از حرارت مستقیم برای جبران سرمای آن استفاده نکنید ، زیرا این امر می تواند باعث سوختگی شود.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: از سرما خارج شوید و با قرار دادن آنها در آب گرم (نه داغ!) یا نوشیدن مایعات گرم ، مناطق آسیب دیده را با دقت خنثی کنید. اجازه ندهید که مناطق آسیب دیده مجدداً منجمد شوند و در صورت بازگشت به سرما ، حتماً از آنها محافظت کنید. اگر سرمازدگی قوی است ، از پزشک کمک بگیرید.

 

10. هرگز بطری پلاستیکی خود را دوباره پر نکنید:

 

 

اشتباهات رایج پزشکی،مضرات بطری پلاستیکی

مضرات بطری یکبارمصرف

 

چرا این بد است: یک ماده شیمیایی خطرناک در پلاستیک به نام BPA وجود دارد که به داخل آب می رود و باکتری های خطرناک را در ترک های بطری رشد می دهد. این باکتری ها در باروری تأثیر می گذارند و می توانند باعث سرطان شوند.

 

کارهایی که باید بجای آن انجام دهید: بطری های پلاستیکی را بلافاصله پس از اولین استفاده از آن ها بازیافت کنید و یک بطری آب قابل استفاده مجدد خریداری کنید و در عوض از آن استفاده کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023