نکاتی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستانویروس کرونا و تابستان, ویروس کرونا

استفاده از ماسک در تابستان

COVID-19 حتی در گرمای تابستان نیز گسترش می یابد ، بنابراین استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ضرورت استفاده از ماسک در اماکن عمومی به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در حالی تاکید می‌شود که این روزها افزایش دما، استفاده از ماسک را برای بسیاری از مردم دشوار کرده است. 

 

اگر چه ماسک زدن در فصل تابستان به دلیل گرما می‌تواند آزاردهنده باشد اما به گفته متخصصان سلامت در شرایط فعلی و از آنجا که فعالیت کروناویروس برخلاف ویروس آنفلوآنزا با گرم شدن هوا متوقف نشده است، همچنان باید از ماسک استفاده کنیم چراکه فواید آن، اولویت بیشتری دارد و از این طریق می‌توان به میزان قابل ملاحظه‌ای از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کرد.

 

شواهد نشان داده اند که اگر همه مردم از ماسک استفاده کنند ، می توانند انتقال ویروس کرونا را کاهش دهند. گرمای تابستان باعث می شود شما هنگام استفاده از ماسک احساس خفگی کنید ، اما اگر در نزدیکی افراد دیگر و یا در فضاهای بسته هستید ، باید آن را بپوشید. حتی اگر این کار سخت و ناراحت کننده است ، واقعاً مزایای استفاده از ماسک بسیار زیاد است.

 

ویروس کرونا و تابستان, ویروس کرونا

ماسک مناسب فصل تابستان

 

مردمی که هنگام گرما با پوشیدن ماسک خفگی می کنند ممکن است سعی کنند با تغییر سبک ، احساس بهتری کنند اما پوشاندن دهان و بینی شما مهم است. 

در این دوران ، ماسک های جراحی برای افرادی که هنگام پوشیدن صورت پارچه ای احساس ناراحتی می کنند ،مناسب است. 

 

عرق مشکل دیگر استفاده از ماسک است. اگر ماسک شما با عرق مرطوب شود ، توانایی خود در پیشگیری از ویروس کرونا را کاهش می دهد. اگر به هر دلیلی مرطوب شود ، باید ماسک را تغییر دهید. حداقل یک ماسک دیگر در کنار خود داشته باشید تا در صورت لزوم تعویض کنید.

 

افرادی که احساس تنگی نفس می کنند باید استراحت کوتاهی کنند. اگر می توانید کمی استراحت کنید ، از مردم فاصله بگیرید و ماسک را کمی بلند کنید و خودتان را خنک کنید.

 

مطمئن باشید که هیدراته بمانید. سرگیجه یا تپش قلب می تواند نشانه ای از گرمازدگی باشد. در این حالت ، از گرما خارج شوید ، ماسک خود را برداشته و به دنبال مراقبت پزشکی باشید.

 

اگر در بیرون از خانه هستید و می توانید فاصله اجتماعی را رعایت کنید و بتوانید از دیگران فاصله داشته باشید، می توانید ماسک خود را بردارید. 

همین کار را برای ورزش در فضای باز مثل دویدن یا دوچرخه سواری انجام می دهد. تا زمانی که حداقل 6 فوت از دیگران فاصله داشته باشید ، دیگر نیازی به پوشیدن ماسک نخواهید داشت.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------