کارهایی که ممکن است شما را راهي بيمارستان کندپیشگیری از بیماریها,عطسه

کارهایی که ممکن است شما را راهي بيمارستان کند
چند روزي بود که ستون مهره هايش درد مي کرد، هرچه بررسي کرد، نتوانست علت آن را بيابد، مجبور شد با متخصص ارتوپد مشورت کند. آزمايش ها، عکس و ... مشکلي را نشان نمي داد، در نهايت متوجه شدعطسه هاي ناگهاني وي باعث ايجاد اين مشکل شده است.

در مطلبي خوانده بود که زني در انگلستان نيز پس از يک عطسه ناگهاني تقريبا به مدت ۲سال زمين گير شده است.محققان مي گويند عطسه ناگهاني فشار ۳۸درصدي روي ستون مهره ها ايجاد مي کند در حالي که نشستن طولاني مدت فشار روي ستون مهره ها را ۲ تا ۳برابر افزايش مي دهد.


چند کار ممکن است شما را راهي بيمارستان کند که عبارت است از :
پوشيدن شلوارهاي تنگ؛
استفاده از شلوارهاي بيش از حد تنگ روي اعصاب قسمت هاي بالاي ران فشار وارد و جريان خون به پاها را قطع مي کند و به اختلالي به نام «مرالجيا پارستيتکا» «Meralgia Paresthetica» منجر مي شود و علايم آن بي حسي در پاها و کف پاها و احساس سوزش در قسمت خارجي ران است. متخصصان پوشيدن شلوارهاي گشاد به ويژه در قسمت هاي ران پا را توصيه مي کنند.

 

افراط در مصرف آب
اگرچه آب مايه حيات است و ۶۶ درصد بدن هر انسان از آب تشکيل شده، مصرف آب زياد، باعث رقيق شدن سديم، آهن و مواد کاني و مغذي خون مي شود. رقيق شدن بيش از حد آن ها يک حالت سمي به نام «هيپوناترمي» ايجاد مي کند که عوارض آن سردرد، استفراغ، سرگيجه و حتي مرگ است.اگرچه اين حالت ها نادر است اما در ورزشکاران که آب زياد مصرف مي کنند ديده مي شود.


بيش از حد پر کردن کيف پول
متخصصان پر کردن کيف با پول و کاغذ را که در جيب پشت نيز قرار مي گيرد، منع مي کنند. نشستن مداوم روي کيف به ستون فقرات و عصب سياتيک فشار مي آورد و باعث مشکلاتي چون سياتيک و ديسک فتقي مي شود. علاوه بر قرار ندادن کيف در جيب پشت شلوار يا کم کردن محتويات آن، ورزش هاي قسمت پايين کمر نيز مفيد واقع خواهد شد.


استفاده از دمپايي هاي لاانگشتي
دمپايي هاي لاانگشتي، استاندارد نيست و براي کنترل آنها هنگام راه رفتن به وارد آوردن فشار روي شست پا نياز است که اين امر مي تواند به درد تاندون ها در کف پا منجر شود. با پوشيدن اين دمپايي ها راه رفتن نيز تغيير پيدا مي کند به طوري که مشکل زانو و لگن براي فرد پيش مي آيد.


ورزش هاي شديد
چند سال پيش تعدادي از فوتباليست ها در ايوداي آمريکا بر اثر افراط در ورزش بستري شدند.اغلب آن ها دچار «رابدوميوليز» شدند، زيرا با انجام ورزش هاي سنگين، بافت ها مي شکند و پروتئين به جريان خون نشت پيدا مي کند و کليه ها دچار مشکل مي شود. پس هنگام ورزش اگر احساس کرديد که عضله ها در حالت انفجار قرار دارند، از ورزش کردن دست برداريد.


عطسه هاي نادرست
مردي ۳۸ ساله که هنگام عطسه کردن دهان و بيني خود را گرفت دچار آسيب ديدگي در ناحيه حنجره شد اين کار وي به قدري به گلوي او فشار وارد کرد که باعث سوراخ شدن تار صوتي او شد. براي پيش گيري از چنين عوارضي هنگام عطسه کردن حداقل دهان يا بيني را باز نگه داريد.
منبع:روزنامه خراسان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023