محمود پاک نیت: سینمای ایران پول‌پرست شده استاخبار,اخبارفرهنگی وهنری, محمود پاک نیت

بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: با کارگردانی که احساس می کند همه چیز بلد است در حالی که هیچ نمی داند و حاضر نیست برای کار خرج کند کار کرده ام و واقعا اعصابم بهم ریخت.

 محمود پاک نیت بازیگر تئاتر،سینما و تلویزیون در گفت و گو با میزان، درباره فعالیت های خود در عرصه هنر گفت: بازی در سریال "شبکه" به کارگردانی احمد معظمی و ابوالفضل صفری را به پایان رساندم اما فیلمبرداری اثر ادامه دارد.

وی افزود: "باغ بی روزنه" نام  فصل اول سریال "شبکه" است، دانیال حکیمی بازیگر نقش اصلی این اثر است که  نقش کارشناس امنیتی را ایفا می کند. "شبکه" بر اساس اتفاقات برگرفته از پرونده های واقعی با محوریت امنیت نرم و آسیب های اجتماعی در ۱۵ قسمت آماده پخش خواهد شد.

این بازیگر به ناراحتی که در طول دوران بازیگری برایش اتفاق افتاد اشاره و اظهار کرد: با کارگردانی که احساس می کند همه چیز بلد است در حالی که هیچ نمی داند و حاضر نیست برای کار خرج کند کار کرده ام و واقعا اعصابم بهم ریخت.

پاک نیت درباره تهیه کنندگان و نقششان در تولید یک اثر توضیح داد: در حال حاضر تهیه کنندگان متوجه شدند که برای بهتر شدن هر کاری باید هزینه کرد و کارگردانی انتخاب کرد که کار را بلد باشد و خیالش راحت باشد که اثر خوب از آب در می آید و مخاطب از آن استقبال می کند.

وی با اشاره به پس گرفتن نقش پیشنهاد شده به بازیگران توسط تهیه کننده یا کارگردان افزود: کارگردان و تهیه کنند'گانی وجود دارند که نقش را از بازیگر بعد از دادن به او می گیرند. وقتی اولین سکانس با حضور بازیگر ضبط می شود برای تهیه کننده هزینه دارد مگر این که بازیگر بگوید من جلوی دوربین نمی آیم یا تهیه کننده احساس کند استفاده از این بازیگر به زیانش است، این گونه می شود که بازیگر دیگری انتخاب می کند که این مسئله کم دیده می شود. وقتی یک بازیگر در یک سکانس بازی کرد نمی تواند بگوید نمی آیم حتی اگر نتواند تعامل با عوامل داشته باشد.

بازیگر "یوسف پیامبر" به دستمزدهای بالا در بین بازیگران اشاره و بیان کرد: بازیگرانی که می گویند ستاره سینما هستیم یا ستاره یک اثر هستیم آن قدر از نظر مالی برای تهیه کننده سودآوری دارند که هزینه سنگین خرج کنند.متاسفانه تهیه کنندگان به دنبال مسائل مالی و بازگشت سرمایه خود هستند بنابراین کسانی را انتخاب و برایشان پول خرج می کنند که بازده داشته باشند و اصلا به هنر توجهی ندارند.

پاک نیت کاسبان شهرت و اهمیت دهندگان به کیفیت را در مقابل هم خواند و افزود: برخی به دنبال شهرت و برخی به دنبال فرهنگ سازی در جامعه و کیفیت کار هستند. کسی که به دنبال کیفیت اثر است به دنبال شهرت و پول نیست، کسانی نیز در این میان تنها هدفشان شهرت است و از نظر هنری قصد و تصمیمی برای افزایش در هنر خود ندارند و چیزی از نظر زیبایی به مردم نشان نمی دهند.

وی خاطرنشان کرد: بی کیفیتی و پول پرستی این روزها شدیدتر شده است. نمی دانم تا چه زمانی این وضعیت ادامه خواهد داشت و چه اتفاق خواهد افتاد به ویژه که قابل پیش بینی هم نیست، مگر این که کسانی مثل تهیه کننده و کارگردان در راس امور تولید، به کیفیت کار خود اهمیت دهند، در این صورت بازار پول پرستی و شهرت جمع خواهد شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی