پزشک سابق کاخ سفید: زوال عقل بایدن بدتر می‌شود زوال عقلی جو بایدن,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
پزشک سابق کاخ سفید به یک رسانه آمریکایی گفت، زوال عقلی جو بایدن سریعا رو به وخامت پیش می‌رود و او از پس انجام وظایف ریاست‌جمهوری برنمی‌آید. 

 به گزارش ایسنا، «رونی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید طی مصاحبه‌ای با فاکس نیوز با اشاره به وضعیت جسمی و روحی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا بیان کرد: من از سه رئیس‌جمهور مراقبت کرده‌ام؛ بنابراین می‌دانم برای این مقام چه فاکتورهایی نیاز است. این کاری طاقت‌فرسا هم به لحاظ ذهنی و هم به لحاظ فیزیکی است. این مرد (جو بایدن) نمی‌تواند کارهایش را انجام دهد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: او هر روز به ما ثابت می‌کند که قادر به انجام کارهایش نیست و این مسئله بدتر هم می‌شود. غیر قابل باور است که او در زمان ریاستش چقدر تحلیل رفته است.

 

پزشک سابق کاخ سفید با اشاره به بحران‌های متعدد ایالات متحده از جمله بحران مرز جنوبی آمریکا، تنش‌های بین‌المللی و مسائل اقتصادی افزود: ما نمی‌توانیم این مرد را برای ادامه دوره ریاست‌جمهوری و یا حتی برای چهار سال بعدی در مقام ریاست نگه‌ داریم. او تاکنون ما را در خطر بزرگی قرار داده است.

 

رونی جکسون در پیرو هشدارهایش گفت: به جنگ‌هایی که ما در آن‌ها غرق شده‌ایم، نگاه کنید. دشمنان ما دیگر از ما نمی‌ترسند، اما اگر اکنون دونالد ترامپ (رئیس‌جمهوری سابق آمریکا) رئیس‌جمهور بود، این موارد رخ نمی‌داد. آن‌ها اکنون هیچ احترامی برای ما دیگر قائل نیستند و رقبای ما دیگر به ما اعتماد ندارند، زیرا رهبری که ما به او نیاز داریم در کاخ سفید نیست.

 

او در پایان مجددا تاکید کرد: رئیس‌جمهور بایدن به لحاظ جسمی و عقلی دیگر مناسب ریاست نیست و یک شخص نزدیک به ایشان باید داوطلب شود و این موضوع را به او بگوید و رئیس‌جمهور را نسبت به چنین چیزی مطلع کند.

 

جو بایدن در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۹ آبان) ۸۱ ساله شد. او عنوان «پیرترین رئیس‌جمهوری آمریکا» را به خود اختصاص داده است. هنگامی که او رئیس‌جمهور شد، ۷۸ساله بود و اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پیروز شود، پایان دوره‌اش ۸۶ ساله خواهد شد. وی پیشتر اذعان کرده بود که متوجه سن بالای خود است اما قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را دارد زیرا «دونالد ترامپ می‌خواهد دموکراسی آمریکا را نابود کند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------