باتری كاغذخور، محصول جدید سونی! 

 

باتری كاغذخور، محصول جدید سونی!

 

شركت سونی در ادامه راه خود برای تولید لوازم با فناوری زیستی، دست به ساخت نوعی باتری زده است كه با تغذیه از كاغذ باطله، آن را به انرژی تبدیل می كند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این پیش ساخت كه در نمایشگاه تولیدات هماهنگ با طبیعت (Eco Products) ۲۰۱۱ در توكیو به نمایش درآمده، از آنزیمها برای تجزیه كاغذ باطله به سوخت قابل مصرف استفاده می كند.

شركت سونی در سال ۲۰۰۷ به رونمایی از یك ضبط واكمن پرداخت كه از باتری زیستی استفاده می كرد. این باتری آلی از طریق هضم غذا، برق تولید می كرد.

نمونه جدید این شركت از قابلیت تولید انرژی لازم برای روشن كردن یك پنكه كوچك برخوردار است.

فرایند این باتری با باتری های معمولی متفاوت بوده و بیشتر شبیه یك سیستم گوارشی عمل می كند.

آنزیم گوارشی سلولاز به تجزیه سلولز درون كاغذ به گلوكوز پرداخته كه باتری های زیستی سونی از آن به عنوان سوخت استفاده می كنند.

باتری های زیستی این شركت اكنون بسیار پیشرفته هستند، بطوری كه برای مثال یكی از آنها را می توان درون كارتهای تبریك و در كنار یك باتری هاضم كاغذ قرار دارد.

این باتری از آب میوه به عنوان سوخت استفاده كرده و می تواند انرژی لازم را برای پخش یك موسیقی در یك خودرو تامین كند. این در حالیست كه در حال حاضر نمونه جدی باتری این شركت قادر به تولید میزان كمی از انرژی است..... /  خبرگزارى ايسنا

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022