چگونه از باتری گوشی هوشمند خود مراقبت کنیم؟اطلاعات شما در مورد انواع باتری موبایل اعم از باتری ایفون، باتری سامسونگ و باتری شیائومی چقدر است؟ اگر می‌خواهید در مورد باتری سامسونگ ایفون شیائومی بیشتر بدانید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. همان‌طور که می‌دانید، عمر یک تلفن همراه تقریباً به‌اندازه عمر باتری آن مفید است و داشتن یک گوشی بدون باتری شارژ شده هیچ کاربردی ندارد و نمی‌توان از آن به‌عنوان تلفن همراه یادکرد.

 

باتری سامسونگ آیفون شیائومی به‌اندازه قاب‌های محکم و زیبایی که برای محافظت از آنها تهیه می‌شود مهم است؛ زیرا درحالی‌که بیشتر ما از گوشی‌های خود با قاب‌های محکم محافظت می‌کنیم، به نظر نمی‌رسد که تلاش زیادی برای محافظت از عمر باتری گوشی خود انجام می‌دهیم. اما باتری گوشی‌های هوشمند باتوجه‌به شدت استفاده و عادات استفاده، جای تعجب نیست که زودتر از زمان برنامه‌ریزی‌شده فرسوده شوند.

 

با این‌ حال، زمان تنها عامل در این معادله نیست. روشی که از آن استفاده می‌کنیم و انتخاب‌هایی که داریم بیشترین اهمیت را دارد. در اینجا راهنمای ما برای حفظ سلامت باتری گوشی هوشمند و مراقبت از آن است.

 

مراقبت از باتری گوشی هوشمند, نحوه ی مراقبت از باتری گوشی هوشمند,انواع باتری موبایل

نکاتی برای مراقبت از باتری گوشی های هوشمد

 

امروزه اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق تلفن‌های همراه (و تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها) از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنند. لیتیوم یون مزایای زیادی دارد (چگالی انرژی بالاتر آن به معنای باتری‌های کوچک‌تر است که به نوبه خود به معنای گوشی‌های سبک‌تر و شیک‌تر است) اما این باتری‌ها همچنان با استفاده، ناگزیر از بین می‌روند.

 

هرکسی که سال‌ها از گوش‌ی‌های سامسونگ، آیفون، شیائومی و ... استفاده کرده باشد احتمالاً متوجه شده است که عمر باتری سامسونگ آیفون شیائومی و سایر گوشی‌ها باگذشت زمان کوتاه‌تر می‌شود و شاید فقط نیم روز حتی پس از شارژ کامل دوام بیاورند. این به این دلیل است که هر بار باتری لیتیوم یونی گوشی شما شارژ و تخلیه انرژی می‌کند و میزان شارژی که می‌تواند نگه دارد را از دست می‌دهد.

 

بهترین راه های مراقبت از باتری گوشی هوشمند

گوشی هوشمند شما یک معجزه کوچک است اما اگر باتری آن تمام شود، هیچ یک از ابرقدرت‌های آن کاربردی ندارد. با کمیاب‌تر شدن باتری‌های قابل جابه‌جایی، باید به‌خوبی از باتری‌هایی که دارید مراقبت کنید. خوشبختانه، اگر از چند قانون ساده پیروی کنید، کار سختی نیست که لیتیوم یونی که به دستگاه همه‌چیزتمام شما انرژی می‌دهد را راضی نگه دارد. متأسفانه ظرفیت و عمر باتری گوشی به‌ناچار با افزایش سن و کارکرد آن کاهش می‌یابد.

 

بااین‌حال، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش عمر باتری و گوشی هوشمند خود انجام دهید. در این مقاله چند نکته علمی اثبات شده برای به حداکثر رساندن عمر باتری سامسونگ آیفون شیائومی آورده شده است که با اجرای آنها می‌توانید عمر مفید باتری موبایل هوشمندتان را افزایش دهید.

 

بدیهی است که اولین قانون برای افزایش عمر باتری گوشی شما این است که تمام عمر باتری خود را با بازی Candy Crush و راه‌رفتن با Wi-Fi و GPS فعال در زمانی که از هیچ‌کدام از آنها استفاده نمی‌کنید، به کار نبرید. اما جدای از آن، برخی قوانین اساسی برای مراقبت و شارژ وجود دارد که ساده‌ترین پایه برای یک باتری سالم هستند.

 

به چرخه شارژ خود توجه کنید

شارژ از صفر تا 100 درصد یک شارژ کامل است، درحالی‌که صفر تا 50 درصد یا هر رقم واسطه‌ای، یک شارژ نیم یا جزئی است. این کار را دو بار انجام دهید و یک چرخه شارژ کامل داشته باشید. نکته مهم در اینجا این است که هر چرخه شارژ بر سلامت باتری شما تأثیر می‌گذارد، بنابراین عادت‌های چرخه خود را بادقت انتخاب کنید.

 

سازندگان باتری ادعا می‌کنند که سلامت یک باتری استاندارد تا زمانی که 400 چرخه شارژ کامل شود، 20 درصد کاهش می‌یابد. بااین‌حال، باتوجه‌به استفاده از تلفن هوشمند شما و پلاگین‌های ثابت، این رقم می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد. اساساً، هرچه کمتر باتری را تخلیه و شارژ کنید، باتری بیشتر دوام می‌آورد.

 

هرگز اجازه ندهید باتری بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد شود

مطمئنم که می‌دانید چرا گرمای بیش از حد برای گوشی هوشمند شما مضر است. نکته جالب اینجاست که بیش از حد خنک‌کردن نیز به همان اندازه بد است. اگر گوشی هوشمند شما بیش از حد داغ یا بیش از حد خنک شود، می‌تواند باتری شیائومی سامسونگ آیفون را خسته کرده و طول عمر آن را کاهش دهد. سعی کنید آن را برای مدت طولانی در ماشین خود رها نکنید یا آن را نزدیک یک سطح یا منطقه داغ قرار ندهید. باتری‌ها برای استفاده در دماهای خاص بهینه شده‌اند، هر چیزی بالاتر یا پایین‌تر می‌تواند یک هشدار باشد.

 

مراقبت از انواع باتری موبایل,بهترین راه های مراقبت از باتری گوشی هوشمند,راه های مراقبت از باتری گوشی هوشمند

روش های مراقبت از باتری گوشی های هوشمند

 

تمام تلاش خود را بکنید تا از منطقه قرمز دور بمانید

محدوده ایده‌آل برای باتری شما بین 20 تا 90 درصد است. بااین‌حال، نقطه شیرین دقیقاً 50٪ است. نقطه مقابل آن چیزی زیر 10 درصد است؛ بنابراین، به‌محض قرمز شدن نماد، آن گوشی را وصل کنید. حالت صرفه‌جویی در باتری سامسونگ آیفون شیائومی و ... برای به حداکثر رساندن خروجی باتری با مقدار کمی شارژ باقی‌مانده در نظر گرفته شده است.

 

با این حال، بارها و بارها دیده‌ایم که برخی آن را به طور مداوم روشن نگه می‌دارند. این نه‌تنها بر عملکرد گوشی هوشمند شما تأثیر می‌گذارد، بلکه سلامت باتری را نیز مختل می‌کند. عملکرد را کاهش می‌دهد و مصرف باتری را به حداقل می‌رساند، بااین‌حال، درحالی‌که استفاده شما در ظاهر ثابت می‌ماند اما می‌تواند منجر به آشفتگی باتری موبایل شود.

 

به آنچه در پس‌زمینه اجرا می‌شود نگاه کنید

همیشه توجه کنید که کدام برنامه‌ها از GPS، بلوتوث، وای‌فای یا سایر مشخصات از باتری شما استفاده می‌کنند، ممکن است متوجه آن نباشید یا آن را در سطح مشاهده نکنید، اما هزاران برنامه پس‌زمینه وجود دارد که بدون اطلاع شما از آنها استفاده می‌کنند. روشن بودن مداوم آنها باعث مصرف بیشتر باتری می‌شود، درست است که استفاده سالم است، اما استفاده‌ای است که شما به آن نیاز ندارید.

 

به‌منظور خاموش‌کردن طولانی‌مدت، گوشی خود را تا 50 درصد شارژ کنید

به نظر می‌رسد سالم‌ترین شارژ باتری لیتیوم یونی حدود 50 درصد باشد. اگر قصد دارید گوشی خود را برای مدت طولانی خاموش کنید، قبل از خاموش‌ کردن، آن را تا 50 درصد شارژ کنید. این کار برای باتری راحت‌تر از شارژ کردن آن تا 100 درصد یا تخلیه آن تا 0 درصد قبل از ذخیره‌سازی است. به‌هرحال در صورت خاموش شدن و عدم استفاده از تلفن، باتری همچنان ضعیف و تخلیه می‌شود. این نسل از باتری‌ها برای استفاده طراحی شده‌اند. اگر فکرش را می‌کنید، هرچند ماه یک‌بار گوشی را روشن کنید و باتری را تا 50 درصد شارژ نمایید.

 

روشنایی صفحه را کم کنید.

صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند، بخشی است که معمولاً بیشترین مصرف باتری را دارد. کم‌ کردن روشنایی صفحه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. استفاده از روشنایی خودکار احتمالاً با کاهش خودکار روشنایی صفحه، هنگامی که نور کمتری وجود دارد باعث صرفه‌جویی در باتری برای اکثر افراد می‌شود؛ اگرچه کار بیشتری برای سنسور نور انجام می‌دهد.

 

چیزی که واقعاً بیشترین صرفه‌جویی در باتری را در این زمینه می‌کند، مدیریت آن به‌صورت دستی و نسبتاً وسواس‌گونه است. یعنی هر بار که تغییری در سطوح روشنایی محیط ایجاد می‌شود، آن را به‌صورت دستی روی کمترین سطح قابل‌مشاهده تنظیم کنید. هم اندروید و هم iOS گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند که روشنایی کلی صفحه را کاهش دهید، حتی اگر از روشنایی خودکار نیز استفاده می‌کنید.

 

کاهش زمان نمایش (قفل خودکار)

اگر بدون استفاده از صفحه‌نمایش خود را روشن بگذارید، پس از مدتی، معمولاً یک یا دو دقیقه، به طور خودکار خاموش می‌شود. می‌توانید با کاهش زمان Screen Timeout )که در آیفون‌ها Auto-Lock نامیده می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

 

هنگام شارژ از گوشی خود استفاده نکنید

به‌طورکلی از استفاده از گوشی در هنگام شارژ خودداری کنید، این نوع استفاده می‌تواند بسیار مضر باشد زیرا مقدار کمی از بار مصرف، باتری را از ورود به یک چرخه شارژ کامل بازمی‌دارد و به باتری آسیب می‌زند.

 

از شارژر تقلبی استفاده نکنید

یکی از توصیه‌های مهم برای محافظت از باتری سامسونگ آیفون شیائومی این است که فقط از شارژرهای خود شرکت استفاده کنید. اگر تلفن شما از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، این مهم است زیرا شارژرهای با ظرفیت بالا می‌توانند به‌سرعت گوشی را تا 70 درصد ظرفیت شارژ کنند، اما در صورت عدم بهینه‌سازی مناسب، می‌توانند در این فرایند به آن آسیب بزنند. استفاده از جریان بالاتر از میزان مشخص شده، ظرفیت نگهداری شارژ سلول‌های باتری را در درازمدت کاهش می‌دهد؛ بنابراین، استفاده از هر شارژر شخص ثالث برای شارژ سریع ممنوع است.

 

گوشی را تمام شب ‌روی شارژر نگذارید

درحالی‌که شارژ کردن گوشی در یک شب احتمالاً به آن آسیب نمی‌رساند اما این احتمال وجود دارد که به عمر باتری شما آسیب برساند، و ازآنجایی‌که نیازی نیست در پایان هر بار شارژ گوشی را 100 درصد داشته باشید، بهتر است آن را شب‌ها از برق جدا کنید.

 

خرید باتری‌های اصل و اورجینال, خرید باتری‌های اصل و اورجینال از سایت مرکز باتری,خرید آنلاین باتری‌های اصل و اورجینال

هرگز گوشی خود را تمام شب در شارژ قرار ندهید

 

نکته :

وقتی نوبت به داشتن بهترین عمر باتری گوشی می‌رسد، اندازه اهمیت دارد. همه گوشی‌های هوشمند دارای باتری یکسان یا قابلیت شارژ یکسان نیستند. اگر می‌خواهید تلفنی با بیشترین عمر باتری داشته باشید، به دنبال تلفن‌های هوشمند با بیشترین میلی‌آمپر ساعت باشید. باتری سامسونگ Samsung Galaxy S22 Ultra، Samsung Galaxy A52 و A52s و Samsung Galaxy Z Fold3. این قابلیت عالی را دارد.

 

شیائومی در ده سال گذشته با بهترین کیفیت و قیمت مناسب وارد بازار شده و بیشتر گوشی‌های آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که سال‌ها دوام می‌آورند، اما باگذشت زمان، متوجه کاهش عمر باتری شیائومی می‌شوید. گرچه این امر اجتناب‌ناپذیر است اما به نظر می‌رسد هر چرخه شارژ، باعث کاهش عمر باتری می‌شود و پس از سال‌ها استفاده، ممکن است متوجه کاهش عملکرد باتری شوید.

 

متأسفانه برخلاف باتری آیفون‌، هیچ راه ساده‌ای برای بررسی سلامت باتری در گوشی‌های اندرویدی شیائومی وجود ندارد که به کاربران بگوید چه زمانی باتری نیاز به تعویض دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید باتری‌های اصل و اورجینال می‌توانید به سایت مرکز باتری مراجعه کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------