با توجه به خودتان و اطرفیانتان ، موفق و شادتر می شوید.امتحان کنید!شکست مالی ,رازهای موفقیت,افراد موفق

قدردانی برای داشته هایتان باعث می شود که نداشتن ,نداشته هایتان کمتراحساس شود یا حداقل کمتر باعث ناراحتی و درگیری فکرتان شود.

آیا تا به حال روی دارایی هایتان تمرکز کرده اید؟ آیا تا به حال فهرست چیزهایی که دارید را روی کاغذ آورده اید و از داشتن آنها احساس رضایت کرده اید؟ یا اینکه به نداشته هایتان فکر کرده و روی کاغذ آورده اید ؟


تهیه کردن فهرستی از چیزهایی که می خواهیم ،بسیار آسان تر از آنچه است که داریم، شاید توجه شما به شکست مالی یا نداری های مالی معطوف باشد،در حالی که خانواده ی بسیار خوبی دارید و اگر چه پول بیشترزندگی را آسان تر می کند ،اما عشقی که درون خانواده دارید,مهم تر از حساب بانکی پر است از همه مهمتر اگر پول ,شهرت و بخت و اقبال ,مردم را خوشحال می کند ,پس چرا بسیاری از اشخاص با توانایی های مالی، اوقات خود را هم اکنون در سازمان های توانبخشی سپری می کنند؟چرا واقعا؟؟


شناسائی چیزهایی که می توان برای آنها سپاسگزار بود اولین قدم در یادگیری قدردانی است.


برای مثال ,وقتی دریک هوای زمستانی درایستگاه منتظر اتوبوسی هستید که انگار هرگز قرار نیست بیاید یا ترافیک است ,دختر بچه ی کوچکی را می بینید که با چکمه هایش در گل و لای بالا و پائین می پرد  و شادی در چهره اش موج می زد. انگار نه سرمایی وجود دارد که باعث اذیت و آزار این بچه شود نه زمان برای اومهم است .آن لحظه فقط به این فکر می کند که می خواهد از ساده ترین امکانات برای شادبودن و جست و خیز کردن لذت ببرد.


دیدن دختر بچه ی کوچک ,ذهن شما را از سرما و استرس دور می کند .به شما فرصت می دهد تا درلذت دخترک سهیم شوید و خاطرات خوش کودکی خود را به یاد آورید.


سعی کنید خود را عادت دهید تا برای لذت های کوچک زندگی نیز قدردانی کنید.اگر چه تلاش برای داشتن خانواده و بالا رفتن از نردبان ترقی و رسیدن به یک جایگاه مناسب اجتماعی و تلاش برای تبدیل شدن به یک فرد معتبر ستودنی است ,اما چنین فعالیتهایی ممکن است چشمان شما را به روی چیزهایی که باعث ارزشمندی زندگی روزمره می شود را ببندد.

شکست مالی ,رازهای موفقیت,افراد موفق

 

راهکارهای مفید و در عین حال ساده و انجام شدنی :
ما برای اینکه بتوانیم لحظه های خود را از دست ندهیم فقط برای اینکه می خواهیم به پول و مقام و منزلت برسیم بهتر است یک دفتر خاطرات قدردانی تهیه کنید و هر شب قبل از خواب حداقل 3مورد از اتفاق هایی را که در روز افتاده یا احساس خوبی را درشما بر انگیخته بنویسید هنگام نوشتن این اتفاق ها از جمله هایی مانند من قدردان بوده که .....استفاده کنید.استفاده از کلمه ی قدردانی راهی است تا به خود یادآوری کنید چیزهای بسیاری در زندگی هستند که به پول ,مقام یا شهرت مربوط نمی شوند. این تمرین به شما کمک می کند ارزیابی عمومی از زندگی داشته باشید و نوشتن دفتر خاطرات به شما گوش زد می کند که در زندگی چیزهایی برای شاد بودن و لذت بردن وجود دارد که تا به حال از کنارآن به سادگی می گذشتید.


هرچه بیشتر شکر گزار باشید در برابر داشته ها کمک بیشتری به خود در مقابل دفع تنش ,قابلیت انعطاف پذیری کرده اید.شاید ما 10 دقیقه وقت برای خودمان صرف نکنیم که از دیدن چند شاخه گل یا دسته ای از گلهای زیبا و با طراوت با رنگهای روح نواز لذت ببریم.ولی اگر به هر دلیل ما مجبوریم که این مدت زمان را انتظار بکشیم یا در صف اتوبوس یا منتظر یک دوست و.....بهتر است که شکر گذاری کنیم زیرا این انتظار باعث شده ما در این مدت با خود خلوت کنیم به اطرافمان بیشتر توجه کنیم،البته اگربازی های موبایل اجازه دهند و غیره.. و دقایقی برای خود وبا کودک درونمان باشیم به جای اینکه به طور مرتب به ساعت خود نگاه کرده و استرس به خود وارد کنیم، به همین سادگی.
منبع: سیمرغ

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------