پنگوئن چگونه جانداری است؟پنگوئن امپراتور, پنگوئن,عکس پنگوئن

پنگوئن نسبت به پرندگان دیگر، پرهای بیشتری دارد

 

پنگوئن- مطالبی کوتاه و خواندنی درباره پنگوئن ها
پنگوئن ها پرندگانی هستند که نمی توانند پرواز کنند. اما خیلی خوب شنا می کنند و بیشتر زندگی شان را در دریا می گذرانند.

 

پنگوئن ها و ساختمان بدن آنها

پنگوئن امپراتور بزرگ ترین پنگوئن است. قد آن 1/1 متر و وزنش بیش از 30 کیلوگرم است. پنگوئن های مذکر و مؤنث خیلی شبیه به هم به نظر می رسند. همه پنگوئن ها یک سر بزرگ و یک گردن کوتاه کلفت، یک شکل کاربردی، یک دم کوتاه و بال های باله مانند (مانند نهنگ و بعضی از ماهی ها) ریز دارند.

 

پنگوئن ها پاهایی دارند که آنها را برای شنا کردن مورد استفاده قرار می دهند. پنگوئن ها دارای رنگ های متضادند. شکمشان روشن تر است و پشتشان سیاه است. این رنگ بندی کمک می کند که موقعی که در داخل آب هستند خودشان را گم کنند و آنها را از چشم شکارچیان پنهان می کند.

 

پنگوئن ها پرهای ضد آب دارند

پنگوئن ها پرهای ضد آب براقی دارند که به خشک نگهداشتن پوستشان کمک می کند. پنگوئن نسبت به بیشتر پرندگان دیگر پرهای بیشتری دارند - حدود 70 پر در هر اینچ مربع. هر سال پنگوئن ها پرهایشان می ریزد و پرهای قدیمی شان را از دست می دهند و پرهای جدیدی برایشان رشد می کند. بعضی از پنگوئن ها تاجی از پر دارند (مثل پنگوئن ماکارونی و پنگوئن راک هوپر).

 

,پنگوئن امپراتور,زیستگاه پنگوئن ها,عکس پنگوئن

پنگوئن ها در اقیانوس ها غذا می خورند

 

زیستگاه پنگوئن ها

همه پنگوئن ها در نیمکره جنوبی زمین زندگی می کنند (جنوب استوا). آنها در آب و هواهای مختلف از مناطق گرمسیر استوایی تا قاره قطب جنوب یخ زده زندگی می کنند. این پرندگان بی دفاع معمولاً در جزایری که جانوران درنده ندارد یا روی بخش های دورافتاده یک قاره زندگی می کنند. بعضی از پنگوئن ها، مثل پنگوئن امپراتور روی توده یخ، در قاره قطب جنوب زندگی می کنند.

 

تغذیه پنگوئن ها:

پنگوئن ها در اقیانوس ها غذا می خورند. آنها ماهی، خرچنگ ها و ماهی مرکب می خورند.

منبع : www.020.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------