تزریق چربی به سینه چیست و چگونه انجام می شود؟عمل تزریق چربی به سینه برای افزایش سایز سینه

 

در طی دهه گذشته تزریق چربی به سینه رواج یافته است. دوره بهبودی تزریق چربی به سینه کوتاه مدت است و با چند جلسه تزریق به نواحی بد شکل و خالی سینه، می توانید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست یابید.

اطلاعاتی درباره تزریق چربی به سینه
امروزه داشتن اندام زیبا یکی از مهم ترین نگرانی هایی است که خانم ها در طول زندگی روزمره خود، با آن روبرو هستند. شاید از نظر بسیاری از بانوان سایز سینه از جمله مواردی باشد که بر زیبایی ظاهری شان تأثیر بارزی می گذارد. کوچک بودن سایز سینه، تفاوت اندازه سینه ها و تغییر فرم آن ها با افزایش سن از جمله نگرانی های این روزهای خانم هاست. در این مطلب سعی شده تا به طور جامع به روش افزایش حجم سینه از طریق تزریق چربی به سینه بپردازیم.


تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه
با استفاده از این روش شما به انجام عملی کاملا طبیعی می پردازید و دیگر احتیاج به جراحی، کاشت پروتز مصنوعی سالین یا سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه های خود نخواهید داشت. این افزایش حجم به شما ظاهری کاملا طبیعی خواهد داد و امکان لیپوساکشن کلی بدن نیز وجود دارد. با استفاده از روش تزریق چربی به سینه، متخصص چربی را از مناطقی مانند شکم، ران یا بازوها گرفته و به سینه تزریق می کند.

 

در این روش چربی ها با لیپوساکشن برداشته و به سینه تزریق می شوند. چربی که به سینه ها تزریق می شود، یک بافت کاملا زنده است و موجب بزرگ شدن سینه ها به طور کاملا طبیعی می شود.


عمل لیپوساکشن برای کدام یک از خانم ها ایده آل می باشد؟
- خانم هایی با سینه های بسیار کوچک یا متوسط
- خانم های فاقد تقارن سینه ها
- خانم هایی با سینه های کم حجم  یا خالی پس از بارداری و حاملگی


تزریق چربی به سینه مناسب افرادی است که تمایلی به استفاده از پروتز سیلیکون در بدن خود ندارند و آن را یک عمل غیل طبیعی به شمار می آورند و نگران عوارض و پیامدهای آن هستند. یکی از مزایای تزریق چربی به سینه این است که پس از عمل جای هیچ گونه زخمی بر سینه ها باقی نخواهد ماند. با وجود مزایای این روش، باید در نظر داشت که این عمل دارای محدودیت است. این روش برای خانم هایی که در خانواده خود سابقه سرطان سینه داشته اند توصیه نمی شود.

 

 تزریق چربی به سینه برای خانم هایی که سینه کوچک دارند مناسب است


نکاتی که باید قبل از تزریق چربی به سینه به آن ها توجه کنید:
رعایت این نکات در تزریق چربی به سینه موجب شده تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابید:
- از استرس اجتنباب کنید.
- در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
- غذای سالم بخورید.
- وزن خود را در محدوده نرمال BMI (شاخص توده بدن) نگه دارید.
- ورزش مناسب و مداوم فراموش نشود.
- ۲ روز قبل از جراحی زیبایی سینه و ۲ هفته بعد از جراحی، الکل مصرف نکنید.
- حداقل ۱ هفته قبل از عمل جراحی و حداقل ۲ هفته بعد از عمل جراحی، سیگار نکشید.
رعایت کردن این موارد عوارض احتمالی را به حداقل می رسانند.

 

 از طریق عمل لیپوساکشن چربی برای تزریق به سینه گرفته می شود

 

نحوه جراحی بزرگ کردن سینه
در طول عمل لیپوساکشن، چربی از قسمتی از بدن مانند: باسن، ران یا شکم برداشته شده و به سینه تزریق می شود. باید در نظر داشته باشید که عمل لیپوساکشن انواع مختلفی دارد که در برخی از آن ها از ابزار مخصوص برای تابش لیزر یا امواج فراصوت استفاده می شود. در صورتی که شما قصد انجام این عمل را دارید برای انتخاب نوع صحیح آن، مشورت با پزشک الزامی می باشد. انجام صحیح این عمل وابسته به پزشک و استفاده از تکنیک مناسب در طول عمل می باشد. این عمل به گونه ای است که بافت چربی لازم از عضو اهدا کننده جدا و برای انتقال و جایگزینی در بافت مقصد آماده می شود. در این پروسه معمولا شکاف های بسیار کمی ایجاد شده و دوره ریکاوری، کوتاه مدت خواهد بود.


بهبودی پس از تزریق چربی به سینه
این عمل نسبت به روش های مشابه خود دارای مزایایی بیشتری است و همین امر موجب شده طرفداران زیادی پیدا کند. دوره بهبودی تزریق چربی به سینه کوتاه مدت است و با چند جلسه تزریق به نواحی بد شکل و خالی سینه، می توانید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست یابید. باید توجه داشته باشید که تمام چربی های تزریق شده مانگاری بالایی ندارند، در نتیجه لازم است برای رسیدن به نتیجه مطلوب، تزریق در چند دوره انجام گیرد.

 

مزایای بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی
از آن جایی که این تزریق از بدن خود شخص صورت می گیرد، احتمال نتیجه عکس این عمل بسیار کم است. بافت چربی با گذشت زمان سفت نمی شود و امکان خالی یا سوراخ شدن بافت چربی وجود ندارد.


عمل تزریق چربی به سینه می تواند موجب قرینگی سینه های نامتقارن شود.
عمل تزریق چربی به سینه، سینه های شما را بزرگ و خوش فرم می کند.
به دلیل استفاده مجدد از بافت چربی بدن، امکان پس زدن آن توسط بدن وجود ندارد.
در صورت اعمال تغییرات بر روی سینه بازگشتی وجود نخواهد داشت.
پس از این عمل تزیق چربی به سینه، شکل سینه شما کاملا طبیعی خواهد بود.

 

 دوره بهبودی تزریق چربی به سینه کوتاه مدت است

 

عوارض بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی
امکان جذب چربی تزریق شده توسط بدن وجود دارد. این اتفاق موجب پایین آمدن کیفیت تزریق و نیاز مجدد به تزریق می شود.

 

به دلایل ناشناخته ممکن است چربی به چربی سخت و ناصاف تبدیل شود.

 

عدم تقارن یکی از مشکلاتی است که می تواند بعد از عمل به وجود آید. این مشکل با تزریق مجدد قابل اصلاح می باشد.

 

امکان عفونت در محل تزریق وجود دارد.


  آمبولی چربی که یک موضوع بسیار نادر است، در صورت به وجود آمدن می تواند موجب سکته مغزی، حمله قلبی یا حتی مرگ شود.


کلسیفیکاسیون چربی یکی دیگر از عارضه های احتمالی عمل تزریق چربی به سینه است که موجب سخت و ناصاف شدن سینه می شود. این اتفاق می تواند نتیجه ماموگرافی را دچار اشکال کرده و در صورت وجود توده های سرطانی موجود را مخفی کند.


مراقبت های پس از عمل تزریق چربی به سینه
پس از انجام عمل جراحی، در صورتی که با سرعت از صندلی یا رخت خواب بلند شوید ممکن است به سرگیجه دچار شوید که موضوعی کاملا طبیعی است و طی چند روز برطرف می شود.


ممکن است در بازه 2 تا 5 روز بعد از عمل جراحی سینه، در سینه های خود احساس سفتی و درد داشته باشید. برای رفع این حالت به طور کامل، حدود شش هفته زمان لازم است.
ممکن است پس از عمل تزریق چربی به سینه در ناحیه سینه خود احساس گرم شدن یا خارش داشته باشید. همچنین ممکن است پس از عمل در ناحیه ای که از آن چربی برداشته شده و ناحیه سینه خود احساس درد یا کبودی داشته باشید که با کمپرس آب سرد با مرور زمان برطرف می شود. با برطرف شدن ورم ناحیه و قرار گرفتن سلول های تزریق شده در محل جدید خود، نتیجه عمل آشکار خواهد شد و به طور معمول بعد از یک یا دو هفته می توانید به محل کار خود بازگردید.

 

چند روز بعد از عمل جراحی تزریق چربی به سینه، در سینه های خود احساس درد خواهید داشت

 

چه عواملی بر روی نتیجه تزریق چربی به سینه اثر مثبت دارند؟
باید دقت کرد تا در طول برداشتن چربی و تزریق آن، به بافت چربی آسیبی وارد نشود.
استفاده از داروهای بی حسی موضعی ممکن است موجب از بین رفتن بعضی از سلول های چربی شوند.


بعضی از پزشکان اعتقاد دارند که به هنگام انتقال، باید چربی را از خون جدا نمود، این در حالی است که بعضی دیگر معتقدند وجود خون باعث ایجاد چسبندگی و کلاژن سازی می شود.


بعضی از جراحان قبل از انتقال، سانتریفیوژ انجام می دهند. این در حالی است که برخی دیگر به طور مستقیم چربی را انتقال می دهند و معتقند که انتقال سریع چربی احتمال زنده ماندن سلول ها را بالا می برد.


لایه های چربی باید به گونه ای گذاشته شوند که سلول های چربی امکان تغذیه از طریق رگ های خونی را داشته باشند.


پیوند چربی در سن هفتاد سالگی به بالا بسیار ضعیف خواهد بود.
سیگار کشیدن موجب اختلال در نتیجه مثبت عمل و پایین آوردن احتمال زنده ماندن سلول ها می شود.


بعد از عمل تزریق چربی به سینه ناحیه مربوطه را ماساژ ندهید و از فشار ناحیه بپرهیزید.
برداشتن چربی از پهلوها و تزریق آن در عضلاتی که جریان خون مناسبی دارند فرآیند پیوند سلول های چربی را تسریع می بخشد.


به طور معمول پیوند چربی احتیاج به ترمیم در بازه های چند ماهه دارد. بعضی از پزشکان بازه سه ماه را مناسب می دانند. این در حالی است که برخی دیگر شش ماه را برای از بین رفتن کامل تورم پیشنهاد می کنند. معمولا بین ۶ تا ۱۸ ماه بعد از تزریق چربی سلول های زنده چربی در محل جدید قرار می گیرند و نتیجه عمل به خوبی مشخص خواهد شد.


جمع بندی:
در این مقاله به معرفی عمل لیپوساکشن و تزریق چربی به سینه پرداخته شد و به طور کلی و با زبان ساده فرآیند انجام این عمل را شرح دادیم. همچنین مراقبت های پیش از عمل و عوارض احتمالی بعد از آن به طور کامل عنوان شد. با خواندن این مقاله دانستید عمل تزریق به سینه برای چه کسانی مناسب و برای چه کسانی مضر است. اما ما توصیه می کنیم اگر قصد انجام آن را دارید به پزشک مجرب مراجعه کرده و از او مشاوره بخواهید.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------