لابیاپلاستی,زیبایی واژن,عمل زیبایی واژنX

6 مشکل شکمی که باید جدی بگیریم 

10٪ تا 30٪ از مردم از نفخ رنج می برند. سوء هاضمه ، قاعدگی ، یبوست و آلرژی های غذایی شایع ترین دلایل آن هستند و معمولاً موقتی است. با این حال ، اگر مزمن شود ، ممکن است نشانه ای از چیزی بدتر باشد.

 

در این مقاله می خواهیم توجه شما را به 6 مشکل نگران کننده که ممکن است باعث احساس نفخ شکم شود، جلب کنیم. اگر نفخ مزمن شود ، توصیه می کنیم به پزشک مراجعه کنید و به خودی خود هیچ درمانی را شروع نکنید.

 

1. عفونت ادراری

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

نفخ همچنین می تواند در اثر عفونت شدید کلیه ایجاد شود

 

عفونت ادراری (UTI) می تواند احساس نیاز مکرر به دستشویی را افزایش دهد. بعضی اوقات حتی باعث می شود فرد احساس کند که باید بلافاصله پس از انجام این کار دوباره از دستشویی استفاده کند. برای فرد ممکن است مانند فشار در شکم ، درد یا نفخ احساس شود. همچنین ممکن است تب ، لرز ، حالت تهوع و استفراغ را تجربه کنید.

نفخ همچنین می تواند در اثر عفونت شدید کلیه ایجاد شود .

 

2. بیماری کبد

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

 اگر نفخ به دلیل مشکل در کبد ایجاد شده ممکن است شما نیز احساس خستگی کنید

 

بیماری کبد که در اثر مصرف الکل ، هپاتیت C یا سرطان ایجاد می شود ، می تواند منجر به ایجاد مایعات شود و باعث نفخ شود. اگر نفخ به دلیل مشکلی در کبد ایجاد شده باشد ، ممکن است شما نیز احساس خستگی کنید ، به راحتی کبود شوید یا زرد شوید . در صورت بروز این مسئله ، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

3. بیماری التهابی روده 

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

عدم تحمل لاكتوز باعث تشكيل گازها مي شود

 

بیماری التهابی روده (IBD) یک بیماری التهابی است که به طور عمده بر روده بزرگ و روده کوچک تأثیر می گذارد. این می تواند باعث اسهال ، درد شکم و حتی نفخ شود.

تحقیقات نشان داده است که افراد مبتلا به بیماری کرون به احتمال زیاد عدم تحمل لاكتوز دارند. عدم تحمل لاكتوز باعث تشكيل گازها مي شود كه مي تواند منجر به نفخ شود.

 

4- دیورتیکولیت 

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

علایم بیماری شامل شروع ناگهانی دردهای پایین شکم است

 

دیورتیکولیت التهاب کیسه های کوچک به نام دیورتیکول است که در امتداد دیواره روده ها قرا دارد. علائم این بیماری شامل شروع ناگهانی دردهای پایین شکم است. در آسیا ، این درد معمولاً در سمت راست است در حالی که در آمریکای شمالی و اروپا ، در سمت چپ پایین قرار دارد . علائم دیگر ممکن است شامل تهوع ، اسهال ، یبوست و نفخ باشد.

 

5- سرطان

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

اگر متوجه نفخ مداوم و افزایش ناگهانی در اندازه شکم شدید،می تواند نشانه سرطان باشد

 

ارگان های مختلفی در ناحیه شکم مانند پانکراس ، معده ، روده بزرگ ، رحم و تخمدان وجود دارد . اگر سرطان در یکی از این اندام ها ایجاد شود ، می تواند به نفخ غیر قابل توضیح منجر شود. بنابراین ، اگر متوجه نفخ مداوم و افزایش ناگهانی در اندازه شکم شدید ، می تواند نشانه سرطان باشد.

 

6. سلامت روان

 

علت نفخ معده, دلایل نفخ شکم

دلایل نفخ معده

 

هنگامی که فرد تحت استرس مزمن قرار دارد ، هورمون هایی مانند کورتیزول می توانند پیشی می گیرند. در این نوع شرایط ، هورمونهای هضم کننده به وفور تولید نمی شوند که می توانند منجر به سوء هاضمه شوند و فرد احساس نفخ کند.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی