آیا قنداق کردن بزرگسالان می تواند به شما کمک کند آرام شوید؟قنداق کردن, قنداق کردن در بزرگسالی, پیچیدن بزرگسالان

قنداق کردن در بزرگسالی

 

قنداق پیچی؛ راهکار عجیب ژاپنی ها برای کاهش درد

قنداق کردن بزرگسالان مشابه قنداق کردن نوزادان نیست، که متخصصان اطفال اغلب آن را به عنوان یکی از راه‌های آرام کردن نوزادان و کمک به خوابیدن توصیه می‌کنند. هنگام قنداق کردن نوزاد، او را در یک پتو می‌پیچید در حالی که به پشت دراز می‌کشد. اعتقاد بر این است که این به آنها آرامش نزدیک رحم یا نگه داشتن در آغوش والدین را یادآوری می کند. در این مطلب از بیتوته شما را با فواید قنداق کردن بزرگسالان آشنا می کنیم.

اوتانا مکی یا قنداق کردن در بزرگسالی به این معنی است که در وضعیت جنینی از سر تا پا در ملحفه‌های نخی مشبک پیچیده می‌شوید. نکته چیست، ممکن است تعجب کنید؟ قنداق شدن در پارچه چگونه می تواند فوایدی داشته باشد؟ ما در ادامه فواید این کار را برای شما بازگو می کنیم.

 

مزایای قنداق کردن بزرگسالان 

بسیاری از افرادی که قنداق کردن را در بزرگسالی را امتحان کرده اند می گویند این تجربه به آنها کمک می کند احساس گرما و آرامش داشته باشند. آرامش دلپذیر ممکن است برای برخی کافی باشد، اما برخی دیگر گزارش می دهند که قنداق کردن نیز:

- به تسکین درد، به ویژه درد پس از زایمان و سفتی در لگن، شانه ها و کمر کمک می کند.

- عضلات سفت را شل می کند.

- به بهبود وضعیت و تعادل کمک می کند.

- استرس را کاهش می دهد.

- خواب را بهبود می بخشد.

 

قنداق کردن, پیچیدن بزرگسالان, اوتانا مکی

فواید قنداق کردن در بزرگسالی

 

آنچه تحقیقات درباره قنداق کردن بزرگسالان می گوید

مطالعات علمی هنوز مزایای قنداق کردن بزرگسالان را بررسی نکرده اند، بنابراین هیچ تحقیقی برای حمایت از این عمل وجود ندارد. با این حال، محبوبیت پتوهای وزنی ممکن است به توضیح اینکه چرا قنداق کردن برای مردم مفید است کمک کند.

 

بسیاری از مردم برای تسکین اضطراب و بی خوابی از پتوهای وزن دار استفاده می کنند و یک بررسی تحقیقاتی در سال 2020 نشان داد که شواهد محدودی وجود دارد که نشان می دهد این پتوها به کاهش اضطراب برای برخی افراد کمک می کنند. در حالی که دراز کشیدن زیر یک پتوی سنگین کاملاً شبیه به پیچیدن محکم در قنداق کردن نیست، ناتوانی در حرکت در حین قنداق کردن می تواند حس آرامش و بی وزنی مشابهی را ایجاد کند.

 

پتوهای وزن دار به خودی خود نوعی تحریک فشار عمیق در نظر گرفته می شوند، نوعی لمس درمانی که برای تقلید احساس در آغوش گرفتن یا فشردن طراحی شده است. یک مطالعه کوچک در سال 2020 نشان داد که فشار درمانی عمیق ممکن است به کاهش اضطراب و استرس در افرادی که پس از در دست گرفتن یا لمس شدن احساس آرامش می کنند، کمک کند و یک مطالعه کوچک در سال 2017 نشان داد که بسیاری از کاردرمانگران هنگام کار با کودکان اوتیستیک از این رویکرد استفاده می کنند.

 

همچنین شایان ذکر است که بسیاری از افراد وضعیت جنینی را آرامش بخش می دانند. اگر این وضعیت را راحت می‌بینید، می‌توانید به طور بالقوه برایتان راحت‌تر باشد که خودتان را تکان دهید، یا از کسی بخواهید که شما را تکان دهد، در حالی که در وضعیت قندان قرار گرفته اید.

 

علاوه بر این، حالت زانو در سینه و ژست کودک، دو حرکت رایج یوگا است که ممکن است به تسکین درد کمک کند، هر دو تا حدودی شبیه وضعیت جنین هستند. یوگا به طور گسترده ای به عنوان تمرینی شناخته شده است که می تواند هم ذهن و هم بدن را آرام کند.

 

پیچیدن بزرگسالان, اوتانا مکی, قنداق کردن بزرگسالان

قنداق کردن بزرگسالان یا اوتانا مکی 

 

چگونه قنداق کردن بزرگسالان را امتحان کنیم

در بیشتر موارد، تمرین قنداق کردن بزرگسالان تا حد زیادی به ژاپن محدود می شود، جایی که می توانید جلسات قنداق زدن را با یک فیزیوتراپیست یا مربی اوتوناماکی رزرو کنید. 

 

جریان هوا مهم است، زیرا قندان کردن سر شما را می پوشاند و جلسه بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. هنگامی که قنداق کردن را در خانه امتحان می کنید، با یک پتوی بافته شده نازک و کشدار این کار را انجام دهید، پتویی که می توانید راحت نفس بکشید.

 

فقط به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید به راحتی نفس بکشید، ممکن است استرس بیشتری داشته باشید. بهترین گزینه ممکن است خرید پارچه بافته شده از یک فروشگاه صنایع دستی باشد تا پتوی قنداقی خود را بسازید. از توری که به راحتی پاره می شود اجتناب کنید و به دنبال پارچه ای باشید که کمی کشش دارد.

 

شما نمی توانید خودتان را بپیچید، بنابراین اگر می خواهید قنداق کردن بزرگسالان را امتحان کنید، باید از یک دوست یا شریک زندگی کمک بگیرید. 

 

در ادامه مراحل قنداق کردن بزرگسالان را قرار داده ایم:

1. به صورت دوزانو روی ملحفه بنشینید و دستان خود را در دامان خود قرار دهید. حدود 25تا 30 سانتی متر پارچه باید از زیر پاهای شما امتداد یابد.

2. همراه شما باید ملحفه را پشت سرتان بالا بیاورد تا مطمئن شوید که 25 سانتی متر یا بیشتر از پارچه بالای سرتان کشیده شده است.

 

پیچیدن بزرگسالان, اوتانا مکی, قنداق کردن بزرگسالان

مراحل قنداق کردن در بزرگسالی

 

3. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که گردن‌تان اذیت نمی شود، از همراهتان بخواهید قبل از گره زدن اولین گره، یک حوله یا پارچه ضخیم دیگر پشت سرتان بگذارد.

4. اکنون، همراه شما باید ملحفه را پشت سرتان بالا بیاورد و بگذارید روی سر شما را بپوشاند.

5. سپس، آنها باید یک گوشه بالایی را با گوشه پایینی متناوب مطابقت دهند. برای مثال گوشه سمت چپ بالا با گوشه پایین سمت راست مطابقت دارد.

6. این دو گوشه باید به هم گره بخورند. گره باید به اندازه ای سفت باشد که شما را در موقعیت نگه دارد و گره باز نشود.

7. دو گوشه دیگر باید به روشی مشابه گره بخورند.

 

قنداق کردن در بزرگسالی, پیچیدن بزرگسالان, قنداق درمانی بزرگسالان

آموزش قنداق کردن بزرگسالان

 

8. اکنون می توان پارچه شل زیر پای شما را بالا کشید و با پارچه روی سرتان گره زد تا کاملاً شما را جمع کند. هر پارچه شل اضافی نیز باید بسته شود.

9. اکنون، همراه شما می تواند به آرامی شما را به پشت بغلتاند یا به جلو و عقب تکان دهد. ممکن است بخواهید از یک کوسن نازک و مسطح برای پشتیبانی بیشتر استفاده کنید. این تکان دادن بخشی از قنداق درمانی است.

10. بسیاری از پزشکان رنگ درمانی را در جلسات قنداق درمانی با پوشاندن پارچه‌های رنگی روشن روی پارچه حصیری استفاده می‌کنند،نظرشان این است که رنگ‌ها می‌توانند احساسات مختلف آرامش‌بخش را برانگیزند. به عنوان مثال، رنگ آبی ممکن است به شما این احساس را بدهد که گویی در حال حرکت در زیر آب هستید، در حالی که رنگ سبز می تواند یک جنگل آرام را به ذهنتان خطور کند.

 

قنداق کردن, قنداق کردن در بزرگسالی, پیچیدن بزرگسالان

استفاده از رنگ درمانی در قنداق کردن در بزرگسالی

 

معایب قنداق کردن بزرگسالان 

در حالی که قنداق کردن بزرگسالان به نظر نمی رسد خطرات قابل توجهی برای سلامتی داشته باشد،اما برخی از متخصصان کایروپراکتیک و فیزیوتراپیست ها اشاره کرده اند که اگر به درستی انجام نشود ممکن است باعث افزایش درد یا آسیب شود.

 

ممکن است نتوانید یک مربی آموزش دیده در خارج از ژاپن پیدا کنید. هنگام تلاش برای قنداق کردن به تنهایی، باید با احتیاط بیشتری عمل کنید تا از آسیب به گردن یا کمر خود جلوگیری کنید.

 

قنداق کردن می تواند به کاهش سفتی ساده در ماهیچه های شما کمک کند، اما اگر آسیبی دارید، بهتر است قبل از امتحان قنداق صبر کنید تا کاملاً بهبود یابد. 

از آنجایی که سرتان پیچیده خواهد شد، اگر به کلاستروفوبیا مبتلا هستید یا حتی در فضاهای تنگ کمی احساس ناراحتی می کنید، احتمالاً از قنداق کردن صرف نظر خواهید کرد.

 

برای جلوگیری از مشکلات تنفسی، حتما پارچه بسیار نازک یا توری استفاده کنید. اگر به طور کلی در تنفس مشکل دارید، دهان و بینی خود را در معرض دید قرار دهید.

 

همیشه ایده خوبی است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در مورد درمان های جایگزین مانند قنداق کردن قبل از اینکه خودتان آنها را امتحان کنید، صحبت کنید، به خصوص اگر بیماری یا آسیبی دارید.

 

قنداق درمانی بزرگسالان, قنداق پیچی, پیچیدن بزرگسالان

معایب قنداق کردن در بزرگسالی

 

خط پایین

شواهد علمی هنوز نتوانسته است از مزایای بالقوه قنداق کردن بزرگسالان پشتیبانی کند. با این حال، بسیاری از افراد بسته بندی های تنگ را آرامش بخش و بر خلاف آنچه انتظار دارید، آزاد می دانند.

 

قنداق کردن برای همه مناسب نیست، و قطعاً برای افرادی که از فضاهای کوچک بیزارند، مناسب نیست. گفته می‌شود، اگر پتوی سنگین خود را دوست دارید و می‌خواهید روشی سبک‌تر (اما تنگ‌تر) برای آرامش امتحان کنید، قنداق کردن ممکن است تنها چیزی باشد که به شما کمک می‌کند آرام شوید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023