یک تمرین ساده برای بهبود وضعیت بدن حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

بهبود وضعیت بدن

 

وضعیت ضعیف بدن می تواند بر سلامتی شما از طرق مختلف تأثیر بگذارد - از سردرد ، درد گردن گرفته تا مشکلات تنفسی. برای جلوگیری از همه این مسائل و سلامت خود ، می توانید هر روز چند دقیقه حرکت عقاب یا گاروداسانا را اجرا کنید .

 

گام 1 :

 

 حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

 گاروداسانا

 

با کف پای خود روی زمین بایستید ، بازوهایتان در کنار شما قرار بگیرد و نگاه شما در نقطه ای مقابل شما ثابت می شود. سپس بازوهای خود را به سمت جلو و تا ارتفاع شانه بالا بیاورید. آرنج های خود را کمی خم کرده و بازوی چپ خود را روی سمت راست خود قرار دهید تا بازوهای شما به موازات کف باشد.

 

گام 2 :

 

 حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

 نرمش تقویت بدن

 

به آرامی دستهای خود را به سمت یکدیگر بیاورید و آنها را درهم تنیده و کف دست خود را به هم فشار دهید. آرنج های خود را کمی بلند کرده و انگشتان خود را به سمت سقف بکشید. اطمینان حاصل کنید که پشت شما صاف است و تاج سر شما به سمت بالا باشد.

 

گام 3 :

 

 حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

حرکتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

 

بازوهای خود را در مقابل خود در آغوش بگیرید ، کمی زانوها را خم کنید. سپس پای راست خود را به سمت بالا بلند کنید و مطمئن شوید که پای چپ شما به طور محکم روی زمین قرار گرفته است.

 

گام 4 :

 

 حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

تمرین بهبود وضعیت بدن

 

تا حد امکان ران راست خود از روی ران چپ خود عبور داده و مچ پا راست خود را در پشت ماهیچه پای چپ خود قرار دهید. انگشتان پا در پای راست شما باید به سمت پایین نشان داده شود.آرام نفس بکشید ، سعی کنید تا حد ممکن ستون فقرات خود را بکشید.

در این حالت به مدت 30-60 ثانیه تعادل خود را حفظ کنید ، سپس پاها و بازوها را به آرامی آزاد کنید و تمرین را در طرف مقابل تکرار کنید.

 

نکاتی برای مبتدیان :

 

 حرکت عقاب, تمرین بهبود وضعیت بدن

 فواید حرکت گاروداسانا

 

اگر تعادل در این حالت برای شما سخت است ، سعی کنید از دیوار برای کمک به خود استفاده کنید.

 اگر هنوز نمی توانید بازوهای خود را ببندید تا کف دست های شما همدیگر را لمس کنند ، کافی است پشت های دستان خود را به هم فشار دهید.

 اگر نمی توانید پای بلند شده را بر روی ماهیچه بچسبانید ، به سادگی باسن خود را کمی پایین بیاورید و انگشت بزرگ پای بلند شده خود را روی زمین استراحت دهید.

 

چرا برای بدن مفید است ؟

علاوه بر رفع وضعیت ضعیف ، حرکت عقاب ممکن است مزایای زیر را برای شما به ارمغان بیاورد:

بهبود تعادل و هماهنگی

افزایش تمرکز بهتر

تقویت ران ، مچ پا و ماهیچه های شما

کشش باسن ، ران ها ، شانه ها و قسمت فوقانی کمر

باعث انعطاف پذیری کل بدن می شود

افزایش سیستم ایمنی بدن

 

اخطار : در صورت آسیب دیدگی زانو ، مچ پا ، شانه یا آرنج ، از تمرین این حالت خودداری کنید. اگر شرایطی دارید که مانند مشکلات فشار خون یا مشکلات گوش داخلی که تعادل را تحت تأثیر قرار می دهد ، می توانید نزدیک دیوار این حرکت را انجام دهید. همچنین انجام این تمرین در اواخر بارداری توصیه نمی شود.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------