مزایا و عوارض جانبی گواشا تراپی (ماساژ چینی)عوارض جانبی گواشا تراپی, ماساژ گواشا چیست

ماساژ گواشا

گواشا تکنیک خراشیدن ملایم است که شبیه به ابزارهای ماساژ عمل می کند و باعث افزایش جریان خون می شود.

گواشا چیست؟

گواشا یک روش درمانی طبیعی و جایگزین است که شامل خراشیدن پوست شما با یک ابزار ماساژ برای بهبود گردش خون است. این روش شفابخشی باستانی چینی ممکن است رویکردی بی نظیر برای سلامتی بهتر ارائه دهد و به مواردی مانند درد مزمن بپردازد.

 

در گواشا ، یک تکنسین برای تحریک میکروسیرکولاسیون بافت نرم ، پوست شما را با حرکات کوتاه یا بلند خراش می دهد و این باعث افزایش جریان خون می شود. آنها این خراش ها را با یک ابزار لبه صاف که به عنوان یک ابزار ماساژ گوا شناخته می شود ، ایجاد می کنند.  تکنسین روغن ماساژ را روی پوست شما قرار می دهد و سپس از این ابزار استفاده می کند تا به طور مکرر پوست را با حرکتی رو به پایین بکشید.

 

گواشا انجام می شود تا انرژی راکد بدن بنام چی (Chi) در بدن برطرف شود که پزشکان معتقدند ممکن است مسئول التهاب در بدن باشند. التهاب علت اصلی چندین بیماری مرتبط با درد مزمن است. تصور می شود که مالیدن سطح پوست باعث از بین رفتن این انرژی ، کاهش التهاب و تقویت بهبود بدن می شود.

 

گواشا به طور کلی بر روی کمر ، باسن ، گردن ، بازوها و پاهای  فرد انجام می شود. یک نسخه ملایم از آن حتی بر روی صورت استفاده می شود. تکنسین شما ممکن است فشار خفیفی اعمال کند و به تدریج فشار را افزایش دهد تا مشخص کند چه مقدار نیرویی را می توانید تحمل کنید.

 

عوارض جانبی گواشا تراپی, ماساژ گواشا چیست

 ماساژ گواشا چیست

 

فواید گواشا تراپی چیست؟

گواشا ممکن است التهاب را کاهش دهد ، بنابراین اغلب در درمان بیماری هایی که باعث درد مزمن می شوند از جمله آرتروز و فیبرومیالژیا و همچنین مواردی که باعث درد عضلات و مفاصل می شوند استفاده می شود.

 

گواشا ممکن است علائم سایر شرایط را نیز تسکین دهد:

1. هپاتیت B

هپاتیت B یک عفونت ویروسی است که باعث التهاب کبد ، آسیب کبدی و زخم کبدی می شود. تحقیقات نشان می دهد که گواشا تراپی ممکن است التهاب مزمن کبد را کاهش دهد.

 

2. سردردهای میگرنی

اگر سردردهای میگرنی شما به داروهای بدون نسخه پاسخ نمی دهند ، ممکن است پزشک معالج کمک کند. که دریک مطالعه ، یک زن 72 ساله که با سردردهای مزمن زندگی می کرد ، طی یک دوره 14 روزه از گواشا تراپی استفاده کرد. میگرن وی در این مدت بهبود یافته است و نشان می دهد که این روش درمانی باستانی ممکن است درمانی مؤثر برای سردردها باشد. تحقیقات بیشتری لازم است.

 

۳. شقاق سینه

شقاق سینه شرایطی است که توسط بسیاری از خانم های شیرده تجربه می شود. این در حالی است که سینه ها با شیر پر می شوند. این مشکل معمولاً در هفته های اول شیردهی اتفاق می افتد یا اگر مادر به هر دلیلی از شیرخوار دور باشد. سینه ها متورم و دردناک می شوند و شیر دادت به نوزادان را دشوار می کند. این معمولاً یک شرایط موقتی است.

 

4. درد گردن

گواشا تراپی همچنین ممکن است برای رفع درد مزمن گردن موثر باشد. برای تعیین اثربخشی این روش درمانی ، در یک مطالعه 48 شرکت کننده به دو گروه تقسیم شدند. به  یک گروه از گواشا تراپی و گروه دیگر از یک پد گرمکن استفاده کردند. بعد از گذشت یک هفته ، شرکت کنندگانی که گواشا دریافت کرده بودند ، در مقایسه با گروهی که دریافت نکرده بودند ، درد کمتری گزارش کردند.

 

5. سندرم پیرنوپوزال

با نزدیک شدن زنان به یائسگی ، پیرنوپوزال رخ می دهد. علائم شامل:

بیخوابی

دوره های نامنظم

اضطراب

خستگی

گرگرفتگی

در یک مطالعه دریافتند که گواشا ممکن است علائم پیرنوپوزال را در برخی از خانمها کاهش دهد.

 

عوارض جانبی گواشا تراپی, ماساژ گواشا چیست

عوارض جانبی گواشا تراپی

 

عوارض جانبی گواشا :

گواشا باعث می شود رگ های خونی ریز در نزدیکی سطح پوست به نام مویرگ دچار ترکیدگی شوند. این کبودی های قرمز یا بنفشی را ایجاد می کند.

بهبودی کبودی ها معمولاً چند روز یا یک هفته طول می کشد و در حین بهبود ، می توانند حساس شوند. افراد می توانند از مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن برای کمک به کاهش درد و تورم استفاده کنند.

 

شخص باید از ناحیه کبود شده محافظت کند و مواظب باشد که آسیب نبیند. استفاده از کمپرس یخ  می تواند به کاهش التهاب و کاهش هرگونه درد کمک کند.

 

متخصصان گواشا نباید در طول درمان پوست را زخم کند، اما این خطر وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد. زخم شدن پوست احتمال عفونت را افزایش می دهد ، بنابراین متخصصان گواشا باید همیشه وسایل خود را بین درمانها ضدعفونی کند.

 

گواشا برای همه مناسب نیست. افرادی که نباید گواشا انجام دهند شامل :

کسانی که شرایط پزشکی دارند که روی پوست یا رگها تأثیر می گذارند.

 کسانی که به راحتی خونریزی می کنند.

 کسانی که برای رقیق شدن خونشان دارو مصرف می کنند.

 کسانی که ترومبوز ورید عمقی دارند.

 افرادی که عفونت ، تومور یا زخمی دارند که بطور کامل بهبود نیافته است.

 کسانی که کاشت دارند ، مانند دستگاه ضربان ساز یا دفیبریلاتور داخلی

 

آیا گواشا دردناک است؟

تصور نمی شود که این بیماری دردناک باشد ، اما گاهی باعث کبودی می شود که ممکن است باعث ناراحتی برخی افراد شود. این کبودی ها باید ظرف چند روز بهبود یابد.

 

استفاده از گواشا تراپی برای صورت :

انجام گواشا بر روی صورت می تواند دانه های صورت را از بین ببرد و وضعیت پوست صورت را بدون پدید آمدن شا بهبود ببخشد. در گواشا زیبایی ، قبل از خراش دادن ناحیه موردنظر از لوسیون استفاده می شود و حرکات به شکلی خیلی آهسته با زاویه ای کمتر از ۱۵ درجه انجام می شوند.

 

عوارض جانبی گواشا تراپی, ماساژ گواشا چیست

آموزش ماساژ چینی (گواشا تراپی)

 

انواع تکنیک های استفاده از گواشا تراپی برای صورت

چشم سوم: چشم سوم منطقه ای بین فاصله دو ابرو است . از این قسمت شروع کنید و ابزار را به آرامی در این ناحیه به سمت بالا تا خط رویش مو ببرید و خراش را ایجاد کنید و پنج بار این کار را تکرار کنید.

 

پیشانی : این کار را از وسط پیشانی آغاز کنید و به آرامی بالای ابروها را خراش دهید. این کار را نیز پنج بار تکرار کنید.

 

زیر ابروها: قسمت منحنی ابزار گواشا برای خراش دادن زیر ابرو مناسب است و این کار را باید از قسمت داخلی ابرو آغاز کنید و به سمت بیرون ببرید و بیش از حد به چشم ها فشار وارد نکنید و تمرکزتان را روی استخوان ابرو نگه دارید.

 

زیر چشم ها : در گواشا تراپی برای قسمت پف کرده زیر چشم را خراش دهید. این کار را از اطراف بینی آغاز کنید و به آرامی به سمت گیج گاه حرکت کنید .

 

گونه ها : از کنار بینی به سمت گونه ها بروید و در کنار گوش ها کار را متوقف کنید .

 

 ناحیه دهان : اطراف دهان را کمی خراش دهید و کم کم به سمت گونه و گوش ها حرکت کنید.

 

چانه : دقیقا کار را از وسط چانه در زیر لب پایین آغاز کنید و به سمت زیر گوش ها بروید .

 

زیر چانه: دقیقا زیر چانه را خراش دهید و این کار را از وسط آغاز کنید و سپس به سمت گوش ها حرکت کنید.

 

گردن : خراش را از زیر چانه تا وسط ترقوه ادامه دهید .

 

خراش بزرگ: در مرحله آخر باید چرک های ایجاد شده از خراش را از روی صورت پاکسازی کنید. دقیقا به همان ترتیبی که از اول خراش را ایجاد کرده بودید.

 

گردآوی:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------