آقایان عزیز: در اینجا 9 موردی که باید در مورد سلامتی بررسی کنید وجود داردآزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان, آزمایش چکاپ آقایان

آزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان

شما نیازی به آماری ندارید تا به شما بگویم مردان بیشتر از زنان از پزشک دوری می کنند. در حقیقت ، زنان 100 درصد بیشتر احتمال دارد كه برای معاینه ، غربالگری و مشاوره بهداشتی پیشگیرانه به پزشك مراجعه كنند ، حتی اگر آنها به احتمال بسیار کم از یکی از 10 دلیل اصلی مرگ بمیرند.

بسیاری از مردان هستند که بعد از کودکی دیگر به پزشک مراجعه نمی کنند و اولین بیماری را در 50 سالگی تجربه می کنند.شما نباید از پزشک بترسید.

چکاپ ها با سلامتی مردان در ارتباط است. این چکاپ ها همچنین می تواند باعث شود سرطانهای خطرناک زودتر تشخیص داده شود و جان افراد نجات پیدا کند.

 

در اینجا چکاپ هایی که باید شما انجام دهید قرار داده شده است:

 

هر سال:

 

آزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان, آزمایش چکاپ آقایان

چکاپ بالای 40 سالگی

 

1. بررسی قند خون

بررسی سالانه میزان گلوکز برای آقایان ضروری است که احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهند. دیابت ، یک بیماری مزمن که با قند خون بالا مشخص می شود ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عوارض دیگری مانند آسیب کلیه و اختلال نعوظ به دلیل آسیب عصبی را تا حد زیادی افزایش می دهد. آزمایش سالانه گلوکز به عنوان بهترین روش برای تشخیص دیابت قبل از پیشرفت است.

 

بسیاری از مردان با تشخیص دیابت می توانند با رژیم و ورزش مناسب مدیریت شوند. اگر مدیریت شیوه زندگی با رژیم غذایی و ورزش کافی نیست ، داروهای خوراکی و یا انسولینی وجود دارد که قابل استفاده هستند. 

 

2. بررسی پوست

مردانی که سابقه خانوادگی سرطان پوست دارند یا در سن جوانی آفتاب سوختگی قابل توجهی داشتند ، در معرض خطر بالای سرطان پوست قرار دارند. سرطان پوست می تواند در هر سنی مردان را تحت تأثیر قرار دهد. 

 

بررسی سالانه پوست توسط پزشک متخصص پوست بسیار مهم است. در خانه ، مردان باید مراقب خال و نشانه های خود باشند ، به عنوان تغییرات جزئی می تواند در مورد علت شناسی دلالت کند. استفاده مداوم از ضد آفتاب بسیار مهم است. 

 

3. آزمایش پروستات (تست PSA)

از هر هفت مرد یک نفر به سرطان پروستات مبتلا می شود. به غیر از سرطان پوست ، شایعترین نوع سرطان در مردان سرطان پروستات است. آنتی ژن اختصاصی پروستات ، یا آزمایش سطح خون PSA ، همراه با معاینات دیجیتال رکتال (DREs) ، بهترین روش برای تشخیص سرطان پروستات است. 

همه مردان 50 تا 70 ساله باید سالانه بررسی شوند. اگر مردی دارای سابقه خانوادگی سرطان پروستات باشد ، آزمایش PSA باید از 40 سالگی شروع شود.

 

هر 3 سال:

 

آزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان, آزمایش چکاپ آقایان

آزمایش چکاپ پزشکی آقایان

 

4- كولونوسكوپی

کولونوسکوپی یک تست برای مردان (و زنان) بالای 50 سال است ، که خطر سرطان روده بزرگ افزایش می یابد. سایر عوامل خطرزا شامل سابقه پزشکی بیماری التهابی روده یا رژیم غذایی پر چربی حیوانات است.

اگر مرد سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ نداشته باشد ، باید یک سونوگرافی غربالگری در سن 50 سالگی انجام شود. کلونوسکوپی های آینده هر سه تا 10 سال و بر اساس نتایج هر کلونوسکوپی انجام می شود. 

 

هر 4 سال:

 

آزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان, آزمایش چکاپ آقایان

آزمایشات آقایان

 

5- فشار خون و بررسی کلسترول

فشار خون بالا علت شماره یك سكته مغزی در مردان است و در صورت عدم كنترل بسیار جدی است. کلسترول بالا همچنین می تواند منجر به مشکلات جدی قلبی عروقی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی شود. با انجام آزمایش خون یک معاینه كامل انجام دهید.

مردان 20 و بالاتر باید کلسترول خود را هر سه تا پنج سال و پس از سن 50 سالگی سالانه بررسی کنند.

 

هر فرصتی که می گیرید:

 

آزمایش‌های چکاپ کامل بدن مردان, آزمایش چکاپ آقایان

بررسی قند خون در آقایان

 

6. اکوکاردیوگرام

بسیاری از عوامل خطرناک قلبی کشنده با آزمایش کلسترول ساده و نظارت بر فشار خون و همچنین مدیریت وزن کنترل می شوند. 

اگر سابقه خانوادگی در بیماری قلبی دارید ، یا اینکه قبلاً کلسترول بالا یا فشار خون بالا را داشتید، با اکوکاردیوگرام می توانید اطمینان حاصل کنید که آسیب قلبی قابل توجهی وجود ندارد.

 

7. آزمایش آنزیم کبد

آزمایش آنزیمهای کبدی بخشی از آزمایش خون استاندارد است و به دنبال آسیب های کبدی است که از منابع مختلف از جمله الکل حاصل می شود، مردان ، به طور متوسط ​​، بیشتر از زنان الکل می نوشند. برای مردان مهم است كه این آنزیم ها بررسی شوند ، زیرا به دلیل داروهای بدون نسخه ، مصرف الكل ، اختلالات التهابی ، اختلالات تیروئید ، چاقی و برخی از سمیت ها می توانند زیاد از بین بروند.

 

8. آزمون TSH (تیروئید)

تیروئید شما با آزاد کردن هورمون هایی که سوخت و ساز بدن را تنظیم می کنند ، به هر سلول بدن کمک می کند. هرگونه تغییر در هورمونهای تولید شده می تواند بر زندگی یک مرد تأثیر بگذارد و باعث افزایش وزن ، سرگیجه ،افسردگی یا خستگی شود. آزمایش خون به نام تست هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) توسط پزشک انجام می شود تا عملکرد تیروئید شما را بررسی کند.

 

بسیاری از علائم تیروئید کم تحرک یا بیش فعال ، علائمی هستند که بسیاری از مردان احساس می کنند بخشی از زندگی هستند. اما اگر آزمایش ناهنجاری هایی را نشان دهد ، معمولاً از طریق دارو قابل رفع هستند.

 

9. غربالگری ریه

سرطان ریه قابل پیشگیری تر از همه سرطان ها است. نود درصد ، در افرادی که سیگار می کشند سرطان ریه یافت می شود. بقیه معمولاً افرادی هستند که مستعد ژنتیکی برای گسترش سرطان ریه آن هستند یا افرادی که در معرض دود دست دوم یا مواد شیمیایی قرار دارند.

پیشگیری مهم است، سرطان ریه اغلب یک یافته اتفاقی در اسکن است که به دلایل متفاوتی انجام می شود. غربالگری سرطان ریه بحث برانگیز است ، زیرا اشکال پذیرفته شده اسکن در پرتودرمانی بسیار زیاد است. 

 

زندگی سالم تری داشته باشید :

در کنار ویزیت های پزشكی ، روش های مختلفی وجود دارد كه مردان ،  می توانند از بیماری جلوگیری كنند.

ورزش: هر هفته سه تا چهار بار به مدت 30 تا 45 دقیقه ورزش کنید. ترکیبی از تمرینات قلبی و عروقی و تمرینات وزنی را درگیر کنید.

 

رژیم متعادل: رژیم غذایی متعادل و کم چربی بخورید که شامل ترکیبی از سبزیجات ، میوه ، پروتئین ، فیبر ، گوشت بدون چربی و کربوهیدراتهای پیچیده باشد و غذاهای فرآوری شده و قندهای اضافه شده را محدود کنید.

 

آب: با نوشیدن مقدار کافی مایعات هیدراته بمانید.

 

سیگار نکشید: نود درصد از تشخیص سرطان ریه در افرادی است که سیگار می کشند. استعمال سیگار همچنین خطر ابتلا به بسیاری از سرطانها و بیماریهای مزمن را افزایش می دهد.

 

نوشیدن را محدود کنید: از مصرف زیاد الکل خودداری کنید.

 

خواب: شما حداقل در هر شب تقریباً هفت ساعت نیاز به خواب دارید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------