راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپراههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

اولین علائم سندروم تونل کارپ بی حسی و سوزن سوزن شدن در دست و مچ است

 

آیا تا به حال خواب رفتگی و بی حسی را در دست و انگشتان خود تجربه کرده اید؟ این ممکن است نشانه اولیه سندرم تونل کارپ باشد ، که حدود میلیونها نفر را مبتلا می کند. اگر نادیده گرفته شود می تواند خسارت طولانی مدت ایجاد کند ، بنابراین اقدامات پیشگیرانه در برابر آن بسیار مهم است.

 

در این مطلب مؤثرترین راههای درمان بی حسی در دست را جمع آوری کرده ایم. به محض اینکه علائم اولیه سندرم تونل کارپ را تجربه کردید ، آنها امتحان کنید.

 

سندرم تونل کارپ چیست؟

سندرم تونل کارپال به عنوان یک فشرده سازی عصب متوسط ​​نیز شناخته می شود. اولین علائمی که بروز می کند بی حسی و سوزن سوزن شدن در دست و مچ در شب است. با پیشرفت شرایط ، علائم ممکن است در طول روز بدتر شود. سندرم تونل کارپ در زنان بیش از مردان شایع است و بیشتر در افراد میانسال دیده می شود. برای جلوگیری از پیشرفت CTS ، اقدامات احتیاطی خاصی لازم است.

 

1. استراحت های مکرر انجام دهید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

ورزش دادن مچ دست یکی از راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ است

 

مشاغلی که به حرکت مکرر در دست و مچ دست نیاز دارند می توانند بر علائم تونل کارپ تأثیر منفی بگذارند. دستان شما بین جلسات کاری به استراحت منظم نیاز دارند. هر 2-3 ساعت یک یادآوری تنظیم کنید و کمی ورزش کنید. 

 

2- مچ دست را در حین کار مستقیم نگه دارید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

سعی کنید مچ دست خود را در حالت صاف نگه دارید

 

مطالعات تأیید می کنند که بین وضعیت مچ دست و سندرم تونل کارپ رابطه مثبت وجود دارد. صندلی خود را طوری تنظیم کنید که ساعد خود را با صفحه کلید خود تراز کنید. سعی کنید مچ دست خود را در حالت صاف نگه دارید ، بدون خم شدن آنها.

 

3. از مچ بند استفاده کنید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

راههای پیشگیری از سندرم تونل کارپ

 

استفاده از مچ بند به شما کمک می کند مچ دست خود را در وضعیت صاف نگه دارید. در صورت تایپ کردن زیاد یا هنگام خوابیدن شب ،استفاده از مچ بند بسیار مهم است. کنترل مچ دست در هنگام خواب بسیار دشوار است و یک مچ بند می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

 

4- تمرین مچ دست انجام دهید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

تمرین کشش ماهیچه های دست

 

تمریناتی برای کشش ماهیچه های اطراف مچ کمک می کند تا تاندون هایی که از داخل تونل کارپال عبور می کنند، در وضعیت مطلوبی قرار بگیرند. سعی کنید هنگام انجام تمرینات حرکات کششی ، خم کردن و پیچ دادن مچ خود را درگیر کنید.

 

5- از وضعیت صحیح استفاده کنید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

موقع نشستن ، صاف بنشینید

 

استفاده از وضعیت صحیح در حین کار ضروری است. اگر به طور مرتب در معرض حالت ضعیف قرار بگیرید ، اعصاب شانه شما فشرده می شود که در نهایت روی مچ و دست شما تأثیر می گذارد. پشت خود را صاف نگه دارید و پاها را صاف بر روی زمین قرار دهید.

 

6. برای تسکین درد مچ دست از یخ استفاده کنید:

 

راههای پیشگیری از سندروم تونل کارپ, پیشگیری از سندروم تونل کارپ

کمپرس یخ به تسکین درد مچ دست کمک می کند

 

یخ برای تسکین درد در مچ و دست شما شناخته شده است. از کمپرس یخ روی مچ دست خود استفاده کنید یا آن را به مدت 5-10 دقیقه در طرف یخ خیس کنید. این روش از سندروم تونل کارپ جلوگیری نمی کند بلکه دردی را که ایجاد می کند کاهش می دهد.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------