چربی احشایی چیست و چرا کاهش آن مهم است؟ آب کردن چربی احشایی شکم, چربی احشایی شکم چیست

به دست آوردن چربی احشایی بیشتر از حد معمول یک مشکل محسوب می شود

 

چربی احشایی تجمع چربی در بدن ما است ، اما در لایه های زیر پوستی کمر و ران ها و اطراف اندام های شکمی تجمع نمی یابد. این خطرناکتر از چربی زیر پوستی معمول است و مبارزه با آن بسیار سخت تر است. تجمع چربی زیر پوستی می تواند در موارد شدید با جراحی از بین برود ، اما پزشکان هنوز نمی دانند که چگونه به لایه احشایی برش دهند.

 

چربی احشایی چرا اینقدر خطرناک است؟ 

رسوبات احشایی در واقع برای بدن مهم هستند ، زیرا آنها از اندامهای داخلی در برابر اثرات محیط داخلی محافظت می کنند. با این حال ، کل جرم آنها نباید بیش از 10٪ -15٪ از کل چربیهای بدن باشد. 

به دست آوردن چربی احشایی بیشتر از حد معمول یک مشکل محسوب می شود. چربی احشایی بیش از حد می تواند بیماری هایی مانند : 

واریس ، زیرا فشار بیش از حد روی پاها وجود دارد.

انفارکتوس میوکارد ، از آنجا که قلب با چربی پوشیده شده و شروع به از بین رفتن می کند ، این می تواند منجر به عواقب فاجعه آمیز شود.

بیماری های طبیعت شناسی.

اختلالات هورمونی؛

نقض فرآیندهای متابولیکی در بدن.

 

 آب کردن چربی احشایی شکم, چربی احشایی شکم چیست

 چربی اضافی احشایی جریان خون و لنف را به اندام های داخلی مسدود می کند

 

تفاوت چربی احشایی با چربی زیر پوستی چیست؟

بدن ما به چربی زیر پوستی احتیاج دارد. با دوباره پر کردن ذخایر انرژی بدن ، به ما سرزندگی می بخشد و هنگام سرد شدن ، ما را گرم می کند. همانطور که می دانید با مصرف مواد غذایی چربی در بدن ما ذخیره می شود. اما اگر بیش از حد غذا بخورید ، بدن شما شروع به ذخیره چربی نه در لایه زیر پوستی، بلکه مستقیماً در نزدیکی اندام های داخلی می کند. چنین لایه چربی داخلی، چربی احشایی نامیده می شود.

 

افزایش چربی در اطراف معده ، کبد ، کیسه صفرا ، روده ها ، کلیه ها و دستگاه تناسلی وجود دارد. چربی اضافی احشایی جریان خون و لنف را به اندام های داخلی مسدود می کند. تهویه ریه ها بدتر می شود و اکسیژن در بدن نامتوازن می شود ، که منجر به مشکل در تنفس و خواب می شود.

 

 آب کردن چربی احشایی شکم, چربی احشایی شکم چیست

چربی احشایی را با فعالیت های بدنی شدید بسوزانید

 

چربی احشایی از کجا آمده است؟

یکی از دلایل تجمع چربیهای احشایی ژنتیکی است. اما روش زندگی ما نیز در این امر نقش مهمی دارد. به عنوان مثال ، بسیاری می دانند که مردان (حتی اگر لاغر باشند) اگر بیش از حد آبجو مصرف کنند ، می تواند باعث شکم بزرگ شود. آبجو روی تستوسترون تأثیر منفی می گذارد، که یک هورمون مردانه است که باعث کاهش چربی اضافی می شود.

 

پس از یائسگی (صرف نظر از ساختار شکل بدن و استعداد ژنتیکی) تولید استروژن بدن زن به شدت کاهش می یابد و احتمال رشد بافت احشایی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. 

بنابراین افراد با عدم تعادل هورمونی ، اختلالات متابولیک و سبک زندگی بی تحرک بیشترین احتمال خطر را دارند.

 

 آب کردن چربی احشایی شکم, چربی احشایی شکم چیست

یکی از دلایل تجمع چربیهای احشایی ژنتیکی است

 

چگونه می توانید میزان چربی احشابی را اندازه گیری کنید؟

برای تعیین میزان چربی خطرناک ، البته بهتر است به کلینیک بروید و معاینه پزشکی انجام دهید. اما بسیاری از افراد تمایلی برای مراجعه به پزشک ندارند.

ابتدا باید کمر خود را اندازه گیری کنید: اگر اندازه کمر شما در حد معمول پذیرفته شده است ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد اضافی چربی داخلی نیست. این قاعده برای زنان حداکثر 35 و در مردان - حدود 37 سال است.

 

سپس شما ضریب را محاسبه می کنید. باسن و دور کمر را اندازه بگیرید و اندازه کمر را به اندازه لگن تقسیم کنید. برای زنان ، بیشتر از 0.88 و برای آقایان بیش از 0.95 است .

 

 آب کردن چربی احشایی شکم, چربی احشایی شکم چیست

در رژیم خود غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا را مصرف نکنید

 

چگونه می توانید از شر چربی احشایی خلاص شوید؟

اول از همه ، شما باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. مصرف گیاهان را در غذاهای خود افزایش دهید، یعنی رژیم غذایی روزانه شما باید از 70 درصد میوه و سبزیجات باشد. مصرف چربی های حیوانی و چربی های گیاهی را کاهش دهید.

 

در رژیم خود غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا را مصرف نکنید. چنین محصولاتی میزان قند موجود در خون را به طرز چشمگیری افزایش می دهد و این باعث افزایش سنتز انسولین می شود و این یک مسیر مستقیم برای تشکیل چربی اضافی روی کمر است.

 

سعی کنید مصرف مشروبات الکلی را به حداقل برسانید. نان سفید ساده را با محصولات نان تهیه شده از آرد کامل جایگزین کنید. برای پاکسازی روده غذاهایی که فیبر زیادی دارند بخورید. آجیل ، میوه های خشک ، مرکبات ، سبزیجات خام و میوه جات جایگزین ضروری برای ساندویچ های مضر است.

 

و از همه مهمتر ، سعی کنید به طور منظم ورزش کنید. چربی احشایی را با فعالیت های بدنی شدید بسوزانید - یعنی دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری ، بازی فوتبال یا تنیس. دشمن اصلی چربی داخلی فعالیت است. بیشتر حرکت کنید و از قوانین تغذیه سالم پیروی کنید و چربی ها روز به روز مانند بستنی در روز تابستان ذوب می شوند.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------