فهرستی از دیدنی‌های باستانی یونان(+عکس)مکانهای باستانی یونان,مکانهای تاریخی یونان,دیدنی های یونان

یونان كشوری است با تاریخی هزاران ساله

 

یونان و تاریخ هزاران ساله اش

فرقی نمی‌كند از طرفداران تاریخ و آثار باستانی باشید یا دوستدار فلسفه و هنر؛ طرفدار دنیای سیاست باشید و عاشق دموكراسی یا حتی اهل ورزش؛ در هر حال كشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالكان شما را به سوی خودش فرا می‌خواند؛ كشوری كه راه رفتن روی سنگفرش‌ خیابان‌هایش قدم زدن با افلاطون و ارسطو و. . . را در ذهن زنده می‌كند.

 

یونان كشوری است با تاریخی هزاران ساله و نوار ساحلی طولانی كه آن را به دریای مدیترانه و اژه متصل می‌كند. هنگام سفر به این كشور نه تنها برای قدم زدن در دل تاریخ كه باید برای لذت بردن از سواحلی زیبا برنامه‌ریزی كنید. پس از همین حالا بخشی از برنامه سفرتان را به جزیرها‌ی یونان به خصوص جزیره تاریخی كرت و جزیره شاعرانه سنتورینی اختصاص دهید.

 

اینجا فهرستی از دیدنی‌های یونان است:

 

آكروپلیس,مکانهای تاریخی یونان,دیدنی های یونان

آكروپلیس، یکی از جاذبه های گردشگری یونان

آكروپلیس
 ارتفاع 150 متر از سطح زمین و حدود 3 هكتار مساحت! این مشخصات جغرافیایی یكی از قدیمی‌ترین بناهای باستانی جهان است كه در قلب آتن جا گرفته؛ تپه معروف «آكروپلیس».

 

معبد پارتنون
یونانیان باستان معبد پارتنون را با تمام شكوه و جبروتش به الهه آتنا پیشكش كردند. كمی كه زمان گذشت این معبد تبدیل شد به خزانه یونان؛ آتن كه به دست عثمانی‌ها فتح شد پارنتون كلیسای مسیحیان شد تا اینكه بالاخره در اوایل 1460 تبدیل شد به مسجدی با یك مناره!

 

تئاتر دیونیسوس,مکانهای تاریخی یونان,دیدنی های یونان

تئاتر دیونیسوس، از اماکن تاریخی یونان

تئاتر دیونیسوس
این بنای سنگی كه از 5 قرن قبل میلاد تا امروز میزبان اجرای چند هزار از سرشناس‌ترین نمایشنامه‌های جهان بوده است.

 

هادریان
این طاق زمانی نه چندان نزدیك تنها دروازه شهر بوده. این طاق سنگی علاوه بر نوع معماری هنرمندانه‌اش به خاطر كتبیه‌هایی كه استادانه رویش حك شده‌اند مشهور است.

 

مکانهای باستانی یونان,جزیره سنتورینی,دیدنی های یونان

جزیره سنتورینی

شاعرانه‌های سنتورینی
جزیره سنتورینی با خانه‌های سفید و گنبدهای آبی رنگی كه روی صخره‌هایی شیب‌دار جا خوش كرده‌اند یكی از زیباترین و شاعرانه‌ترین مقصدهایی است كه می‌توانید در سفر به یونان تجربه كنید. سنتورینی، زیبایی بی مثالش را مدیون انفجار آتشفشانی است كه به گواه تاریخ 1630 سال قبل از میلاد رخ داده است.

 

مکانهای باستانی یونان,مکانهای تاریخی یونان,میدان سینتاگما

میدان سینتاگما در آتن

میدان سینتاگما
روزگاری نه چندان نزدیك در میدان سینتاگمای آتن باغی بوده به نام میوسس. این باغ كه آن زمان پاتوق فیلسوفانی چون سقراط و افلاطون بوده حالا تبدیل شده به یكی از مشهورترین میدان‌های دنیا.

منبع :

مجله زندگی ایده آل

bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------