آشنایی کشور مالت جزیره شگفت انگیز مدیترانهگردشگری در کشور مالت, پایتخت کشور مالت, غذاهای معروف مالت

کشور مالت، یکی از کشورهای مجمع الجزایر مدیترانه است

 

معرفی کشور مالت،جزیره ای زیبا در دریای مدیترانه

کشور مالت که با نام رسمی جمهوری مالت شناخته می شود کشوری است تشکیل شده از مجمع الجزایر دریای مدیترانه است که یک کشور بسیار زیبا و رویایی به شمار می آید. کشور مالت جمعیتی در حدود 400 هزار نفر را در خود گنجانده و رئیس جمهور ان شخصی به نام جرج آیلا است. در ادامه به صورت کامل تر در مورد کشور مالت و موقعیت جغرافیایی ، اقتصاد و گردشگری های آن توضیح خواهیم داد.

کشور مالت ، جزیره ای است که از تجمع چند جزیره در دریای مدیترانه اروپا شکل گرفته است. این کشور با اینکه کوچک و کم جمعیت است اما جالب است بدانید شاخص کیفی زندگی این کشور جایگاه مطلوبی در جهان دارد.

 

بافت های تاریخی مالت به گونه ای زیبا و جذاب است که به عنوان یک موزه بزرگ در فضای باز شناخته می شود و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. 

پایتخت کشور مالت ، والتا نام دارد و مساحت آن فقط 0.8 کیلومتر مربع است. این شهر که در آمار گیری سال 2000 فقط حدود 7000 هزار نفر جمعیت داشت ، به دلیل اینکه اثار باستانی قرن شانزدهم در ان قرار دارد از طرف سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی برگزیده شد.

از میان شهر های کشور مالت ، بزرگ ترین شهر ، بیرکیرکارا نام دارد که در سال 2005 جمعیتی حدود 22 هزار نفر داشت.

 

پایتخت کشور مالت, مرکز کشور مالت, اقامت کشور مالت

زبان های رایج در کشور مالت، انگلیسی و ایتالیایی است

 

در کشور مالت دو زبان انگلیسی و ایتالیایی بسیار رایج است. زبان های رسمی مالت ، انگلیسی و مالتی می باشند. علت اینکه اهالی مالت به خوبی انگلیسی صحبت می کنند این است که این کشور برای مدتی تحت مستعمره انگلیس بود. علاوه بر این به دلیل اینکه در کنار مالت ایتالیا قرار دارد ، مردم مالت ایتالیایی نیز صحبت می کنند.

در کشور مالت ، صنعت شراب سازی بسیار قوی وجود دارد به گونه از که برای دست کردن شراب از انگور های بومی استفاده می کنند.

 

مالت جزو برترین های دنیا 

غذاهای معروف مالت, تصاویر کشور مالتا, کشور مالت

کشور مالت دارای سطح بالایی از کیفیت تحصیلات است

 

شگفت انگیز است اگر بگوییم این کشور در تمامی عرصه ها از جمله شاخص کیفی زندگی ، درآمد ، شغل و تحصیلات ، کار آفرینی و سایر زمنیه ها پیشرفت عجیبی داشته به طوری که در برای مثال آینده شغلی این کشور 58 درصد رشد داشته است.

مالت از میان کشور های مطرح دنیا ، رتبه هفتم را در تعادل کار و زندگی دارد. به این شکل که با 44 ساعت کار در این کشور سطح زندگی شما بالا بوده و زندگی راحتی خواهید داشت.

 

جالب است بدانید این کشور از لحاظ صادراتی نیز جزو تک رقمی های رتبه بندی است.

همچنین بهتر است بدانید این کشور دارای رتبه عالی در سطح تحصیلات نیز می باشد به گونه ای که تا کنون هیچ روال غیر اصولی از آموزش در این کشور گزارش نشده است. در کشور مالت در می توانید برای رشته دارو سازی همزمان با تحصیلات مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید.

 

موقعیت جغرافیایی کشور مالت و آب و هوای آن 

کشور در حالت کلی از 6 جزیره تشکیل شده است که 3 جزیره آن مسکونی بوده و شامل مالت ، گزو و کمینو می شود. همچنین 3 جزیره غیر مسکونی مالت نیز شامل کمینوتو ، فیلفلا و سنت پاول را شامل می شود. این جزایر در مرکز دریای مدیترانه کنار یکدیگر کشور مالت رو به وجود آورده اند. 

مالت از طرف شمال با جزیره سیسیل ایتالیا و از طرف غرب با تونس و از طرف جنوب نیز با کشور لیبی همسایه محسوب می شود.

 

در رابطه با آب و هوای این کشور باید گفت اب و هوای این منطقه مدیترانه ای است به طوری که زمستان های معتدل و بارانی و تابستان های گرم و خشک را دارد.

خاک کشور مالت حاصلخیز نیست زیرا عمدتا از سنگلاخ تشکیل شده و به همین خاطر کم درخت است و کمتر در ان گیاهان و سبزه ها می رویند. با این وجود دره هایی در این کشور وجود دارد که خاک حاصل خیز داشته و در ان گیاهان زیادی می رویند.

در جنگل های این جزایر نیز درخت های صنوبر و پرتقال رواج دارند.

 

فرهنگ و سنت های کشور مالت 

تصاویر کشور مالتا, کشور مالت, پایتخت کشور مالت

فرهنگ و سنت کشور مالت

 

فرهنگ و سنت کشور مالت برگرفته از چند سنت ایتالیایی ، اسپانیایی ، عربی ، انگلیسی ، فنیقی و کارتاژی است. فرهنگ تلفیق یافته کشور مالت باعث شده تا گیتار در موسیقی محلی این کشور از اسپانیا باشد از طرفی ایوان های چوبی بر گرفته از معماری سنتی اسپانیا باشد در حالی که جشن ها از جمله عروسی و کریسمس برگرفته از مردم شمال ایتالیا است.

 

در رابطه با مذهب ، این کشور از نظر کاتولیک نفوذ بیشتری دارد. این مذهب در سال 2017 ازدواج افراد همجنس گرا در این کشور را ازاد اعلام کرد و پیوند همجنس گرایان را قانونی دانست. 

با این وجود سقط جنین در این کشور بسیار تابو است. تابو به معنی رفتار های اجتماعی است که بر اساس دین و اعتقادات مردم بسیار زشت و ناپسند است. جالب است بدانید حتی در صورتی که زنی در این کشور مورد تجاوز قرار گرفته باشد و حامله باشد ، سقط جنین با چالش هایی روبه رو است.

 

گردشگری در کشور مالت 

اقامت کشور مالت, سنت های کشور مالت, پایتخت مالت

کشور مالت دارای مناظر طبیعی جذاب بسیار زیادی است

 

همانطور که گفتیم مالت کشوری طبیعی است که گردشگران زیادی از ان بازدید می کنند و از این رو در هر جزیره از این کشور، مهمان خانه هایی ساخته شده است. با این وجود بسیار از مردم مالت تمایل به مسافرت های خارجی دارند هرچند که مالت وارد کننده صنعت گردشگری است.

 

نسبت جهان گردان داخلی این کشور با جهان گردان خارجی در حال کاهش است.

یکی از مواردی که در گردشگری این کشور تاثیر گذار بوده است ، فیلم برداری هایی بوده است که در این منطقه انجام شده است. به همین دلیل مالت به عنوان مکانی برای فیلم برداری مورد توجه قرار گرفت.

 

از میان فیلم هایی که در این کشور فیلم برداری شده است ، کنار دریا ، جنگ جهانی زد و تروی فیلم هایی بوده است که برد پیت در ان بازی کرده است.

همچنین فیلم های معرفی مانند کاپیتان فیلیپس ، گیم اف ترانز و گلادیاتور در این کشور ساخته شده اند.

 

قوانین و عادات مردم کشور مالت

در کشور مالت صلح امیزی بسیار اهمیت دارد به همین دلیل اجازه بوق زدن جلو بیمارستان یا مناطقی که از نظر دولت ممنوع است را ندارید و این کار جرم شناخته می شود.

جالب است بدانید آدامس جویدن در این کشور معنای توهین را دارد به همین دلیل نباید در مکان های عمومی آدامس بجوید.

 

خوردن صبحانه علاوه بر اینکه برای اهالی مالت بسیار لذت بخش است ، یک وعده ضروری محسوب می شود این در حالی است که خوردن ناهار برای ان ها زیاد اهمیت ندارد. به دلیل اینکه زمینه کاری در این کشور بسیار قدرتمند می باشد ، مردم کشور مالت ترجیح می دهند خودشان را سبک نگه دارند.

به دلیل شرایط اقتصادی ، پرچم کشور مالت در چند سال اخیر دست خوش تغییراتی شده است. 

 

یکی از مواردی که باید در کشور مالت حتما به ان توجه داشته باشید ، صادق بودن است. مردم این کشور به شدت از دروغ بدشان می آید و اصلا کلمه ای به نام دروغ مصلحتی برای آن ها تعریف نشده است. با این وجود مراقب باشید دروغ نگویید زیرا این کار می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

 

کارت های اعتباری در میان اهالی مالت ان چنان رایج نیست و مردم نیز علاقه ای به استفاده از ان ها ندارند. از این رو همیشه به مقداری که نیاز دارند پول نقدی همراه خود دارند.

تحصیل در مدارس مالت براساس شرایط و میزان علمی که دانش اموزان دارند تقسیم بندی می شوند.

 

مردم کشور مالت بسیار علاقه مند به کار هستند و به هیچ وجه کسانی را که از زیر کار در می روند را دوست ندارند.

علاوه بر این موارد در مناسب ها و فستیوال های متعددی که در سال برگزار می شود شاهد حضور مردم و شرکت در جشن ها خواهید بود.

 

دانستنی ها و حقایق جالب در مورد کشور مالت

غذاهای معروف مالت با چاشنی های شگفت انگیز 

کشور مالت, پایتخت کشور مالت, مرکز کشور مالت

کشور مالت دارای غذاهای متنوع و زیادی است که طعم های جدید برای شما دارند

 

اگر به مالت سفر کردید حتما سری به رستوران های این کشور بزنید. از میان غذا ها می توان به خرگوش مخصوص مالت اشاره کرد. این غذا به قدری خوشمزه است که زبان زد همه مسافران مالت است. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را امتحان کنید. 

 

علاوه بر این موارد ترکیباتی از گیاهان که در این کشور به عنوان غذا به فروش می رسد بسیار لذیذ و خوشمزه است.

آشپز های قهاری که در این کشور مشغول می باشند با به کار گیری صحیح ادویه ها می توانند هر غذایی که می خواهید را خوشمزه به شما تحویل دهند.

 

سازه های باستانی با قدمت 5000 ساله 

تصاویر کشور مالتا, کشور مالت, پایتخت کشور مالت

کشور مالت، دارای سازه هایی است که قدمت آن ها به 5000 سال نیز می رسد

 

اگر به تاریخ و سازه های باستانی علاقه دارید ، بهترین کشور برای تفریح شما ، مالت می باشد. شما در این کشور قادرید سازه هایی را ببینید که قدمتی 5000 ساله دارند و از ان موقع تا کنون سر جای خود هستند. در واقع معماری مالت قدمت باستانی را تا کنون حفظ کرده است.

اکثر معابد این کشور در سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

 

خورشید، دریا و ساحل در کنار هم

ساحل های خیره کننده این کشور برای هیچ مسافری پوشیده نیست و امکان ندارد مسافران این کشور به سواحل ان سفر نکرده باشند. هنگامی که به سواحل می رسید ، می توانید دریا را همراه با خورشید ببینید که طبیعی بسیار شگفت انگیز را تجربه خواهید کرد. عکاسی در این طبیعت تجربه ای زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

بهترین مکان برای غواصان 

اگر غواصی بلدید ، بهترین مکان برای شما آب های جزیره مالت است. علت این ادعا نیز آب کریستالی و تمیز این منطقه است. از طرفی وجود کشتی های قدیمی خراب شده ، و سازه های بسیار قدیمی را نیز می توانید ببینید. علاوه بر این پوشش گیاهی و حیوانات ابزی که در این اب ها زندگی می کند زیبا ترین صحنه ها را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

اما نکته ی بسیار مهم ان است که به دلیل شرایط اب و هوای گرم و خشک در فصول گرم سال ، غواصان می توانند ساعت ها در اب ولرم شنا کنند و از آن لذت ببرند.

زیر دریایی از جمله مواردی است که ممکن است هنگامی قواصی با آن مواجه شوید.

 

جذابیت والتا، پایتخت کشور مالت 

 تصاویر کشور مالتا, کشور مالت, پایتخت کشور مالت

والتا پایتخت کشور مالت است و همچنین پایتخت امپراتوری های زیادی بوده است

 

همانطور که گفتیم یونسکو درباره پایتخت کشور مالت یعنی والتا اشاره کرده است که این شهر یکی از متمرکز ترین مناطق تاریخی در جهان است. والتا اولین شهر برنامه ریزی شده در اروپا بود که در سال 1565 به تصویب رسید.

مالت برای مدتی طولانی تحت سلطه یونان ، رومی ها و اعراب قرار گرفت که باعث شد این شهر از ویژگی های متنوعی از قبلی معماری قرون وسطایی برخوردار باشد.

 

رابطه مالت با انگلستان 

اخرین دانستنی که باید درباره کشور مالت بدانید ، ارتباط با انگلستان و تقلیداتی است که از بریتانیا در این کشور مشاهده خواهید کرد. همانطور که بریتانیا به مدت 160 سال بر روی این کشور سلطه داشت. با این وجود طبیعی است که برخی از عادت ها مانند رانندگی سمت چپ از این دولت به مالت منتقل شده است.

علاوه بر این می توانید بسیاری از شواهد زیبا از حضور امپراتوری بریتانیا را در این کشور مشاهده کنید.

 

جمع بندی و سخن پایانی 

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی درباره کشور مالت که به ان مالت نیز می گویند در اختیار شما قرار دهیم. به عنوان یک جمع بندی کلی ، این کشور که به عنوان مجمع الجزایر در دریای مدیترانه قرار دارد ، دارای بنا ها و معماری هایی با قدمت 5000 سال است که باعث جذب گردشگران زیادی شده است.

 

در این کشور قوانین جالب و عجیب قریب زیادی وجود دارد که در صورتی که قصد مسافرت به انجا را دارید باید با آن ها آشنا باشید. یکی از این قوانین و عادت ها تنفر از دروغ گفتن بود که باید به آن توجه داشته باشید. 

 

به هر حال مالت یک کشور زیبایی است که علاوه بر گردشگر ، کارگردان ها و سازنده های فیلم ها نیز این مکان را برای ساخت سکانس های تاریخی انتخاب می کنند. از جمله فیلم هایی که در این منطقه ساخته شده است می توان به گیم اف ترانز و کنار دریا با حضور برد پیت اشاره کرد.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------