بهترین مکان های گردشگری قطر برای یک تعطیلات فراموش نشدنیعجایب کشور قطر, شب های قطر, جاذبه های گردشگری دوحه قطر

معرفی مکان های گردشگری قطر

 

بهترین جاهای دیدنی قطر که نباید از دستشان دهید! 

قطر با وجودی که وسعت بسیار کمی دارد ولی به دلیل قرار گرفتن در حاشیه خلیج فارس تبدیل به یکی از بزرگترین دروازه های ترانزیت مسافرین جهان شده است.

قطر یکی از بزرگترین و مشهور ترین دروازه های ترانزیت مسافران جهان محسوب می شود. قطر به دلیل داشتن ورزشهای آبی ، هنر ، فرهنگ و مجموعه ی از جاذبه های دیدنی متنوع محبوب شده است. 

 

در این کشور هیچ حد و مرزی برای مسافران وجود ندارد و در تمام طول سال بهترین خدمات را به گردشگران ارائه میدهد. در سفر به قطر میتوانید تجربه های تاریخی و هنری را موزه های پیشرفته تجربه کنید و اگر به دنبال تجربه هیجان و شادی هستید میتوانید به پارک های  آبی و شهر بازی های بزرگ قطر بروید.

 

قطر یکی از امن ترین کشورهای جهان برای گردشگری محسوب میشود و نرخ ارتکاب جرم در آن بسیار کم است. خنک ترین ماه سال در قطر ماه ژانویه است که میانگین دمای هوا به 21 درجه سانتیگراد می رسد و خبری از گرما نیست. 

 

بهترین زمان سفر به قطر

گرمای قطر در طول تابستان بسیار سوزان و حدود 42 درجه سانتیگراد است بنابراین گشت و گذار در فضای باز در این فصل واقعا غیر ممکن است، بنابراین سفر به قطر در ماههای ژوئن تا جولای انتخاب مناسبی نیست.

آب و هوای قطر در فصل زمستان خوشایند تر است و بهترین زمان سفر به قطر بین ماه های نوامبر تا اوایل آوریل است که آب و هوای مساعدی دارد. 

 

بهترین مکان های گردشگری قطر

فهرست جاذبه های تاریخی و تفریحی گردشگری قطر بسیار زیاد است ولی در اینجا سعی میکنیم بهترین مکان های گردشگری قطر برای توریست ها را به شما معرفی نماییم. 

 

پارک های قطر, سواحل گردشگری قطر , مکان های گردشگری قطر

موزه مشیرب از مکان های گردشگری قطر

 

موزه های مشیرب

موزه های مشیرب 4 شگفتی تاریخی دوحه هستند که تاریخ ماهیگیری دوحه را برایتان  زنده می کنند.  این موزه به گردشگران نشان می دهد که چطور دوحه از یک دهکده ماهیگیری کوچک مسیر رشد خود را طی کرده است.

 

خانه بن جلود ، خانه محمد بن جاسم ، خانه کمگانی و خانه رادوانی چهار خانه ای هستند که بخش های مهمی از این موزه ها را شامل می شوند.  این موزه پیشرفته تاریخ و زندگی افرادی که در قطر زندگی میکردند و نقش مهمی در توسعه و مدرن سازی قطر داشتند را نشان میدهد. 

زمان بازدید از موزه های مشیرب :

شنبه تا پنچ شنبه 9 صبح تا 5 بعد از ظهر 

جمعه ها از ساعت 15 – 21 و یکشنبه ها تعطیل

 

 سواحل گردشگری قطر , مکان های گردشگری قطر, جاهای دیدنی قطر

موزه ملی قطر از مکان های گردشگری قطر

 

موزه ملی قطر

این موزه با منظره ای باورنکردنی از خلیج ساخته شده و تاریخ قطر را در سه بخش آغاز ، زندگی کنونی و تاریخ مدرن به نمایش می گذارد. 

این موزه دیدنی نزیک به فرودگاه دوحه ساخته شده است و علاقه گردشگران را به این سرزمین چند برابر میکند. در این موزه فرش مروارید بارودا و دیگر جاذبه های قطر به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه شامل 11گالری ، کافه ، رستوران و یک پارک است.

 

معماری این موزه به عنوان یک جاذبه و نشان نمادین دوحه شناخته می شود که توسط معمار مشهور ژان نوول و به شکل یک گل رز طراحی شده که در فرهنگ عربی اهمیت زیادی دارد. 

زمان بازدید از موزه ملی قطر :

یک شنبه تا چهار شنبه ساعت 9 – 17

پنج شنبه و شنبه : 9 – 21

جمعه : 13:30 – 21

 

شب های قطر, جاذبه های گردشگری دوحه قطر, بهترین تفریحات قطر

موزه متحف قطر

 

موزه متحف

در موزه متحف هنر مدرن قطر به نمایش گذاشته شده است ، در این موزه بیش از 9 هزار اثر هنری که در عرض 25 سال گردآوری شده اند به نمایش گذاشته شده است. بازدید موزه رایگان است ضمن این که سروری رفت و آمد رایگان هم برای بازدیدکنندگان فراهم است.

 

مجموعه های هنری موزه توسط شیح حسن بن محمد بن علی آل ثانی در سفرهایش به ایران ، ترکیه ودیگر کشورهای آسیایی و شمال آفریقا جمع آوری شده است. آثار به نمایش گذاشته شده در این موزه عبارتند از آثار روی کاغذ ، مجسمه ها ، اینستالیشن ها و آثار  ویدئویی مربوط به قرن 19. 

زمان بازدید از موزه متحف :

شنبه تا پنج شنبه : 9 – 19

جمعه : 13:30 – 19

 

 پارک های قطر, سواحل گردشگری قطر , مکان های گردشگری قطر

دهکده فرهنگی کاتارا از مکان های گردشگری قطر

 

دهکده فرهنگی کاتارا

دهکده فرهنگی کاتارا نشان دهنده فرهنگ با طراوت قطر است ، در این جذبه تاریخی زیبا ، تئاتر ، باغ ، دو مسجد با طراحی زیبا ، گالری های هنری و موارد دیگری را مشاهده خواهید کرد. در این دهکده میتونید نگاهی به تاریخ شگفت انگیز قطر بیندازید و به رستوران های منطقه بروید . 

زمان بازدید از دهکده فرهنگی کاتارا :

این دهکده به صورت 24 ساعته باز است. 

 

خانه رادوانی

خانه رادوانی یک یاز قدیمی ترین خانه های تاریخی قطر است که  در سال 1920 ساخته شده است و متعلق به آکی اکبر رادوانی بوده است . این خانواده 7 سال مالک این خانه بوده اند و سپس در سال 1971 از این خانه نقل مکان کرده اند و در سال 2007 این خانه توسط باستان شناسان بازسازی گردید و در معرض دید عموم قرار گرفته است و وسایل و آثار دیدنی ای در آن به نمایش گذاشته شده است. 

زمان بازدید از خانه رادوانی :

دو شنبه تا پنج شنبه : 9 – 17

جمعه ها : 15 – 21

شنبه ها : 9 – 17

 

سواحل گردشگری قطر , مکان های گردشگری قطر, جاهای دیدنی قطر

شهر فیلم از مکان های گردشگری قطر

 

شهر فیلم

شهر فیلم دهکده ای اسرار آمیز در قطر است که منشا بنای آن مشخص نیست . بسیاری بر این بارند که این دهنکدده برای بک فیلم یا سریال تلویزیونی ساخته شده است به همین دلیل  به نام شهر فیلم شناخته می شود. زیبایی بی نظیر و محیط آرام شگفت انگیز بیابانی این دهنده شما را به یاد روستاهای بادیه نشین قدیمی می اندازه و شیوه زندگی روستاییان خلیج فارس را به نمایش می گذارد. 

زمان بازدید از شهر فیلم :

این دهکده تاریخی 24 ساعته و در طول هفته باز است. 

 

جاهای دیدنی قطر, بهترین زمان سفر به قطر, جاذبه های گردشگری قطر

موزه هنر اسلامی از مکان های گردشگری قطر

 

موزه هنر اسلامی

موزه هنر اسلامی در قلب دوحه قرار دارد و جزیره خصوصی خود را دارد.  طراحی موزه به گونه ای است که از زوایای خاصی به نظر می رسد روی آب شناور است. در این موزه بیش از 15 هزار نسخه خطی و قرآن کریم مربوط به قرن 17 ، و متون دست نویس   از سراسر جهان جمع آوری شده است. بهترین منسوجات ، سفال و شیشه کاری ها از هند ، چین ، اسپانیا ، عراق ، ترکیه و غیره در آن گردآوی شده است. 

زمان بازدید از موزه هنر اسلامتی :

شنبه تا پنج شنبه : ساعت 9 – 19

جمعه : ساعت 1:30 – 19

 

قلعه الزباره 

یکی دیگر از دیدنی های تاریخی قطر قلعه الزباره است که منشا دقیق آن هنوز مشخص نیست و احتمالا رمان ساختس به قرن 17 – 18 بر میگردد. این قلعه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در سال 1811 این قلعه ویران شد و در سال 1983 توسط شیح عبدالله بن جاسم آل ثانی بازسازی گردید.

 

هدف از ساخت این قلعه محافظت از منطقه ساحلی به عنوان یک پایگاه نظامی بوده است. سبک معماری قلعه با دیوارهای منحنی ، ترکیبی از گوشه های گرد و برج های مربع نمونه کاملی از تکنیک معماری قدمی قطر است. 

زمان بازدید از قلعه الزباره :

هر روز از ساعت 7:30 – 17

 

بهترین تفریحات قطر, موزه ملی قطر, پارک های قطر

سوق شاهین از مکان های گردشگری قطر

 

سوق شاهین 

در سوق شاهین از نزدیک میتوانید با این پرندگان باشکوه روبرو شوید. لوازم جانبی ، غذا و دیگر لوازم ضروری برای شاهین ها در سوق مهیا است. هنگام کارکردن با شاهین ها باید مراقب باشید که هیچ آسیبی به آنها نرسانید.

زمن بازدید از سوق شاهین :

هر روز از ساعت 7 – 18

جمعه ها : تعطیل

 

مکان های گردشگری قطر, جاهای دیدنی قطر, بهترین زمان سفر به قطر

پارک انگری برد از مکان های گردشگری قطر

 

پارک انگری برد

پارک انگری برد مناسب گردشگری خانوادگی بویژه برای کودکان است. این پارک در سال 2017 افتتاح شد و جاذبه هایی مانند درخت بزرگ ، استودیوی شهر ، خانه قرمز ، بمب انفجاری ، آژیر قرمز و بازیهای ماجراجویی را در برمیگیرد. 

زمان بازدید از پارک انگری برد :

شنبه تا چهار شنبه : 10 – 22

پنج شنبه : 10 – 12

جمعه : 13 – 24

 

مرکز شهر مشیرب

مرکز شهر مشیرب به عنوان شهری هوشمند شناخته می شود و طراحی و زیرساختی فوق العاده لوکس و تکنولوژی ای پیشرفته دارد. موزه ها ، گالری ها و مراکز خرید این شهر میتواند تا مدت ها گردشگران را سرگرم کند. هتل های برتر قطر برای اقامتی لوکس در امتداد خطوط کلاسیک و پیچیده مشیرب پذیرای مهمانان هستند. 

 

بهترین تفریحات قطر, موزه ملی قطر, پارک های قطر

شهر لوسیل از مکان های گردشگری قطر

 

شهر لوسیل

شهر لوسیل هر گونه سرگرمی برای تعطیلات شما را در خود جمع کرده است و مدرنیسم واقعی را با سنت های غنی قطر و معماری اسلامتی ادغام کرده  است. فروشگاه ها ، هتل ها ، پارک  های آبی ، پارک های تفریحی ، مرکز خرید وندام و انواع سرگرمی دیگر در این شهر تفریحی گرد هم جمع شده اند. در این کلان شهر میتوانید تمام استانداردهای بین المللی تجمل و ساخت و ساز را با حفظ سنت ها مشاهده نمایید. 

 

سوق واقف 

سوق واقف بازار سنتی قطر و یکی از قدیمی ترین بازارهای قطر است که میتوانید صنایع دستی ، ادویه های متنوع ، جواهرات و غیره را از این بازار بخرید. خانه های رستورانی سنتی در این بازار و رستوران های ساحلی هم برای استراحت بعد از خرید در فضایی سنتی بسیار مناسبند.

 

بازار طلا

برخی از بهترین سازندگان جواهرات دنبا در قطر زندگی میکنند . اگر به خرید طلا و جواهرات علاقه دارید میتونید به بازار طلا قطر که در مرکز شهر دوحه واقع شده سری بزنید. زیور آلات این بازار از طلای زرد ، طلای سفید ، پلاتین و نقره ساخته شده اند که با توجه به بودجه خودتان میتوانید از بین تنوع بسیار بالای موجود در بازار خرید نمایید.

 

شهر جشنواره دوحه 

شهر جشنواره یا فستیوال سیتی دوجه بزرگترین مرکز خرید قطر محسوب می شود که صدها فروشگاه را در خود جا داده است. در این مرکز خرید صدها برند و فروشگاه لوازم خانگی و پوشاک حضور دارند. در کنار خرید میتوانید از سرگرمی های موجود از جمله سینما و پارک موضوعی برای کودکان، سرسره برفی سرپوشیده وکوه برف استفاده کنید. در این مرکز خرید عظیم بیش از 100 رستوران و یک پارکینگ اختصاصی در نظر گرفته شده است. 

 

موزه ملی قطر, پارک های قطر, سواحل گردشگری قطر

مروارید قطر از مکان های گردشگری قطر

 

مروارید قطر

جزیره مروارید قطر، جزیره ای ساخته شده به دست بشر است که چهار کیلومتر مربع وسعت دارد و بهترین  کافه ها و مراکز خرید در این جزیره لوکس ساخته شده اند. در این جزیره اتباع خارجی میتوانند دارایی های آزاد داشته باشند. در این جزیره میتوانید فروشگاه بهترین برندهای لوکس سراسر جهان را پیدا کنید. هتل های مجلل و آب نمای آرام این جزیره به تجملات آن افزوده  است. 

 

شب های قطر, جاذبه های گردشگری دوحه قطر, بهترین تفریحات قطر

تفریحات آبی قطر

 

تفریحات آبی قطر

ارائه ورزشهای آبی در قطر در نوع خود بی نظیر است. ورزش های آبی در حال تبدیل شدن به بخشی از سبک زندگی مردم قطر هستند. بهترین جاذبه های ورزش های آبی قطر عبارتند از :

• ساحل سیلین : ساحل سیلین با آب های عمیق و سواحل شنی نرم و منظره بی نظیر غروب آفتاب  بهترین خدمات کایت سواری را به گردشگران ارائه می دهد.

 

• جزیره بانانا : این جزیره مصنوعی با هتل های مجلل مرکز قایقرانی قطر محسوب می شود. 

 

• ساحل کاتارا : این ساحل عمومی در مکانی زیبا قرار گرفته و بهترین پاراسلینگ ، قایق سواری ، موج سواری و غیره را به گردشگران ارائه میدهد. 

 

• ال تاکیرا : دخیره گاه طبیعی ال تاکیرا بزرگترین ذخیره گاه طبیعی حرا در قطر است که مناظر طبیعی زیبایی دارد. بهترین تجربه کاباک سواری در جنگل های حرا را میتوانید در ال کاتیرا تجربه کنید. در ساحل کاتیرا فضایی برای شنا و آفتاب گرفتن وجود دارد که میتوانید تمام روز وقتتان را در آن بگذرانید. 

 

• دوحه کورنیش : دوحه کورنیش در امتداد خلیج فارس و حدود 7 کیلومتر امتداد دارد ، این  تفرجگاه ساحلی تورهای کروز ارائه می دهد  و میتوانید تجربه عالیا ز جت اسکی را در آن داشته باشید. 

 

• ساحل ال واکرا : ساحل ال واکرا با درختان نخل و محیطی آرام است. فعالیت هایی از جمله کایاک سواری ، قایق رانی ، شنا ، بازی های فوتبال و والیبال در این ساحل اوقات شادی را برایتان به ارمغان می آورد. 

 

• ساحل فویریت : در این ساحل زیبا با آب های لاجوردی و شن های نرم علاوه بر آفتاب گرفتن میتوانید بچه لاک پشت هایی که از تخم در آمده اند و به سوی دریا می روند را ببینید. شنا ، موج سواری و آفتاب گرفتن و سایر فعالیت های تفریحی در این ساحل میتواند تمام روز وقتتان را پر کند.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023