10 چیزی که زندگی شما را ناخوشایند می کندکارهای سمی , موارد ناخوشایند در زندگی

تا وقتی که خودتان را دوست داشته باشید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت

 

کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آن را بدهیم! 

برخی از مردم بر این باور هستند که مردم دقیقا همانطور که شما به آنها اجازه می دهید با شما رفتار می کنند و این سخن تا حد زیادی درست است. زمانی که شما به خودتان عشق بورزید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت. در این مقاله لیستی از کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آنها را بدهید گردآوری شده است که بر زندگی شما نیز تاثیر می گذارد. همراه ما باشید.

• شما برای ظاهر یا ترجیحات خود شرمنده هستید

اگر کسی در مورد لباس، شکل یا انتخاب همسر شما جملات منفی می گوید، لطفا شروع به بهانه جویی نکنید. شما مقصر نیستید و به هیچکس مدیون نیستید به یاد داشته باشید که افراد فوضول احتمالا اتفاق خاصی را در زندگی خود تجربه نکرده اند.

 

دروغگویی در زندگی, کارهایی که زندگی شما را ناخوشایند می کند, اعتماد در رابطه

به یاد داشته باشید که نسبت به افراد فوضول در زندگی بی تفاوت باشید

 

• شما مجبور هستید بین شغل و زندگی یکی را انتخاب کنید

 متاسفانه، این اتفاق اغلب هم در محل کار و هم در خانه رخ می دهد، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند خانواده را به نفع کار رها کنید یا برعکس. برقراری ارتباط با نیاز های خود به هر دو طرف و مدیریت خوب زمان به شما کمک می کند تا در کار و زندگی خود بهترین باشید و برای عزیزان خود وقت به اندازه کافی داشته باشید؛ همچنین وقت آزاد برای سرگرمی ها را نیز در اختیار خواهید داشت.

 

• همه چیز در این دنیا برای شما تعیین می شود

این امکان وجود دارد که مادر و پدر شما واقعا بهتر از شما شرایط  این زندگی را بدانند، حتی اگر خودتان در حال حاضر پدر و مادر باشید. اما این به آنها حق تحمیل انتخاب خود را به شما نمی دهد، هر چقدر هم که ایده ها و انتخاب های آن ها خوب به نظر برسد. 

 

این زندگی شماست. شما عواقب تصمیمات خود را متحمل خواهید شد، بنابراین حق دارید آنطور که می خواهید تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید بهتر است یک طراح لباس شاد، البته نه خیلی معروف باشید تا یک وکیل ثروتمند که نمی تواند از افسردگی خلاص شود.

 

موارد ناخوشایند در زندگی, اشتباهات زندگی, کارهای سمی در زندگی

هر کس در زندگی باید خودش تصمیم بگیرد و عواقب کارهای خود را بپذیرد

 

• روابطی که شما را ناراحت می کند

جالب است بدانید یک بار شخصی به شوخی گفت: شما همیشه بخاطر رابطه ی خود گریه می کنید؟ با چه کسی در ارتباط هستید؟ با یک شخص یا پیاز؟

اگر شریک زندگی شما مدام شما را ناراحت می کند، به این فکر کنید که زندگی بدون این فرد برای شما چگونه است قطعا تصمیم بهتری خواهید گرفت و یا فکر کنید که چرا هنوز با او هستید؟ این خودتان هستید که باعث خوشبختی و خوشحالی خودتان هستید نه افراد دیگر!

 

• اجبار به رابطه جنسی، حتی توسط همسرتان

بدن شما فقط به شما تعلق دارد و " حقوق زناشویی " به این معنی نیست که می توانید بدون توجه به خواسته ها و رفاه خود از جسمتان استفاده کنید. یک همسر یا شریک مناسب با امتناع شما همدردی خواهد کرد. به یاد داشته باشید در صورتی که برعکس اتفاق بیفتد و به خودخواهی متهم شوید، دلیلی جدی برای تجدید نظر در رابطه خود دارید.

 

• به طور مداوم دروغ های دوستان یا همسرتان را نادیده می گیرید

اگر تصمیم دارید که رابطه خود را بدون اعتماد حفظ کنید، پس بدون قضاوت به طرف مقابل بگویید که همه چیز را می دانید. تغییر این شخص موضوع اصلی فکر شما نیست، شما می توانید همچنان از او حمایت کنید اما بدانید اگر کسی شما را واقعا دوست داشته باشد و به شما احترام می گذارد و از ابتدا به شما دروغ نمی گوید.

 

کارهای سمی در زندگی, کارهای ناخوشایند زندگی, مدیریت خوب زمان

کسی که شما را دوست داشته باشد هیچگاه به شما دروغ نخواهد گفت

 

• تحمل بی احترامی در محل کار

متاسفانه برخی از افراد مجبورند بی احترامی کارفرما یا همکاران خود را تحمل کنند. اگر در موقعیت مشابهی قرار گرفتید، از خودتان بپرسید که آیا آنقدر به این شغل نیاز دارید که تحقیر شوید؟ از مبارزه برای حق و حقوق خود دریغ نکنید و اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، از پاسخ دادن محترمانه اما قاطعانه نترسید. زمانی که شما ارزش خودتان را بدانید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت.

 

• آزار جسمی و روحی حتی در رابطه

هیچ توجیهی برای کسانی که به طور سیستماتیک شما را مورد ضرب و شتم یا تحقیر قرار می دهند وجود ندارد. امنیت شما از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید در کنار فردی باشید که دائما سلامت جسمی و روحی و حتی جان شما را تهدید می کند. شما حق کامل دارید که تمام ارتباط هایتان را با یک شخص سوء استفاده کننده قطع کنید و حتی آنها را به نهاد های امنیتی گزارش دهید.

 

• کنترل مداوم

اگر کسی شما را در هر حرکت یا هر کاری که انجام می دهید ، کنترل می کند خواه والدین، دوستان یا شریک زندگی شما باشد، این بدان معنا نیست که آنها خیلی اهمیت می دهند، همه به فضای شخصی نیاز دارند و روابط بدون اعتماد متقابل غیرممکن است. اگر این وضعیت به شانس واگذار شود، می تواند به یک استبداد واقعی تبدیل شود.

 

• سرزنش برای کمبود ها و نقص ها

تصور کودک ایده آل، مرد واقعی، دختر رویایی، تقریبا در ذهن همه ما وجود دارد، اما این به شما این اجازه را نمی دهد که عزیزان خود را به خاطر از دست دادن چیزی مورد انتقاد قرار دهید. با این حال تسلیم کسانی نشوید که اصرار دارند مدل موهایتان یا مدل لباس پوشیدنتان را عوض کنید، تغییرات شما تضمین نمی کند که آنها شما را بیشتر دوست خواهند داشت، شما مجبور نیستید مدام بخاطر عزیزانتان تغییر رنگ بدهید و هر مدلی که دوست دارند باشید، نکته قابل توجه این است که شما فقط باید به کسی گوش بدهید که نگران سلامتی یا رفاه زندگی شماست.

 

سخن پایانی

با توجه به مواردی که ذکر شد، اگر می خواهید زندگی آرام داشته باشید این 10 مورد را از ذهن خودتان بیرون کنید و برای خودتان زندگی کنید، اجازه ندهید دیگران همیشه در مورد روش زندگی شما، برنامه ها و اهداف و یا حتی طرز لباس پوشیدنتان نظر بدهند. به این ترتیب زندگی خوبی خواهید داشت بدون دغدغه و سرشار از انرژی.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------